| Paty25 a întrebat:

Ajutor! Nu stiu ce sa facstraight face. Am avut primul meu act sexul si nu am facut protejat, nu s-a terminat in mine dar dupa cateva minute dupa ce s-a terminat am facaut-o iarstraight face. Am fost la ciclu luna trecuta faza e ca sunt neregult. Iar acum dupa trei zile am niste scurgeri vaginale, nu stiu ce sa cred, ce sa fac, sunt putin ingrijorata. E oare posibil sa raman insarcinata? straight face Astept raspunsul vostru. Fara chesti la misto...straight face

11 răspunsuri:
| Keith a răspuns:

Este o pastila care se poate cumpara de la farmacie si se poate lua in maxim 72 de ore dupa actul sexual dar nu mai tarziu pentru ca risti sa isi piarda eficacitatea, dar nu mai stiu cum se numeste dar exista sigur, costa in jur de 70-80 de lei, daca au trecut deja cele 72 de ore de la actul sexual iti sugerez sa iti cumperi un test de sarcina cel mai bun este surecheck si sa ti-l faci cu prima urina de dimineata deoarece are concentratia mai mare, si data viitoare fii mai precauta, protejeaza-te.Bafta!

| lolylolypops a răspuns:

Poti sa ramai insarcinata, da! Fa-ti un test!

| vrelian a răspuns:

Daca iubitu tau este pustan, n-are experienta nu mai fa asa ceva ca lasa ca termina afara. poate incolo dupa 30 de ani sau peste 35 o sa aiba exprienta sa faca sigur asa ceva. apoi ce spui tu ca dupa ati continuat e ca si cum ar fi terminat in tine. dupa ejaculare tu ce crezi ca pe tevi nu mai raman spermatozoizi? ramin sinca balamuc.asa daca de data asta ai scapat nu mai fa magarii de astea. daca ai ce zici ca ai neregulat atunci pune si foloseste anticonceptionale sau prezervative.dar acum sigur nu ai ramas.ai avut noroc.sau poate ghinion.ce daca ramineai, mai trebuie si cineva sa faca copii nu? altfel unde ajungem dispaream ca specie.

| Molecula a răspuns:

Sa nu mai faci greseala asta vreodata. Chiar daca s-a terminat afara, tot mai exista ceva sperma care o sa iese in continuare. Exista ceva riscuri sa fi ramas insarcinata da sper sa nu se fi intamplat si sa iti fie bagare la cap sa nu mai faci neprotejat.

| Paty25 explică (pentru Molecula):

O sa imi fie bagare la cap cu siguranta, dar din cate stiu testul se poate face doar dupa 7 zile...straight face

| AditzaAditsssa a răspuns:

Chiar nu va inteleg,care mai de care va dati cu parea aici si judecati pe unul si pe altul,dar dupa doua zile veniti si intrebati daca ati ramas! Fata v-a cerut un sfat,daca vroia sa o judece cineva,specifica asta! Cred ca deja are ea mustrari de constiinta,ca sa va mai treziti si voi acum,mari Einsteini ai lumii sa judecati si sa aruncati cu pietre! Draga mea, intr-adevar,ceea ce ai facut tu e grav,mai mult sau mai putin.Da, exista sanse sa ramai insarcinata, teoretic vorbind, dar pana la practic, mai sunt cateva conditii.Scurgerile vaginale pe care le ai tu pot fi de la faptul ca te afli in perioada cu fertilitate ridicata,adica atunci cand poti ramane insarcinata. Daca spermatozoizii ramasi pe canal au ajuns in uter si te aflai in perioada cu risc,da, poti ramane insarcinata.Cel mai bine este sa mergi, daca nu trcut foarte mult timp de la contact, la medicul ginecolog, iti poate da niste pastilute de urgenta care se pot lua pana la 5 zile de la contact. Daca nu au trecut 72 de ore, mergi la farmacie si ia-ti pilula de dupa, asa cum ti s-a zis si mai jos, costa in jur de 70 de lei(Postinor) sau 150 lei(Escapelle). Data viitoare fi-ti mai atenti,protejeaza-te cumva,ori prezervativ, ori anticonceptionale, diafragme, inele etc, sunt mai ieftine ca un avort...Ai grija de tine si lasa-mi te rog un mesaj cu ce ai facut.Aaa, si un test de sarcina nu e valabil la 7 zile, il poti face cam de la 2-3 saptamani de la contactul cu risc.te pup!

| musculo a răspuns:

Cati ani ai?

| Paty25 explică:

Dar din cate stiu testul il poti face numai dupa 7 zile.

| Alexandra0077 a răspuns:

Du-te la un doctor. poate nu e prea tarziu sa consumi anticonceptionale

| Paty25 explică (pentru Alexandra0077):

Exista ceva pilule pentru contraceptie, o sa incerc maine!

| Cyoy a răspuns:

Felicitari VEI FII MAMICA laughing))