| cosmina_4200 a întrebat:

AJUTOR! Povestea mea incepe asa...eu, 21, el 37, insurat, 2 copii... Ne-am indragostit ca doi tampiti, am fugit unul de altul, nu ne-am vazut un an, dar soarta a facut sa ne regasim vara asta, si nu ne-am mai putut abtine, am incercat dar nu am fost in stare sa-l resping, iar in momentul de fata suntem impreuna de vreo luna. Stim ca facem rau, eu nu vreau sa-i stric casa, el nu vrea sa-mi "distruga tineretea"(cum a spus el), am incercat sa ne despartim de cateva ori si nu suntem in stare. Nu am facut dragoste cu el, nu mi-a cerut asta, desi si-o doreste, dar ne e teama pentru ca am lua-o razna de tot. plus ca eu mai sunt si virgina si stie asta. Ce ne facem ca degeaba zicem ca gata o terminam, ca numai vorba e de noi suntem nebuni unul dupa altul, nu mai judecam deloc, ne riscam mult, daca se afla...am incurcat-o amandoi...acum nu ne-am vazut de vreo 3 zile si ma topesc de dorul lui si el ma suna in fiecare zi ca sa vada ce faca si sa-mi spuna ca ii e dor de mine... of... dulce durere... stiu ca trebuie sa se termine... CE NE FACEM?

Răspuns Câştigător
| cheloo74 a răspuns:

E o situatie delicata acolo. El zice ca nu vrea sa-ti distruga tineretea dar cu toate acestea asta se va intampla daca continuati povestea. Tu esti tanara si il atragi probabil sexual foarte tare chiar daca el va nega asta. Am si eu 35 de ani si stiu ce-mi trece prin cap cand vad o tanara care arata bine chiar daca am o relatie de 5 ani. Tu iubesti ca la 20 de ani si nu esti de condamnat pentru asta dar va trebui s-a cam stai la distanta de el. Gandeste-te ca sunt si copiii la mijloc. Gandeste-te ca sunt 16 ani intre voi. Asta nu se vede acum, dar in timp va conta. Activitatea sexuala a barbatilor e mai scurta decat recunoastem noi. S-ar putea sa vrei si sa nu mai ai cu cine. Plus de asta vei fi rejectata de familie, prieteni, vecini care nu cred ca vor vedea cu ochi buni faptul ca ai spart o familie. Pune-te in situatia nevestei lui. Cum ar fi daca ti-ar fura barbatul o alta femeie? Daca el nu e in stare sa judece cu capul de sus si doar cu cel de jos atunci ar trebui ca tu sa faci cumva sa iesi din aceasta relatie si sa-l uiti. Va fi greu si poate dureros pentru tine dar nu ai de ales. Mai vreau sa stii un lucru. De fapt e o teorie de-a mea si s-ar putea sa fiu contrazis si sa nu am dreptate. Barbatii in general", pe masura ce inainteaza in varsta sunt din ce in ce mai incapabili sa iubeasca "cu adevarat'. Sunt sigur 75% ca interesul lui este sa profite de tine insa tu il iubesti prea orbeste ca sa-ti dai seama de asta. Sa nu fie prea tarziu cand vei deschide ochii.

6 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Pai. cam dificil. dar inimii nu-i poti porunci. Cred ca el este cel care trebuie sa decida ce face. ori cu tine. ori cu familia sa. chiar daca e trist...

| Delia a răspuns:

Tu acum iubesti cu inima, cand vei iubi si cu capul, iti vei da seama ca nu are rost sa pierzi timpul.Toate vor duce spre acelasi final mai devreme sau mai tarziu. Daca doresti, poti sa fii amanta lui, va veti simti bine o perioada, dar mai tarziu tu iti vei dori mai mult, iar el nu-ti va putea oferi.Si de aici va incepe suferinta ta.Deci,tu alegi, ori acum, ori mai tarziu.Imi pare rau sa-ti spun asta, sincer.Bafta!

| Ruxy a răspuns:

Aoleu...eu am 20, dar nu cred ca m-as putea uita vreodata la un barbat mai mare cu 16 ani decat mine :O.Nu stiu ce vrea omul asta de la tine... dar mi se pare ca da dovada de mult egoism: vrea si sotie si copii si amanta. Ca daca stam sa gandim logic, tu esti amanta lui. Acum sa ne punem de cealalta parte a barierei. Daca aparea o tanara in viata tatalui tau si il despartea de mama ta si de tine? Ce parere ai fi avut? Atat despre TATAL tau, cat si despre FEMEIA aia. Gandeste-te cat vor suferi copiii aia daca el va divorta.
Te rog eu mult, incearca sa il uiti! Nu vei avea decat de suferit si cu siguranta nu asta e ceea ce iti doresti la 21 de ani. La varsta asta... abia iti incepi viata. Deschide bine ochii! Sunt multi baieti draguti in jurul tau, cu varste apropiate de a ta si fara obligatii...
Te inteleg, stiu ca o sa fie greu, dar incearca sa vezi dincolo de povestea asta de iubire. Incearca sa iti imaginezi cum va arata viata ta peste 10 ani. Iti place? Atunci stii ce ai de facut!

| antonelk a răspuns:

Fataaa are 2 copii iti dai seama? pune`te in locu copiilor u iti dai seama ce ar simtii copii aia daca le-ai lua tatal? tie daca iti fura vreo fufa tatal cum te simteai?

| gherghe_9739 a răspuns:

Pune-te in situatia sotiei lui. ce ai face? daca nu ai facut dragoste cu el da-i papuci, sa stea acasa cu nevasta si copiii, iar daca vrea aventura sa-si gaseasca o baba ca sunt destule care accepta si ce bune sunt femeile trecute de a treia tinerete, sunt ca unele virgine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmina, draga mea, am observat toate raspunsurile, si de aici si de la postarea cealalta! Raspunsurile sunt conformiste, sigur, morala ne indica ce raspunsuri sa iti oferim, insa cred ca cei ce ti-au dat raspunsurile le-au scris detasat, nu s-au substituit tie! Situatia este cumplita, daca e asa cum o prezinti tu... e unul dintre momentele dificile, cand nu stii ce atitudine sa adopti, insa cred ca, in ciuda atator sfaturi, trebuie sa-ti urmezi calea!
Stiu ca vei incerca sa lupti impotriva acestei pasiuni, stiu ca si tie ti se pare imoral, dar putini suntem cei ce putem sa-i rezistam!
Nu-ti dau niciun sfat, iti doresc doar minte mai tare decat inima si fericire, indiferent de unde vine ea!
Monica