| pantofipantofi a întrebat:

Am 1 an si 5 luni de cand sufar dupa fostul, tot timpu ma gandesc la el, de curand l-m vazut cu alta fata, el nu m-a vazut, ca am luat-o la fuga de graba, si am simtit ca s-a sfasaiat ceva in mine, ca s-a rupt cerul in 2 , si am ajuns acasa si am izbucnit in hohote de plans, mi-am stricat ziua, nu mai suport, nu stiu ce sa mai fac, am incercat multe variante sa il uit, dar nu reusesc, am crezut la un moment dat ca daca nu l-am mai vazut de atata timp il uit, dar cand l-am revazut, am simtit ceva puternic si inima imi batea mai tare, nu am sa il uit niciodata, ce ma sfatuiti sa fac? simt k nu mai pot, nu mai rezist am stomacul distrus de senzatia aia ciudata cred ca stiti la ce ma refer, de cand l-am vazut nu am mai mancat, e a 4 zi in care nu mananc crying , deoarece nu pot inca tremur cand imi amintesc si il vad cu alta crying
sa nu crdeti ca sunt vreo obsedata, nu stiu de ce nu am reusit sa il uit

Răspuns Câştigător
| CiprianTPU a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanatoare, doar ca la mine e vorba de 3 luni de zile. Am iubit-o foarte mult, pot sa spun ca a fost iubirea vietii mele, dar din pacate asa se intampla, ne indragostim si punem suflet pentru persoane nepotrivite. E greu, e foarte greu, ce sa spun, mai ales ca eu sunt vecin cu ea si ne vedem destul de des. Eu nu am uitat-o inca, dar in fiecare zi incerc sa ma motivez, caut doar partea rea a relatiei ca sa pot trece peste. Fa si tu la fel si incearca sa-ti gasesti pe altcineva, e mult prea mult sa astepti un an jumatate. Tu in momentul de fata ai impresia cu nu vei mai putea iubi niciodata. Sa stii ca nu este asa! Vei iubi din nou si vei putea iubi fix la aceeasi intensitate, doar trebuie sa gasesti barbatul potrivit care sa te faca sa te simti speciala si dorita. Cineva m-a invatat sa las lucrurile folosite de mine, altora mai putin norocosi. Nu te merita, nu merita dragostea ta, nu merita nici o lacrima. Daca te iubea nu se ajungea la despartire. Doi oameni care se iubesc se completeaza, iar defectele fiecaruia le vezi ca si cum ar fi calitati. Nu mai plange linisteste-te! Da-l naibii, nu mai suferi pentru un om care nu merita! Ai sa vezi vei gasi pe altcineva si te va face sa fii fericita din nou. Asta nu e un necaz, nu e nici o tragedie. Sunt oameni bolnavi care nu au nici o sansa de vindecare, iar ei nu se plang in permanenta asa cum facem noi, pur si simplu isi traiesc viata la maxim pana in ultima clipa. Noi suntem sanatosi, suntem frumosi, hai sa fim realisti, nu se termina lumea la el sau la ea. Trebuie sa treci mai departe! As vrea sa-ti mai spun ceva, dar nu stiu ce, iti mai spun doar ca te inteleg! Imi pare rau!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai reușit pentru că încă mai ești îndrăgostită de el!
Este timpul să-ți vezi de treaba ta, privește în față și mergi cu fruntea sus că vine și alesul tău.
Pa, pa.

| mihaelaa18 a răspuns:

Inca nu ai reusit sa il uiti pentru ca ai tinut la el si l-ai iubit.O persoana importanta pentru noi si pe care o iubim o uitam foarte greu, s-au poate ca nu o vom putea uita ci doar sa invatam sa traim fara ea.Te inteleg ca te doare dar trebuie sa opresti din plans, sa te calmezi putin cu toate ca iti este greu si sa reusesti sa depasesti acest moment si sa mergi mai departe.Asa cum a mers si el mai departe,de ce nu faci si tu acelasi lucru? vrei sa stai sa suferi? sa te distrugi? iti spun eu ca nu se merita.O viata avem si nu trebuie sa o traim in suferinta, lacrimi etc.
Incearca sa gasesti o activitate care sa te faca sa nu te mai gandesti la el, care sa iti ocupe timpul.Nu te mai gandi la el pentru ca mai mult rau iti vei face.
Stiu ca poate ti se pare greu ceea ce iti spun dar daca vrei sa il uiti asta trebuie sa faci.Vei vedea ca usor usor vei reusi si intr-un finak vei fi mai bine.
Asa ca, capul sus, sterge-ti lacrimile si mergi inainte.Stiu sigur ca poti, incearca si vei reusi.Vei vedeakiss
Bafta si ai grija de tinehappy

| InnocentLoovee a răspuns:

Probabil l-ai iubit foarte mult, de aia nu il poti uita. Nu stiu, incearca si tu sa stai cu cea mai buna prietena a ta, sigur o sa incerce sa te inveseleasca, sau cu alti prieteni. O sa te simti mai bine. Bafta :*

| ClauditzaXx a răspuns:

Buna.EU am o situatie cam asemanatoare dar...revenind la tine.stiu ca este foarte foarte greu poate sa treaca tot timpul din lume si nu poti sa-l uiti. Daca vrei sa-l uiti cu adevarat a trebuii sa inerci sal ocolestii stiu ca e ff greu, incearca sa uiti de timpul petrecut cu el, de tot incearca sa-ti gasesti un nou prieten si sa vorbesti cu el, sa te descarci. stiu ca este super greu. Trebuie sa te gandesi ca totul va fi bine. Sper ca te-am ajutat un pic cu ceva. Daca vrei sa-mi dai funda bine, daca nu nu-mi pasa sper ca te-am ajutat draga mea:*

| SpargPartzuri a răspuns:

Fa sex cu altcineva happy