| sonyaminia a întrebat:

Am 14 ani si am fugit de acasa de o saptamana cu iubitu meu iar parintii mei au facut plangere la politie la cati anio pot sa fug de acasa iar parintii sa nu mai poata sa sune la politie si politia sa ma caute sa ma lase sa stau cu iubitu mew?

Răspuns Câştigător
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Sonya,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vai de c...ul tau, sari din lac in put. Fa mai bine altceva, invata bine, cauta sa ai o meserie, si fugi de acasa cu meseria.
Altfel vei fi si tu una dintre acelea care traiesc toata viata dependente de "iubitul" lor, cu un statut nu foarte diferit de cel al iobagilor din perioada medievala. Stii ce inseamna "statut", "iobagi", nu? Sau trebuie sa stau sa-ti explic mai bine?

| zorialbi a răspuns:

Intoarce-te acasa cat mai repede, altfel o sa regreti cand o sa cresti! Ti se pare ca poti sa iei decizii la varsta asta? Esti doar un copil!

| Neinteresantul a răspuns:

Inseamna ca te-a prostit rau de tot ala daca ai ajuns sa fugi de acasa la 14 pentru un baiat.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Si ce fataaaa. Eu am fugit de la 9 ani cu gagica mea si acu stau in WC public cu ea

| andrei213 a răspuns:

La 18 Ani cand esti major/a

| neutrino a răspuns:

Fuga e sanatoasa, chiar daca la tine nu se observa.

| Vix999 a răspuns:

Dupa varsta majoratului poti pleca de acasa fara ca parintii sa te poata aduce inapoi cu politia. DAR du-te acasa! La 14 ani esti mult prea mica sa ai iubit si sa mai si fugi de acasa cu el. Ce te-a apucat?
Vrei sa iti bati joc in halul asta de viata ta?
Si ai grija ca daca el e major, poate sa faca inchisoare pentru corupere de minori.

| Zenithf a răspuns (pentru Vix999):

Si daca ii minor, dar are peste 16 ani, ajunge la scoala de corectie.

| Vix999 a răspuns (pentru Zenithf):

Da corect, nu m-am gandit la asta happy Dar imi imaginez ca e major totusi.O gramada pe pedofili in lume si deja ma ia cu ameteala de la toate copilele astea tampitele care se lasa in mana lor!

| Zenithf a răspuns (pentru Vix999):

Fetele sunt tare dezvoltate, chiar si la 14 ani (or fi hormonii din alimente de vina?) asa ca nu i-as numi tocmai pedofili, dar infractiunea este tot infractiune, chiar daca ea arata ca una de 19-20 de ani, are mintea tot cruduta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mataildaaaa! avem glume in program la ora asta waiting

| December a răspuns:

La 18 ani de abia. Nu esti normala? Fugi inapoi acasa si stai acolo.

| Alecsssss a răspuns:

Te'ai gandit ca daca te las ce faci?