| Tiparoski a întrebat:

Am 14 ani si nu stiu cum sa aflu daca iubita mea ma iubeste sau nu, va rog sunt foarte confuz, fara hate

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intretii cu ea discutii pe tema dorita. Doar asa vei reusi sa ajungi sa ai posibilitatea ca tu insuti sa-ti dai seama cam ce poate fi in mod real in capul ei. Succes!

| Tiparoski explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns și ca ți-ai acordat timp

| Goete a răspuns:

Iubita Ta, inteleg ca sunteti impreuna.
Tu vrei una oricare, care sa te iubeasca, sau o crei pe cea pe care o ai, pentru ca Tu O Iubesti?
E ca si cum ai avea 1000 lei in portofel si te-ai intreba daca sunt ai tai sau n-o sa-i pierzi... Nu encea mai buna comparatie dar in loc sa te bucuri de ce ai iti faci probleme.
Relatia ar trebui sa aiba la baza increderea - dar in cazul tau vad ca incredere in ea nu prea ai...

| siriusblack98 a răspuns:

Offf,iubirea la 14-16 ani este mai mult atractie sexuala ce dispare odata cu timpul (luni/ani). Daca vorbim de iubire adevarata si nu de atractie hormonala, prin simple discutii pe tema iubirii cum ti-a sugerat cineva, nu vei ajunge nicaieri.Iti poti imagina ca va zice numai ''da,te iubesc iubire''etc,etc (vomit).Nu trebuie sa o supui tu unor teste,iti va arata singura daca te iubeste sau nu in decursul anilor pentru ca viata o sa va supuna pe amandoi la teste grele. Daca o femeie este dispusa sa stea langa tine desi ai pierdut o buna parte materiala (bani/job), nu ai o masina/permis de conducere, nu esti chiar Brad Pitt, rezista tentatiilor venite din partea altor barbati (te asigur ca vor fi cu sutele pentru ea de-a lungul vremii), se comporta cu tine de parca ar fi mama ta, atunci te iubeste si nu este nevoie sa ti-o spuna.