| Alexandra2002LOL a întrebat:

Am 15 ani am facut sex cu iubitul meu de 15 ani fara perzervativ exista sanse de a fi insarcinata a dat drumul la un jet mare si a inceput sa rada de mine este o sansa sa raman insarcinata?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam da, destul de mare... daca voi nu va respectati corpul si viitorul, cum sa va respecte un copil needucat, dar care va poate distruge sananatea si viitorul de mama?!
Probabil radea ca prostul, de cat de usor te-a convins!

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii/fii informat ca O SARCINA se poate forma, lua nastere NUMAI in cazul in care contactul sexual neprotejat si finalizat cu ejacularea spermei in vagin se produce in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. De asemenea sarcina se poate forma DOAR/NUMAI prin fecundarea ovulului decatre un spermatozoid provenit din sperma veritabila (nu si lichidul preejeculator) care ajunge in vagin in perioada celor 4-5 zile ale PERIOADEI FETILE. In urma unui sex intretinut in afara celor 4-5 zile fertile teoretic este aproape intotdeauna IMPOSIBILA formarea unei sarcini chiar daca sperma este ejaculata intentionat in vagin de fiecare data. In consecinta raspunsul SIGUR si CORECT privind posibilitatea si/sau probabilitatea de a se putea forma o sarcina in acest caz, il poti afla/sti/determina chiar tu, stiind in care dintre cele 28-30 de zile a ciclului menstrual a fost intretinut respectivul contact sexual. Probabil ca iubitul tau este mult mai bine informat in aceasta privinta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila este posibil sa fi ramas gravida.

| minrest a răspuns:

Pai tocmai aasa se ramane gravida, facand sex fara protectie.

| Necunoscut112 a răspuns:

E troll. Copil plictisit si prost.

| kandaraki a răspuns:

Daca a ras de tine inseamna ca te ia la misto si si-a dat drumul in tine, vei fi insarcinata. felicitari.

| Andersen2k18 a răspuns:

Mai pe scurt s-a ejaculat in tine? daca da atunci e posibil sa ramani insarcinata, nu stiu chiar nu va inteleg pe unii, veniti cu niste intrebari aici..chiar asa de scumpe is prezervativele? de faceti toti neprotejati, si dupa va treziti cu probleme pe cap.

| Alexandra2002LOL explică (pentru Andersen2k18):

E mai fain fara perzervativ

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Vezi peste 9 luni... dacă el e bou chiar trebuia să stai ca o vacă?