| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

Am 15 ani si iubita mea 14 si nu mi-am dat drumul in ea, rămâne gravidă?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are cum sa ramana gravida. Pe mama ei ai intrebat-o despre asta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca cel mai probabil iubita ta de 14 ani are ciclu menstrual, rezulta ca este apta/capabila de a procrea in cazul in care ajunge sperma in vaginul ei indiferent prin ce mod, adica in urma unui act sexual sau a unei masturbari neglijente/neatente.
Insa, formarea sarcini poate sa devina posibila NUMAI in cazul in care sperma ajunge in vagin in una dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual.
Pentru informarea ta CORECTA, trebuie sa stii si sa intelegi ca sarcina NU se poate forma : ORICAND, ORICUM si/sau in ORICE CONDITII. Acceseaza si citeste cat mai atent informatiile foarte utile care sunt prezentate in articolele prezentate in siteul www.seximus.ro Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu, pentru ca nu ai ejaculat in ea.

| Andreeush a răspuns (pentru Emilian65):

A zis "in ia". Nu a scris corect "ea".

| Andreeush a răspuns:

Dacă era în perioada fertilă poate rămâne însărcinată.

| ywar a răspuns:

Ce ti-ai bagat in ea, fiule? ca tu nu ai ce baga. Pipilica, atat!

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut fiule! Decât sa te riști mai bine dai 10, 15lei pe o cutie de prezervative si aia e. Metoda retrageri nu este una sigura. Cat timp nu ai ejaculat in vagin posibilitatea de sarcina este mica, mare grija pe viitor.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Salut, aici depinde de mai multe chestii. Daca era in perioada fertila sunt sanse sa ramana insarcinata, dar daca era in perioada nefertila nu sunt sanse sa ramana decat 0.1%. Iti recomand ca iubita ta sa administrezeze pilula de a 2 a zi care este la orice farmacie si se i-a la maxim 72 de ore dupa contactul sexual, iar daca contactul a depasit 72 de ore recomand ellaone!

| Fabyana307 a răspuns:

Dacă nu ti ai dat drumul in ea nu are cum sa ramana însărcinată.

| Viorel703 a răspuns:

Ai grijă ca inca poate sa rămână si asa

| Gabi1012005 a răspuns:

Felicitări, vei avea un copilaș, tăticule?