| dianatina a întrebat:

Am 15 ani și iubitul meu 19. Consider ca încă sunt mica ca sa îmi excit iubitul în orice fel. La începutul relației a spus ca are răbdare cu mine fiindcă știe ca nu vreau sa fac unele chestii. Toate la timpul lor, NU?
Dar eu știu ca el are nevoie sa se satisfacă intr-un fel sau altul, nu mă refer doar la sex, ci și la alte perversitati. Îmi e frica sa "mă maturizez" așa repede. Nu știu dacă e normal sa nu vreau sa fac lucrurile astea dat fiind faptul ca unele fete de vârstă mea nu mai sunt virgine. Probabil ca îmi este și scârbă de unele lucruri de genul. Ce as putea sa fac? Vreau ca prietenul meu sa înțeleagă ca nu sunt încă pregătită... Dar nu vreau sa îl supăr...

Răspuns Câştigător
| marmaraqwer1997 a răspuns:

Poti discuta cu el despre asta, sa ii explici ca nu esti pregatita. Din punctul meu de vedere esti inca mica, mai asteapta un timp si daca acel baiat te iubeste nu te va pune sa faci ceea ce nu iti doresti. E normal sa nu vrei sa faci, totusi ai grija...(daca te iubeste nu te va face sa suferi indiferent de dorintele pe care le are el ).

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Ideal ar fi sa nu te iei dupa altii si sa faci fix ce simti. Dupa parerea mea, e prea devreme. Cum ai spus si tu, te-ai maturiza prea repede. Cand o sa ai o relatie serioasa bazata pe incredere, iubire, respect, atunci poti sa te gandesti cum sa-l satisfaci pe iubitul tau si invers, desigur. Deocamdata esti un copil si nu cred ca trebuie sa te gandesti la asemenea lucru. E normal sa ai o relatie acum, sa te indragostesti, dar pana la sex. :p

| SG1995 a răspuns:

Am o întrebare în "relația" cu tine te simți satisfăcută, sau nu te masturbezi deloc?
Ideea e că nu poți să-l exciți (de fapt tehnic se excită) dacă tu nu te simți în regulă cu sexualitatea ta. Pentru că deh există mereu "căi de mijloc", gen preludiu sexual... Problema ta nu e că nu-l poți excita, ci că tu nu te simți nici pregătită psihic, nici senzuală.

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci normal macar sa ii faci un oral sa se simta si el fericit

| Mada1920 a răspuns:

Daca o sa faci asta de acum,o sa regreti pe viitor. Acum nu trebuie sa te "legi" la cap,nici macar nu ar trebui sa te gandesti la o relatie de lunga durata,esti adolescenta,traieste-ti adolescenta. De ce sa nu duci o etapa din viata ta fara griji,vrei sa ajungi sa stai cu teama daca si-a dat drumul in tine,dar de ce imi intarzie, dar oare sunt gravida, dar oare nu s-a spart prezervativul. Nu iti mai faci griji pentru prietenul tau, el a stiut in ce s-a bagat de la inceput, nu moare din lipsa de sex stai linistita. E doar un sfat dat pentru binele tau, alegerea iti apartine.

| boylivgume a răspuns:

Ai 15 ani nebunooo! ia si stai linistita la casa ta si lasa-l pe pedofil in pace, ca mai incolo o sa-ti dai seama ca nu a fost decat un prost

| Savantul2017 a răspuns:

Parerea mea este ca la varsta ta prietenul tau nu este potrivit pentru tine. Diferenta de 4 ani dintre voi nu ar insemna nimic daca tu aveai 20 si el 24 dar acum el este intr-o alta etapa din viata la care tu vei ajunge peste vreo 2 ani si nu cred ca el va astepta atat, iar daca ii dai ce vrea acum probabil ca relatia nu va merge oricum pe termen lung.

Răspuns utilizator avertizat
| dianatina explică:

Mulțumesc tuturor! Toate răspunsurile au fost extraordinare și m-am gândit sa va ascult. Mulțumesc mult din nou