| RayKzor51 a întrebat:

Am 16 ani 1.67 61 kg si am penisul de 12 cm, de ce il asa mic? Nu am facut sport? Nu dorm noptile sa ma dezvolt? Sau ca m-am operat de fimoza la 14 ani si de atunci s-a dezvoltat mai greu?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca asa l-ai mostenit de la tatal tau!
Sportul nu are nimic de aface cu masura actuala a pensiului, acesta fiind mostenit de la tatal tau.
Totusi fimoza s-ar parea ca i-a stagnat cresterea, deoarece l-ai operat foarte tarziu si el nu a avut spatiu sa se dezvolte pana la 14 ani. Ma ror, putea sa mia creasca pana la 16 ani, dar aici a intervenit factorul "mostenit de la tata".
Din paacte, asta este masura pe care o vei avea pe toata perioada vietii, fiindca cresterea lui s-a incheiat la 16 ani.
Singura metoda de marire a penisului este cea chirurgicala, posibil cu numai 2-3 cm, dar cu sanse sa ramai impotent pe viata, daca nu reuseste operatia. Sansele sunt de numai 50%.

| Manu1233 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am 16 ani și 5 luni și încă mai îmi crește mărimea penisului, destul de vizibil. La vârsta de 16 ani mărimea penisului meu de abia atingea 16 cm. Acum, după 5 luni, mărimea penisului meu este de 18 cm, și dacă mai crește asta o să o văd pe parcursul lunior sau anilor. Ceea ce vreau să zic este că creșterea penisului nu se oprește la 16 ani, nu este o vârstă bătută-n cuie, depinde de tată dacă creșterea este una rapidă (15-16 ani) sau mai lentă (18-19 ani), la el probabil este o creștere lentă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Manu1233):

Da... si la 25 de ani va ajunge la 25 cm laughing
Bine cum spui tu, ca oricum pe mine nu ma afecteaza minciunile tale, eu doar spuneam ce scriu studiile stintifice, ca penisul creste pana la 16 ani, cand isi inceteaza cresterea definitiv.
Corpul tau creste pana la 18-19 ani, nu penisul!

| Manu1233 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta e părerea ta că spun minciuni, e treaba ta ce crezi.

| Manu1233 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu îți spun ce mi s-a întâmplat, asta-i partea a 2-a că mă crezi sau nu.

| Manu1233 a răspuns (pentru Violleta2022):

Și studiile astea nu știu cât de clare sunt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Manu1233):

Sunt studii publicate international, la conferinte internationale, studii facute de fiecare tara in parte dupa zeci de ani de cercetare samd.
De aceea s-a si confirmat, ca anumite organe isi inceteaza cresterea in jurul varstei de 16 ani.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru problema pe care o prezinti. Consulta un medic urolog. El este in masura sa iti spuna ce se va intampla cu penisul tau.

| Donsavas a răspuns:

Nu are nicio legatura cu nimic din ce ai menționat tu.

| Goete a răspuns:

Pentru ca va deveni cu atat mai mic, cu cat mai mic il vezi Tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E determinat genetic muktumestete cu ce ai, alții o au mai mica.

Răspuns utilizator avertizat
| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Eu o am mare