| 123coco a întrebat:

Am 16 ani. vreau sa fiu de sarbatori cu prietena mea. suntem din orase diferite. vreau sa o aduc la mine acasa, a mai fost si mi-a cunoscut parintii. dar parintii mei nu prea sunt de acord ca ea sa vina sa stea la noi toata vacanta de iarna. ce as putea face sa ii conving?

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ma indoiesc ca parintii ei sa fie de acord.Este prea mult pentru varsta voastra si responsabilitatile foarte mari de ambele parti!

| mona a răspuns:

Toata vacanta? cred ca glumesti, nu stiu ce parinte ar fi de acord cu asa ceva...de craciun sau reveloin mai merge dar chiar toata vacanta mi se pare exagerat

| ywar a răspuns:

Ca sa mai aiba o gura de hranit... dupa ce ca probabil abia te intretin pe tine acum sa mai aiba si pe ea de hranit. Fiecare la casa lui. Nu sunteti pe salariu ca sa decideti. Si parintii nu-s azilul "Alinenarea".

| Danysan a răspuns:

Nici eu nu as fi de accord cu asta.Cum sa stea ma toata vacanta? Ai ei ce zic? Cred ca are si vreo 15 ani. Daca vrei sa faci ceva cu cap invit-o de Anul Nou si atat dar nu exagera ca ii faci probleme atat ei cat si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai Coco, esti coco la minte? Asculta-ti parintii, nu este vorba de "o gura de hranit in plus" cum zic altii, e vorba de griji. Daca era o zi doua mai ziceam dar sunt 2 saptamani, parintii ei sunt de acord ca ea sa vina la tine?

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, nu? Asta inseamna responsabilitate. Sa poti sa oferi nevoile de baza unui om. Voi chiar nu ati auzit de piramida lui Maslow? Sigur ca inseamna bani mai multi ca mai e cineva in plus. Banii sunt pentru voi asa... doar un substantiv comun?

| 123coco explică (pentru anonim_4396):

Da sunt de acord

| anonim_4396 a răspuns (pentru 123coco):

Scuza-ma ca iti spun dar nu cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Tu nu ai auzit de vorba noastra romaneasca? "unde manca 3 mai e loc si pentru al patrulea". Este vorba de grijile pe care si le fac, aia este fata, daca era baiat mai treaca-mearga, dar daca vrea baiatul lor sa-si "plimbe armasarul"?