| georgica993 a întrebat:

Am 17 ani, am terminat clasa a 10-a si am o prietena care are 14 ani si a terminat a 7-a (arata ca o fata de 17 si e destul de matura pentru varsta ei). Suntem prieteni apropiati dar faza e ca m-am cam atasat de ea...iar in ultima vreme am visat-o de cateva ori. De la o vreme se tine mult dupa mine, am iesit de cateva ori singuri vorbind tot felul de lucruri, rade la glumele mele, iar daca am o stare naspa ea chiar incearca sa ma faca sa rad. In ultimele 2 seri a fost un festival pe plaja unde am mers impreuna, si ne-am distrat de minune in prima zi. Am dansat cu ea, ne-am plimbat pe plaja...se tinea mult dupa mine fara sa imi dea drumul din mana. Acolo ne-am vazut cu un grup din partea ei cu 2 baieti si 4-5 fete. Unul dintre baieti a terminat a 12-a la un liceu prost. Fix a 2 a zi cand am stat cu alti prieteni impreuna cu ea, a inceput sa se plimbe cu ala. M-a sunat sa vin ca nu se simte bine si ca se da cineva la ea. Am aparut imediat, dupa care o intreb cine s-a dat iar ea spune sa tac pentru ca eram langa baiatul ala de a 12-a. La final a zis ca nici ea nu stie daca a combinat sau nu. Ca ma intreba cum de nu am combinat eu nimic. Pana nu e prea tarziu ce ar trebui sa fac?

25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu chiar vrei sa fii luat in serios de o fetita de 14 ani, care se joaca cu tine?

| Emilian65 a răspuns:

Sa o lasi in pace sa se combine cu cine vrea.

| LPCTSTR a răspuns:

Il chemi Ernest si mai mult ca sigur te va rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A facut intentionat asta sa te facã gelos, si sa-l facã de rusine pe celalalt. Se distreazã pe urma amândurora, "Am aparut imediat"nu trebuia sa mergi ca un lingãu, Dar in fine. A vrut sã vada cât de mult va poate juca pe degete, daca o lasi sa te poarte cum vrea ea cum ar face cu un catelus, cutu-cutu ajungi sa te considere un pãmpãlãu. De fapt deja te considera un pampãlãu pentru ca ai mers când te-a strigat ea la comandã, ai fi putut combina tu, daca nu mergeai, ai fost fricos, frica de pierdere care este opusul dorintei ei din partea ta, frica cã ti-o poate lu-a alt baiat si nu tu, asta a omoarât dorinta ei de a se combina cu tine. Dacã nu mergea I atunci venea ea la tine, la comanda iti era in genunchi implorându-te sa-i tai respiratia.

| georgica993 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca si-a dat seama ca m-a facut cam gelos

| anonim_4396 a răspuns (pentru georgica993):

Bagate pe alta fatã din grupul ei, fã-te placut tuturor prietenilor ei astfel o sa ii castigi increderea. Sa nu mai fi gelos vorbeste cu alta fatã, dar nu o face si tu geloasa cum a facut ea cu tine, aratã ca nu-ti pasa de ea, si nu ii da de banuit tu ca esti cu alta, o sa audã ea povesti si barfe.

| georgica993 explică (pentru anonim_4396):

In seara aia de la festival am cunoscut-o pe una cu care se stia, o prietena buna de a ei e prietena cu aia. Fata aia arata bine si e super de treaba... ziceam toate astea de fata cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incepe sa fi mai indiferent un pic cu ea si vezi ce se intampla. Una e sa fiti prieteni alta e sa va tineti de mana. Cand doua persoane de sex opus petrec mult timp impreuna e imposibil sa nu se ataseze unuk de celalalt. Mai naspa e sa se ataseze unul singur deci ai grija. Fetita asta pare ca ii place sa primeasca atentie din partea mai multor baieti. Nu are cum sa se dea unul la ea daca ea nu permite asta. E o pustoaica de 14 ani care nu stie ce vrea. Nu te complica cu ea si ti-am zis fi mai indiferent cu ea. Sa invete sa faca diferenta dintre a avea un iubit si un frate mai mare protector dar mai are pana atunci.

| georgica993 explică (pentru anonim_4396):

Ea e cam ciudata in general...si cu baietii nu prea are experienta

| anonim_4396 a răspuns (pentru georgica993):

Te complici cu ciudatele mai ales cu astea mici.
Fi mai indiferent asta e cheia. Asa vei vedea cum reactioneaza cand va vedea ca nu esti mereu disponibil la cererea ei. Nu are ce sa iti reproseze, doar nu sunteti impreuna. Totusi chiar daca tu zici ca nu are experienta te poate baga in belele din moment ce se lamenteaza ca e deranjata de altul si te cheama la fata locului. Spune-i ca situatiile in care te baga nu sunt pe gustul tauwinking in caz ca nu o sa iti inteleaga indiferenta.

| georgica993 explică (pentru anonim_4396):

Ieri o cam ignoram cand am iesit afara

| Rux2000 a răspuns:

Sa ii spui ceea ce simți pana nu o pierzi? Ce spui de asta?! Nu conteaza ca are 14 ani este matura nu are 12 deci? Ce mai aștepți.

| georgica993 explică (pentru Rux2000):

Cam stie... aveam povestea asta la note si ea se juca in telu meu si am gasit o nota unde a desenat emoticonul? si o inima. Cand vb cu un prieten ca cica sa agat la urmatoarea petrecere se uita super urat la mine

| Rux2000 a răspuns (pentru georgica993):

Pai si ce mai aștepți, fa tu primul pas. Mult succes

| barosanu69 a răspuns:

O lasi, dao dreac

| UsersBoss a răspuns:

Trebuie neaparat să îi spui ca o placi sau să o săruți. Din ce zici tu, îmi dau seama că fata percepe când cineva se dă la ea așa că așteaptă doar pasul decisiv pe care tu trebuie să il faci. Ea nu ți-a zis că se dă cineva la ea pentru că nu se descurcă ci să te grăbești să o combini până nu o face altul. Tipa nu mai are rabdare iar ea e timidă așa că dă-i înainte cu incredere și să ne zici și nouă ce a ieșit!winking

| georgica993 explică (pentru UsersBoss):

Treaba cu sarutul la ea nu prea merge, dar as putea sa ii arat subtil ca o plac. Intai vreau sa par indiferent si ca nu imi pasa daca se pune cu el sau nu, cum a zis si HandenTye1, poate ca a vrut sa ma testeze cand m-a chemat

| georgica993 explică (pentru UsersBoss):

Din cate am inteles nu sunt pe combinatii

| Antonia32anto a răspuns:

Daca ea petrece timp si cu el ..asta nu inseamna ca s-a combinat neaparat ci el
Ci vrea sa se destinda alaturi si de alte persoane
Poate ca e atasata de tine, dar asta vei vedea cu timpul
Daca ati petrecut timp impreuna si ati glumit e clar ca i place compania ta.
Daca e sa fie vorba de mai mult..trebuie sa ai rabdare
Timpul rezolva totul

| georgica993 explică (pentru Antonia32anto):

Oare a vrut sa ma faca gelos?

| Antonia32anto a răspuns (pentru georgica993):

Nu neaparat
Poate nu si a dat seama caa inceput sa iasa cu el sau ceva gen
Dar exista si posibilitatea asta

| georgica993 explică (pentru Antonia32anto):

Cand a iesit ieri afara, s-a asezat langa mine si zicea cv de baiatul ala. Eu nu am auzit bine si am devenit stresat din clipa aia, am inceput sa fumez mult si ea se lua de mine ca sa nu mai fumez atat si ca ce am ca sunt nervos. Eu cred ca si-a dat seama ca reactia mea a fost din cauza asta...

| Antonia32anto a răspuns (pentru georgica993):

Mai mult ca sigur
Ii pasa de tine, de aceea s-a luat de faptul ca fumezi

| georgica993 explică (pentru Antonia32anto):

Eu o sa fac pe dos, nu prea am bagat-o ieri asa mult in seama si a inceput sa ma filmeze si sa imi faca poze. Si azi o sa o bag in seama cat mai putin, o sa fumez la fel de mult ca ieri sa vad ce face.