| ella4k a întrebat:

Am 17 ani si ma dor sanii de la ce? poate ca cresc? sau sunt insarcinata? si luna asta nu am avut menstruatie?

4 răspunsuri:
| Dia007 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca toate raspunsurile ce ti se dau pe acest site sunt venite de la persoane fara studii in domeniu. Raspunsurile sunt doar orientative. Ce e cel mai important e sa consulti un medic ginecolog. La medicul ginecolog e bine sa mergi cel putin o data pe an (sau de fiecare data cand se iveste o problema la care nu gasesti raspuns). Durerile de sani pot avea cauze multiple (cresterea sanilor, dereglari hormonale, infectii, noduli, raceli, poate fi doar o febra musculara la nivelul muschilor pectorali, etc), cat despre intarzierea menstruatiei, acest lucru poate fi pus pe seama unei raceli, a unei infectii, a unor dereglari hormonale, sarcina etc. Ce e important de stiut din tot ce am scris mai sus e ca singurul mod de a afla ce se intampla e sa mergi la un medic specialist. Este singurul in masura sa te ajute cu astfel de intrebari. Daca ai probleme in a merge la un medic ginecolog barbat (desi sunt la fel de buni ca si femeile), alege un medic femeie, numai mergi la un doctor. Cu cat mai repede mergi, cu atat mai bine. In caz de ceva grav, e bine sa se intervina cat mai repede. Un medic va avea solutiile cele mai bune in orice caz happy Multa sanatate

| ella4k explică:

Am avut act sexual doar k nu am simtit nimic straniu

| Laurentiu_Alexandru_Gabriel_1992 a răspuns:

Nu are legatura durerea sanilor...cu faptul ca ai putea fi insarcinata. poate este doar o durere temporara

| bynladen a răspuns:

Insarcinata nu ai cum sa fi daca nu ai avut un contact sexual prin care partenerul a ejaculat in vaginul tau... daca stii ca nu poate doar ca sunt in crestere te dor