| tiranul a întrebat:

Am 17 ani si sunt in depresie pentru ca nu am iubita...Nu stiu ce sa mai fac ca sa gasesc o fata, pana acum doar m-am combinat o noapte sau am refuzat cateva iar singura fata pe care am iubit-o cu adevarat era din alta tara, iar mereu cand ma gandesc ca nu am cum sa fiu cu ea imi vine sa ma sinucid pentru ca nu voi mai gasi pe cineva ca ea...Ce pot face?

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Vad ca te cam macina problema asta.
Fara sa-ti dai seama,doar complici lucruri foarte simple.
Atata timp cat ai doua maini,doua picioare si un aspect fizic cat de car placut si ingrijit, nu vad de ce te plangi.
Bine, mai e si faza sa fi in tip cat de cat placut, sa-i placa unei fete sa vorbesca cu tine.
Daca esti lipsit de personalitate si carisma, devi plictisitor.
Inceputul suna "am 17 ani si nu am prietena"
Bun, mergi maine in parc, pe strada sau unde vrei tu si abordeaza 2-3 fete cum stii tu mai bine.
Daca te resping toate, insemna ca ai o problema.
Si de ar fi asa, tot e mai bine decat sa stai pe aici sa te plangi.
Succes!

| RAY a răspuns:

Asta e iubirea si doare, dar esti tanar man, ai o viata in fata, dar daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna

| Violleta2022 a răspuns:

Tu vorbesti serios?
Vrei sa te sinucizi doar pentru ca nu ai o prietena?
iesi mai baiete pe strada, mergi la strand, mergi la mall... oriunde mergi sunt mii de fete in jur, cauta-ti alta si evita sa mai refuzi, ca aroganta nu te ajuta.
Viata merge inainte si dupa o despartire!
Sunt convinsa ca data viitaore vei gasi una mai buna si mai frumoasa ca "fosta".

| mihai69 a răspuns:

Ai încercat cu un băiat?!?

| Necunoscut112 a răspuns:

Dă-i în continuare cu refuzul şi să vezi ce de iubite o să ai!

Răspuns utilizator avertizat
| Satango a răspuns:

Să-ți cauți alte preocupări.
Lasă dramele astea trecătoare, cel puțin nu le accentua așa.

| OMFGConrad a răspuns:

Fix ce ți s-a spus DEJA aici: https://www.tpu.ro/......t-de-bine/
Ești și încăpățânat...