| Aldutssss31 a întrebat:

Am 17 saptamani de sarcina și nu este foarte vizibilă încă. Este posibil sa sa vada până la 20 de săptămâni?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Există pe internet o mulțime de poze explicite, cu evoluția unei sarcini. După luna a 6-a, în ultimul trimestru, sarcina devine din ce în ce mai vizibilă. Atunci, începe să se formeze definitiv corpul uman, cum îl știm. Până atunci, începe de la o stare embrională, apoi încet începe să se dezvolte.
Sănătate și naștere ușoară!

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de constructia fizicul tau!
Ai doar 4 luni si un pic, deci abia de acum s-ar putea vedea.
Eu una, am luat doar 10 kg toata sarcina, dar fiind inalta si avand o constructie atletica, nu mi s-a vazut burta pana in luna a 6-a.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intro foarte mare masura depinde de conformatia fizica a corpului tau. Sarcina de circa 4 luni poate sa inceapa sa devina catusi de cat vizibila in cazul femeilor slabe, subponderale. Probabil ca dupa ce va trece inca circa o luna, sarcina se va dezvolta in asa masura incat burtica sa-ti devina vizibila. Multa sanatate!