| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si am un iubit de 3 ani care are aceiasi varsta ca si mine. El m-a parasit pe motiv ca se simte ca intr-o casnicie si ca de vreo 7 luni nu ma mai iubeste, nu ma mai vede ca pe o iubita. Apoi, a aflat ca un alt baiat ma place si a fost gelos. Si la cateva zile de la despartire mi-a zis ca vrea sa ne impacam ca si-a dat seama ca ma iubeste de fapt si ca ii lipsesc.
Prietenii imi zic ca el vrea sa ne impacam ca e gelos sau ca ii e dor de mine, fiindca era obisnuit cu mine, sa fiu acolo.
Voi ce parere aveti? Eu una as vrea sa ne impacam.

Răspuns Câştigător
| putina61 a răspuns:

Ai putea sa-i m-ai dai o sansa dar trebuie sa fii atenta cu el fiindca e posibil sa se foloseasca de tine pentru ca nu e obisnuit cu singuratatea si nu poate trece cu vederea ca ti-e bine.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și-a arătat adevărata față. Ăsta e omul pe care îl vrei lângă tine încă (mulți) ani de-acum încolo?!?

| Necunoscut112 a răspuns:

Eşti foarte fraieră dacă te împaci cu el. Doar îi e urât de singurătate şi nu suportă să vadă că îţi e bine cu altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti un lucru sa faca ce vrea, cand vrea cu tine. Fa ceea ce ai nevoie sa faci. happy

| m1dn1gh7 a răspuns:

"nu ma mai iubeste, nu ma mai vede ca pe o iubita", vine altul', si hopa. cica te iubeste. Parerea mea: Arrivederci, baby!
Daca va impacati, la scurt timp se va repeta povestea, de ce? Pentru ca 7 luni nu-s 7 zile, in 7 luni ai timp destul de gandire, el a coclit destul decizia luata, te vrea langa el ca sa nu te aiba altul, nu pentru ca te iubeste. Daca ai putin respect de sine, nu te impaci cu el si o iei de la capat.