| Izabella312 a întrebat:

Am 18 ani si simt ca nu m-am indragostit niciodata. Si nu pentru ca nu am avut ocazia, ci pentru ca mereu mi-a fost frica de orice relatie cu un baiat. Sunt o fire impulsiva. Asta-vara cunoscusem un baiat si inca de la inceput ne-a placut unul de celalalt. Dupa ce el m-a adaugat pe retelele de socializare, eu l-am sters. Dupa ceva timp mi-am dat seama ca nu trebuia sa fac asta, asa ca l-am adaugat din nou. Desigur ca el si-a pierdut interesul si nu a mai vrut sa-mi vorbeasca. Primul sarut l-am avut vara trecuta la un majorat cu baiatul de care am fost innebunita in gimnaziu. De multe ori daca sunt abordata de vreun tip, vreau sa aflu totul despre el. Ma intereseaza tot ce a facut sau ce nu a facut si pun totul la suflet. Si de fiecare data ma gandesc ca e mai bine sa nu ies cu el, ca voi intalni eu pe cineva. Traiesc cu sentimentul asta de ceva timp. Si imi dau seama ca problema e la mine. Insa mi-e foarte frica sa nu fiu ranita, sunt foarte sensibila. As vrea pentru o vreme sa nu-mi mai pese de tot dar nu pot. Si sincer m-am saturat si eu de asta. Uneori as vrea sa fac ceva nebunesc, sa ma culc cu cineva spre exemplu, dar stiu ca dupa as regreta foarte mult. E vreo problema la mine? Ar trebui sa schimb ceva?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti doar imatura!
Absolut tot ce ai descris mai sus, sunt caracteristicile unei persoane imature si instabile psihic.
Nu decide nimic important in urmatorii 2 ani, pana debuteaza si la tine maturitatea, sa poti discerne binele de rau si sa nu regreti vreodata deciziile luate, caew pot fii din cele mai dezastruoase la momentul asta.

| Andreeush a răspuns:

Normal că ai o problemă.
Trebuie să renunți la aceste gânduri negative.
Ție frică să fii rănită însă să știi că e imposibil să nu treci și prin momente mai neplacute în viață.
Viața nu e roz, toți facem greșeli, important e să mergem înainte.

| OldSoul a răspuns:

Tu nu esti impulsiva draga mea, tu esti paranoica.
Deci da, e o problema la tine.
Invata sa te relaxezi, sa lasi "obsesia" de a stii totul despre cel cu care vorbesti, incearca sa te bucuri de conversatie, iar daca totu-i bine, restul va veni de la sine.

| Plato a răspuns:

Nu e nicio problema cu tine.
Renunta la gandurile alea cu culcatul, ca vei regreta enorm si nu poti da inapoi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cand hormonii vor incepe sa de-a in clocot o sa te indragostesti mai ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã vrei ceva nebunesc, fa ceva nebunesc sau cum spui tu.

| Romanul86 a răspuns:

Ai stima de sine scăzută.

| Izabella312 explică (pentru Romanul86):

Da, sunt constienta de acest lucru.

| Romanul86 a răspuns (pentru Izabella312):

Să îți pese doar ce spun oamenii pentru care contezi nu ce spun oamenii pentru care nu contezi.