| danielagoldica a întrebat:

Am 18 ani si sunt cu un baiat de 24 de ani. Avem 1 an si 3 luni de cand suntem impreuna si pot spune ca ne iubim mult cu toate ca intre noi au fost mereu mici certuri de la fel si fel de prostii.Eu il iubesc mult mult de tot dar acum am ajuns intr-o situatie groaznica.Sa va spun despre ce este vorba.Acum 3 zile dupa o mica cearta el a plecat acasa seara pe la 20.Eu eram pe mess cand m-a intrebat iubita unui prieten de-al lui daca ies si eu cu ea si cu inca niste feta in club.Eu stiam ca iubitul meu nu ar fi fost de acord sa ies si eu cu ele asa ca am hotarat sa plec fara sa-i spun.Ba mai mult vorbind cu el pe mess ii spuneam ca mi-e somn si o sa ma culc. Dupa aceea am intrat in vorba cu o prietena de la scoala cu care iubitul meu nu este de acord ca eu sa vorbesc si i-am propus sa vina si ea. Apoi am continuat discutia cu ea zicand ca nu avem masa si alte chestii vehiculand si numele unui baiai pe cere eu il cunosc dar cu care nu am nici o legatura.In final eu nu am iesit in club spunandu-le ca imi este teama sa nu fiu vazuta de cineva cunoscut care sa ma spuna. Vreau sa va spun ca toate convorbirile mele cu fetele pe mess din acea seara au fost inregistrate de iubitul meu cu ajutorul unui program.Chiar si ce am vorbit eu cu un coleg de scoala di ziua precedenta.Eu il intrebam cand ajunge la scoala si daca iese la o tigara el ma intreba cum mai este relatia cu iubitul meu, dar intre mine si acest baiat nu este absolut nimic.Va dati seama ca dupa ce a vazut toate aceste convorbiri a venit si si-a luat toate lucrurile de la mine si mi-a spus ca ne despartim si nu vrea sa ma mai vada desi inca ma iubeste nu poate trece peste asa ceva.Eu il iubesc mult imi dau seama ce greseala am facut. L-am dezamagit enorm de tare. Oare va putea trece peste si sa se intoarca la mine? Ce sa-i spun sa ma creada ca intre mine si cei doi baieti nu este absolut nimic? Cum sa-i spun ca intre fete vorbim si noi mai altfel dar iubirea pentru el este enorma. Ajutati-ma cu un sfat!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, ai gresit si tu dar si el; el nu trebuia sa te supravegheze, sa iti inregistreze convorbirile, e urat din partea lui si denota lipsa de incredere; dar si tu ai gresit oarecum, sau cel putin asa ii se pare lui, o mare greseala.Eu cred ca va trece peste si te va ierta, acum sa fim sinceri, sunt sigura ca si el cu baietii are diferite discutii care tie nu ti-ar conveni si vb.asa ca intre baieti si in plus crezi ca el nu a vb.niciodata cu vreo fata sau nu a spus ceva gresit? Eu cred ca oricine mai greseste si nu e o fapta asa grava. Daca tu i-ai fi inregistrat convorbirile sigur s-ar fi suparat foarte tare pe tine si ti-ar fi zis ca asa vb. el intre baieti si ca a glumit cu fetele, sau fata cu care a vb.In fine, cere-i scuze daca ai spus ceva gresit si totusi nu trebuie sa te umilesti asa mult pentru. el, cred ca e de ajuns sa ii ceri scuze si sa il lasi apoi in pace sa isi vada si greselile lui, e cam gelos si posesiv, din cate observ.
Daca te iubeste, se intoarce el la tine, sigur.Ar fi pacat ca dupa o relatie frumoasa de un an si ceva, sa se duca de rapa pentru. o prostie. Ii va trece lui supararea si tie, la amandoi, daca va iubiti sigur va fi totul ok.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu stiu o chestie: daca il iubesti macar putin, nu il minti. Daca il minti, atunci inseamna ca nu dai doi bani pe el. Nu mai vehicula iubirea asta enorma, ca murdaresti cuvantul. Sunt si eu indragostita si nu-mi mint iubitul pentru nici un motiv. Si orice spun despre el este incarcat de iubire, indiferent cu cine vorbesc. Asa ca imi pot asuma si cea mai mica conversatie pe care o port. Pana nu ajungi la stadiul asta, nu te mai lauda ca iubesti. Fiindca nu e adevarat.
Lasa omul in pace acum. Cred ca i-ai facut suficient rau. El va gasi o femeie care sa-l iubeasca, tu vei gasi un barbat pe care sa-l iubesti si care sa te minta. De-abia atunci vei intelege cum este.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey ai cam gresit, dar nu atat de mult, parerea mea.
Faza e ca toate dovezile te acuza desi ele sunt false caci tu doar te prosteai!

Nu il lasa sa-ti scape si cauta-l, cere-ti scuze si spune-i ca e o mare greseala!

Daca tu nu i-ai mai gresit inainte, ar trebui sa-ti mai dea a 2 a sansa!

Ai grija cum il abordezi, nu ii arunca in ochi datile in care si el a gresit, axeaza-te decat pe intamplarea asta!

Bafta!

| Pedala a răspuns:

Esti proasta tare. Stai langa unu care te supravegheaza. Iti urmareste conversatiile si tu spui ca l-ai dezamagit? Da-l in pwula de penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubitul tau te iubeste se va intoarce la tine.

Eu cred ca iubitul tau e un prost pentru ca numai un psihopat ar inregistra convorbirile tale... dal dracului nu te merita...

Si eu fac glumitze pe mess chiar daca am iubit ...si putin imi pasa de asta am netul sa am simt bine... daca iubitul meu ma crede ma crede daca nu inseamna ca nu ma merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fetita baieti sunt nu e primul nici ultimu. intelegi? nu l baga n seama si te va cauta singur.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm da mai daniela tr ta asa s baietii