| tpuheree9 a întrebat:

Am 19 ani, care ar fi lungimea normala a penisului? Sunt sănătos, nicio boala sau ceva care sa afecteze

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Salut.Lungimea medie in Ro a cucului este intre 12 si 15 cm.De aici deducem ca daca il ai de ai putin de 12 cm e mic si daca il ai mai mare de 15 cm ai un cuc mare.Pe la 19 ani se opreste cresterea, ca sa stii!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-a stabilit statistic, prin masuratori concrete si mai ales corecte, care au fost efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in acest domeniu, in cadrul unor experimente si studii efectuate la cererea producatorilor de prezervative, ca dimensiunea penisului statistic se incadreaza in anumite marimi "medii", in functie de rasa, continente si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza masuratorilor amintite, a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri care au lungimea medie statistica este de 12, 73cm. Paradoxal foarte mica comparativ cu dimensiunile exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Insa trebuie sa stii si mai ales sa intelegi ca virilitatea si potenta sunt foarte importante, dar ceea ce conteaza cu adevarat, este capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a reusi sa sustina acte sexuale suficient de lungi, incat la final partenera de sex sa aiba mereu parte de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca partenerul de sex nu se reuseste sa-l mentina in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca actul sexual sa-i ofere placere si satisfactie partenerei si nu situatia in care femeia este lasata cu ochi-n soare si... nesatisfacuta. big grin

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta, dimensiunea penisului ar trebui sa fie intre 18-19 cm.

| Sofer a răspuns:

Dacă ai 15 cm sau peste e normal asa.

| ancaval a răspuns:

Sincer, eu m-aș preocupa mai mult de lungimea "inteligenței", să zic așa. Parcă aia e mai importantă.

| grozeaandrei a răspuns:

Cred ca între 13-15

| Fakiruu a răspuns:

Bai de la baiat la baiat eu zic ca daca este peste 14 este bine happy