| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 prieteni. Sunt foarte incapatanati. Fata a pus prima ochii pe baiat apoi au inceput sa vorbeasca si sa se aproprie, baiatul s-a indragostit de fata, dar fata nu este de el.Si asta il face pe el sa sufere, el vrea sa o iubeasca si sa fie impreuna, dar ea nu vrea. Aseara au tot vorbit, ca el sa uite de ea i-a dat unfriend pe face,apoi fata i-a dat add friend, a acceptat. Dar s-au certat, apoi baiatul i-a dat din nou unfriend ca sa uite de ea, pentru ca daca tot vorbesc el o sa se indragosteasca iar de ea si asta il face sa sufere, dar ei ii place foarte mult sa vorbeasca cu el si nu ar va sa termine asa relatia de prietenie, dar el nu vrea nici macar o relatie de prietenie pentru ca se indragosteste iar de ea si iar sufera.
Ea m-a sunat aseara sa imi povesteasca tot pe la vreo 00:30, aproape ca ii venea sa planga. Nu stiu ce e cu ei, va rog un sfat, si multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Inainte de toate trebuie sa iti spun ca pare o Poveste de Dragoste cu nabadai.Stau si ma gandesc uneori de ce trebuie sa te Indragostesti de cineva care fie se incapataneaza sa nu te vrea, sau pur si simplu nu vrea sa recunoasca asta.E posibil sa nu te placa dar mai rar se intampla asta.Informeaz-o pe prietena ta ca etapele de a-ti face un Iubit sunt cam urmatoarele :Te intalnesti, vb cu el sau ea, va simtiti Bine, se lasa in Timp cu Relatie.Iti place de el sau ea, esti Indragostit lulea, Relatia are loc in maxim 2 Zile de la intanire.El te place sau tu pe ea dar fie ea nu vrea nimic deocamdata sau are, pe altu.
Ce trebuie sa intelegi din toate astea.Prietena ta nu isi da seama ca ea de fapt e pe punctul de a intra intr-o Relatie.In momentul in care te intelegi Bine cu un baiat, adori sa vb cu el si ii simti lipsa asta inseamna ca nu e un oarecare si ar fi Bine sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie. Fetele care se comporta asa ajung in cele din urma sa fie Impreuna cu Baiatul respectiv dar sunt ele mai incapatante si nu prea vad motivele.Acum faptul ca ii venea sa planga e pentru ca simte ceva dar nu stie ce.Sa fim seriosi ca se vede asta destul de clar.Eu spun asa sa o Sfatuiestibig grinaca Baiatu o place si se inteleg bine de ce sa nu ai dea o Sansa? Pana la urma rar intalnesti baieti care sa te placa si sa iti recunoasca faptul ca sunt Indragostiti in fata.Cei care fac asta chiar va iubesc si sunt sinceri, culmea ca voi cand va marturiseste un baiat ceea ce simte nu va prea pica bine. Sunt curios de ce? Nu cautati voi sa fiti Iubite? Sa fie sinceri cu voi, sa fie Indragostiti de voi, sa va doreasca si tot asa? Care e problema de Prietena ta nu vrea? Sunt foarte curios.Se pot trage urmatoarele concluzii :Fie ii e teama sa Iubeasca, fie nu il place pe Baiatu respectiv dar s-a atasat de el, si tin sa te informez ca o atasare cum e cazul ei va degenera intr-o mare Iubire pentru ca se vede ca la ea este o lupta Intre Ratiune si ceea ce simte.Stau si ma gandesc ca poate e genu ala de fata care nu accepta sa isi faca Prieten sau Iubit din categoria Prietenilor Buni.Conform unui studiu s-a ajuns la concluzia ca este cel ma i indicat sa iti faci Iubit din Categoria Prietenilor Buni.Pare naspa, stiu dar si eu dupa ce m-am gandit am ajuns la concluzia ca nu e chair asa de aiurea. Uite si de ce :In timp ce ma tot gandeam la asta am tras niste concluzii destul de Interesante care mi-au scapat atatia ani. Fata sau Baiatu care iti e Prieten cel mai Bun si pe care la o anumita varsta sau dupa o Intamplare anume incepi sa o vezi ca pe un sau o Iubita e mai mult de cat ti-ai putea imagina sau ai putea spera de la o Relatie.1 Te cunoaste de cand erati Copii si asta e ceva.
2 Stie ce vrei si ce iti place.
3 Stie sa te faca, fericit sau fericita.
4 Stie sa te calemeze, stie ce iti place.
5 Iti stie toate apucaturile si nu prea poti sa te ascunzi.
6 E greu sa inseli pentru ca te miorase foarte repede.
7 Daca va stiti de mult, ii sti Familia, Prietenii si poate ca si mai mult de atat.
8 Poate ca i-ai fost alaturi atata timp si te-a sprijint la greu.
9 Poti sa intrii Intr-o Relatie Direct si nu mai stai sa cunosti baiatu, sa vezi daca te Iubeste sau daca vrea doar sex.
10 Vb cu Baieti sau fete despre aceasta Problema am ajuns la concluzia ca nu e chiar asa de nasol sa iti faci Iubit sau Iubita din categoria Prietenilor, mare problema la fete in cazul asta e sexul. Practic o fata imi spunea ca :Stiu ca Baiatu asta ma cunoaste mai Bine ca mine, dar crede-ma ca nu pot sa ma F**cu el.Pur si simplu nu pot.Mi-ar fi scarba de mine, si cu toate astea stiu ca el e Baitau Perfect si cu el as fi Implinita.Foarte tare! Interesant e ca Baietii nu sunt chiar asa de scarbiti de iedeea de a avea o Iubita fosta Cea Mai Buna Prietena dar am ajuns la o chestie care m-a uimit :Nici un baiat nu ar accepta sa intre intr-o Realtie cu o Prietena daca nu ar Iubi-o si nu ar Simtii pentru ea ceva puternic.Mai pe inteles nu o sa vrea o Relatie cu voi daca are de gand doar sa va.f**Explicatiile sunt multe si probabil ca sti si tu unele detalii.Iti spun doar atat:Mi-ar fi rusine sa intru cu ea Intr-o Relatie ca apoi sa o f** si sa trec la alta.Probabil ca as evita sa mai o vad pe strada si as cauta sa nu o mai intalnesc.Deci uite cum sta de fapt treaba si cate avantaje sunt.Eu zic ca am vb cam despre tot ce se putea :Iar pentru Prietena ta atat spun :Sa ii dea o Sansa pentru ca Baiatu chiar o Iubeste.

| 愛日本 a răspuns (pentru Danysan):

Foarte folositor raspunsul! Multumesc mult pentru tot, si pentru timpul pierdut cat ai stat sa citesti dar mai ales sa scrii.

6 răspunsuri:
| AnduZisAlexandru a răspuns:

Nu ma intereseaza

| ElenaSA a răspuns:

Relatia este doar online acum. Si el nu vrea mai mult. Nu cred ca tu vei putea face ceva in privinta asta.Doar sa sustii fata.

| Yay000 a răspuns:

Ar trebui să poarte amandoi o discuţie serioasă in care fiecare să-şi spună ce vrea unul de la celalalt.In caz că, unul din ei nu doreşte o relaţie cu celălalt pur si simplu trebuie să accepte adevărul şi să se orienteze spre altă persoana pentru că nu este un capăt de lume :* Sper că te-am ajutat măcar puţin.

| DenysCamyl a răspuns:

In primul rand poate ca fata il place si vor sa fie impreuna dar din cauza statului de popularitate ii este frica sa nu scada ..Alfel probabil ar trebui sa faceti baiatul sa se indragosteasca de alta fata... Oricum nu e correct ce face fata pentru. ca pune ochii apoi pac il lasa, mi se pare aiurea.
Oricum dar de ce fata nu incearca sa fie impreuna cu el? Doar ca "nu e de nasul lui".Mi se pare aiurea, Sincer eu am stat cu multeee fete si erau foarte populare mai putin populare pentru mine nu conteaza chestiile astea.
Dar bafta fiecare om are mentalitatea lui

| 愛日本 a răspuns (pentru DenysCamyl):

Nu are de ce sa-i fie frica, el este foarte popular!