| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani sunt virgina si prietenu meu are 28 laughing da e mai mare cu 8 ani.Nu avem mult timp de cand suntem impreuna si mi-a trecut des gandu ca totu se va rezuma la sex as vrea sa stiu daca credeti ca ma insel sau ca am dreptate dar ca depinde de baiat daca asteapta sa fiu pregatita sau nu. Deocamdata vad ca nu a deschis subiectu chiar daca totusi exista o mare atractie sexuala, voi ce parere aveti? (Precizez ca stie ca sunt virgina)

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pai odata si odata tot va trebuie sa faci sex nu crezi? Daca pana acum el nu tia propus, cred ca e un tip ok.In general barbatii maturi nu se arunca pe fete cum fac astia dealde 15 ani sau 18 laughing ce conteazace vreti voi astia doar la sex le e mintea si sex pentru ei.Nu la fel sta treaba cu cineva asa mai matur, ala vrea sa te simti si tu bine, vrea sa simti si tu dorinta, vrea sa vada ca si tu vrei lucru ala.E cum sa zic ceva mai stilat decat atunci cand ai dealde 15-18 ani.In sf o sa afli tu astea mai tarziu.Deci ca o faci cu unu de 18 ani sau cu asta de 28 tot sex se numeste si tot va trebuie s-o faci candva. Iara daca e sa alegi alege pe asta, macar stie cu ce se manaca sexu, decat unu din ala ca si tine fara experienta si bineinteles fara motivatie, singura fiind sa se simta el bine.Si tu crezi ca unu de varsta ta daca faci sex cu el te ia de navasta? Ai mai mamri sanse sa te lase ala de anii tai decat asta de 28.Gandeste esti mai mica ca el de ani deci mai buna pentru el, daca mai esti si buna la pat, daca esti harnica, fata buna pai ala de 28 te va tine.Bine cam asa stau lucrurile in general, sunt si din astia de 30 de 40 si etc care vor doar sex.Dar aia care vor sex nu stau ei mult timp dupa o fata, ei trec la actiune si daca merge bine daca nu alta la rand.

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
O sa mai cresti si te vei maturiza si psihic dar si emotional.
Vei constientiza singura ca dupa prima intimitate incepe o relatie cu adevarat.
Acum el stie daca e dispus sa te astepte pana o sa fi pregatita sau ce are in cap.
Multe fac ca tine si apoi plang ca au fost inselate si nu inteleg de ce.
Vezi acum sa nu fi pregatita in seara nunti happy

| mihai69 a răspuns:

E posibil să vrea totuși o relație bazată ȘI pe sex. Dar până nu discuți subiectul cu el, deschis, nu prea ai de unde să știi. Bine, nici după aia nu poți fi 100% sigură da' mna...

| Freya1 a răspuns:

Daca nu a deschis subiectul las-o asa si ai si tu timp sa te lamuresti daca el e ceia ce iti doresti.
Nu e rusinos sa fi virgina e chiar de laudat iar viata sexuala e bine sa o incepi cand simti si vrei nu de frica.Ca sa iti dai seama daca nu se rezuma totul la sex asteapta sa vezi comportamentul lui fata de tine si daca este dispus sa te astepte pana te obisnuiesti si simti ca asta vrei sa faci

| alexwahl a răspuns:

A avut mai multe prietene inaintea ta? atunci ar trebui sa te mai gandesti daca vrei sa iti incepi comoara cu un astfel de om.

| Piper987 a răspuns (pentru alexwahl):

Da ne stim de aproape 2 ani. Cand ne am cunoscut el era intr-o relatie cu o fata. Dar mna nu eram apropiati atunci.

Răspuns utilizator avertizat
| Hellobello a răspuns:

Daca te iubeste si tine la tine cu adevarat nu se va rezuma numai la sex. Poate ca o sa deschida subiectul avand in vedere ca sunteti amandoi majori si etc, dar daca tu nu te simti pregatita ar trebui sa inteleaga asta si sa mai astepte. Daca nu sunteti de mult timp impreuna atunci nu ai de ce sa te simti presata, nu trebuie sa o faci ca zice el sau ca ai 20 de ani. O faci atunci cand simti tu si cand iti doresti cu adevarat. Nu ar trebui sa se rezume numai la sex pentru ca nu sexul defineste o relatie.

| Allleeexx a răspuns:

Am 19 ani. Te iau eu de soție, nu-i problemă!