| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt virgina. Am incercat pana acum sa imi infrang pofta sexuala cum am putut mai bine, si deja simt ca nu mai suport. Zilnic simt nevoia de sex, ma dispera. Uneori nu mai pot sa imi fac activitatile zilnice din cauza asta. Devine din ce in ce mai frustrant. Nu vreau sa imi incep viata sexuala pentru ca nu am avut niciodata prieten si eu acum am o perioada solicitanta la facultate si la munca, multe proiecte, multa scoala, zero distractie sau timp liber.

Ceva sfaturi sa imi potolesc pofta fara sex? Chiar nu am timp de asta pentru ca vine la pachet cu multe altele.

46 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Vad ca ti-au mai spus si altii despre masturbare si din faptul ca nu ai facut nici o referire la asta, ma duce cu gandul ca nu vrei sa o faci. Ce se intampla, ai vreo problema cu masturbarea, ti s-ar parea ca faci ceva "murdar" sau ce? Toata lumea se masturbeaza, nu e nimic gresit in a face asta...si chiar te ajuta sa iti potolesti hormonii.

| wildthing a răspuns:

Ok, nu vrei nici sa te masturbezi, pentru ca dintr-un motiv care-mi scapa, asta iti face mai mult rau decat bine. In mod normal, masturbarea ar trebui sa te elibereze de presiune. Esti sigura ca atunci cand te masturbai ai mers pana la capat, adica reuseai sa-ti dai drumu'?
Oricum, mai am o sugestie pentru tine, daca nu vrei sa ti-o tragi cu un barbat fara sa existe conexiunea de care ai tu nevoie, lucru pe care il inteleg si il respect...te-ai gandit insa sa o faci cu o prietena? Poate daca o faci cu o femeie si nu cu un barbat, nu te mai simti "ieftina" culcandu-te cu oricine pentru a te satisface, pentru ca sunteti amandoua femei si se pune problema altfel. Sper sa nu te superi pentru sugestia asta, asa functioneaza mintea mea, e mai alambicata. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este din cauza hormonilor este perfect normal sa i ti doresti sa faci sex esti om si ai nevoi care trebuiesc satisfacute, multi de aici te au indemnat sa te masturbezi, cel mai bine ar fi daca poti rezista tentatiei dar este greu pentru ambele sexe, se spune ca fetele rezistă mai mult decat baietii fara sex, dar depinde de fete, ca nu toate sunteti la fel, si baietii nu toti sunt la fel sunt si baieti care nu au facut sex niciodata exact cum esti tu, la voi fetele dorinta sexuala apare după ciclu menstrual este si perioada ovulatiei si impulsurile sexuale sunt puternice, ca sfat cum sa i ti potolesti dorinta sexuala nu prea sunt modalitati in afara de vointă desii te potri abtine o perioada dar ne avand partener tot ajungi sa te masturbezi ca organismul tau o cere trebuie sa te descarci ca nu poti rezista la infinit oricit ai vrea tu sa fi tare si sa opui rezistenta, esti la faza in care corpul tau vrea sex asta este realitatea fie ca vrei sau nu vrei sa accepti, Chiar tu recunosti ca zilnic ai dorinte sexuale care te disperă, Multa sanatate si ai grija de tine, de unde esti?

| mihai69 a răspuns:

Se spune că s-a descoperit masturbarea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Autosatisfacere...
Dar in caz ca nu reusesti, mai rau faci.
Ar fi bine totusi sa reusesti, asta te va ajuta si in viata sexuala, pe viitor.

| Mosotti a răspuns:

Si de ce nu te masturbezi?! Sunt atatea femei care o fac, de ex eu ca barbat o fac, cum sa stai cu tensiunea aia sexuala? Deci rezolva asta ca e simplu.

Multe femei se freaca pe clitoris si rezolva problema chiar daca nu au partener.
Ma mir cum de ai pus intrebarea asta, cand era f simplu.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am mai spus mai sus intr-un comm. M-am masturbat pana acum juma de an, dupa care m-am oprit pentru ca imi doream si mai tare sex. Asa ca ma abtin de atunci.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, acu vazui ca ai zis de masturbarea, ca nu citisem toate comentariile.
Pai atunci gaseste un partener cu care sa faci sex, chiar daca nu iubesti, zici ca nu vrei, dar nu ai incotro, te pui cu natura, si tu pierzi.
Din ce in ce nu vei mai putea controla, si ori o iei razna, ori faci si aia e.

Ce principii? Mori cu principiile de gat, nu merge.
Faptul ca nu rezolvi cu cineva, mai rau iti face pe psihic si pe altele.
Principii = inflexibilitate, asta inseamna mascat. Ca un om flexibil se unduieste dupa situatie ca sa-i fie bine.
Adica ce faci, ai principii sa-ti faci rau?

Daca era asa usor sa controlezi, nu mai puneai intrebarea asta aici.
Nu e deloc bine sa te pui cu natura.
Pana la urma e o placere, nu ai ce pierde.
Se simte bine si el, si tu, si aia e, te echilibrezi hormonal si psihic.
Va protejati ca sa nu ramai gravida si gata, sunt destui barbati care vor sex si atat.

Sa ai principii sa nu faci rau, nu sa ai principii ca sa nu iti faci un bine.

| farazaharsweet a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună. Incearcă sa iti faci o relatie la distanta. Gaseste un baiat cu care sa vorbesti.

| LoveSleep a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa fii foarte plictisitor si anost ca om sa pui pret pe virginitate. Altceva de valoare nu ai sa dai, de te obsedeaza atat ideea de virginitate?

Un principiu e ceva dupa care iti ghidezi viata, nu o restrictie pe care to-o impui cu greu.

Daca vrei sa faci sex, dar nu o faci, cauzele sunt altele. Du-te la psiholog.

Si care e obsesia pentru prostituate? Cum alegerea de a face sex pe bani are vreo treaba cu caracterul sau valoarea unei persoane? Cine a decis ca sa faci sex pe bani e un lucru negativ? Societatea? Societatea a decis si ca daca ai 21 de ani si esti virgina, esti urata. Sa ne luam dupa ea?

Pui prea mult pret pe ceva ce nu are deloc valoare.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

N-ai inteles nimic. Am principii. Nu sunt ieftina sa ma culc cu oricine doar pentru a imi satisface lucrul asta. Dar tu ai parerea ta, asa cum eu am parerea mea. Punct.

| VoidEternal a răspuns:

Daca masturbarea mai mult îți crește pofta... You're doing it wrong.

Una peste alta cred că un psiholog te poate ajuta, dar cumva am impresia că nu o să-ți placă ce o sa auzi de la el/ea.

| SingleForOne a răspuns:

Învață despre stoicism sau lucruri filosofice. Deseori, cand te gândești la lucruri mai mari, realistice, idealistice sau romantice, etc, acestea șterg acea poftă. Poți face intensiv altă activitate, de exemplu te uiți la un video pe YouTube sau joci un joc fain. Poți face un duș, ca să treacă timpul, sau un sport anume, o jumătate de oră alergare sau exerciții acasă. În cel mai rău caz, ca sa nu incepi, te satisfaci singura prin a urmări astfel de video-uri sau imagini sau povești, cărți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dusuri reci frecvente, fă-ți degetica,nu prea ai multe variante, dorința sexuală e cel mai greu de controlat, doar prin maturbat poti scăpa de tensiunile sexuale cumulate, sa le suprimi temporar. Cred că nici nu ști să comunici cu un băiat, dar totuși e de admirat că ești virgina la vârsta asta, unele o fac de la 10-11 ani, de la 12 ani deja sunt însărcinate. Cauta-ti un iubit nu știu, ia tu inițiativa altfel așa o să rămâi poate și până la 30-35 de ani, o sa fi anxioasa când vei fi abordată, te pierzi cu firea, te vei bâlbâi mai târziu fiindcă lipsurile astea sexuale îți vor aduce și genera un stres major psihic, mai ales că nu ai cu cine sa îți potolești pornirile animalice de felinahee hee
Dă-o in pl. de faculta că mulți au faculta și lucrează la KFC sau prin fabrici. Ăștia sunt cei mai frumoși ani a unui tânăr 20-35 de ani,după te vei maturiza și trebuie conform vârstei să ai o conduită cat mai serioasa,matura,fara acțiuni puerile și absurde,deci o sa îți pierzi intreaga copilărie,frumusețea și farmecul vieții,pentru studii,care acelea nu se știe cât te va ajuta in viața,eventual la medicina dacă ești e o faculta și o specializare căutată,de perspectiva,bănoasă,și în domeniul IT.
Timiditatea o sa îți distrugă viața complet,o sa pierzi multe din cauza asta și din cauza bunului simț exagerat,a cumințeniei, a perfecțiunii că multe tindeți către perfecțiune care sunteți așa.
Daca arăți bine nu ar trebui să îți faci griji, dar problema este că nu prea mai găsești oameni de calitate, vei găsi de astia care vor profita de lipsa experienței, de naivitatea ta și de puritate of course.
Sfatul meu este sa eviți "bad boys" și să cauți băieți care se aseamănă cu tine la personalitate

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt la Academia de Politie, adica este destul de serios ce fac eu, chiar nu am cum si nici de gand sa o dau dracu', cum zici tu. O sa am locul de munca asigurat, pentru asta ma lupt eu de ani de zile. Pentru a imi asigura viata.

Tocmai de aia m-am abtinut atata timp, ca cei din generatia mea fac sex cu mai multi, relatii pasagere, in fine. Eu nu am vrut niciodata asta.

Bineinteles ca am vrut pe cineva doar pentru mine, dar mi-a fost teama. Eu nu sunt genul de persoana care, daca nu merge prima relatie, sa caut in alta parte. Mi-ar fi scarba de propriul corp daca m-as culca cu mai multi, indiferent daca as fi intr-o relatie cu ei.

O sa incerc sa ma resemnez pe parcurs, deoarece alta cale nu vad. Multe lucruri din viata mea imi pun capac cu totul. E destul de complicat, incat cel mai bine e sa las "moftul" asta deoparte. Doar ca in ultima perioada m-a coplesit total, de aia am pus intrebarea, sa mai vad o opinie dintr-o parte, dintr-alta...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Respect!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce simplu era daca-i ziceai ca sa rezolve problema prin masturbare, de ce sa faca dusuri reci si sa se opuna la ceva natural? Hai ca esti si tu culmea.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Citește vericule mai atent că exact asta i-am și zis! Nu mai ști nici să citești? Alea oricum trebuie sa le facă că e arșița

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum nu conta, ca aveai si maini, te rezolvai repede. Deci tensiunea sexuala se rezolva asa. Nu stiu cum de nu va da prin cap asta.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

N-auzi ca am facut-o o perioada si mai rau voiam sex?! Imi aprindeam corpul si mai rau. Nu!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am raspuns la asta acum, la celalalt mesaj.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit, dar i-am zis eu acu 30 minute cam, ce sa faca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu imi mai spuneti de masturbare, ca am mai facut si mai rau mi-a cauzat. Voiam si mai rau sex. Nici nu mai fac asta. O sa incerc sa nu ma mai gandesc si gata, alta solutie nu vad sa fie. Multumesc de raspunsuri tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apreciez ca mai sunt fete ca tine.
Totul porneste de la ganduri.
Nu incerca sa lupti cu ele, probabil nu esti destul de experimentata.
Doar fugi de aceste ganduri.
Si depinde mult si de ceea ce vezi.
Ochii sunt fereastra sufletului.
De multe ori suntem prea slabi si mai bine ne ferim privirea decat sa intre in noi ceva ce ne poate starni poftele.

| ionur a răspuns:

Ai două mâini. Restul sunt scuze ieftine.

| ionur a răspuns:

Și o mână îți ajunge.

| LonelyGuy07 a răspuns:

E imposibil asa ceva in 2022 unde feminismul se extinde cu viteza luminii sa citesc o astfel de intrebare, doua cauze ori ai pretentii ASTRONOMICE in materie de barbatii fie esti urata pe romaneste si niciunul nu vrea sa ti-o traga, ca te simti jignita sau nu mi se rupe poola

| anonim_4396 explică (pentru LonelyGuy07):

Tu cand stranuti, scuipi pooli, bulangiule. Mori cu poola in gat. laughing)

| Atlas33 a răspuns:

Vad ca se preocupa mult oamenii pentru tine, pe-aici. Mai mult am impresia ca ii excita gandul si dorinta ta in sine. Nu incerca sa infrangi dorinta sexuala, este ca si cum ti-ai bate joc de maretia naturii..lasa-te consumata de pofta, de imaginatia, simturi si senzatii, traieste-le ca si cum ar fi aievea, pentru ca nu sexul in sine desavarseste si consuma dorinta sexuala. ..Lasa-ti mintea libera, arde tot, fa-le scrum si dupa va disparea pentru 2-3 zile aceasta pofta innebunitoare.Cauta-ti un baiat cat mai curand posibil, fa sex, viata e scurta, furmoasa si nici nu-ti imaginezi cate femei de 40 de ani si-ar dori sa fie acum in locul tau si sa puna intrebarea asta aici. Crede-ma ca nu ar mai intreba pe nimeni nimic,si si-ar lua lumea in cap sa-si satisfaca placerile vietii. Tine minte, sunt alea care vor sa traga profit dintr-o relatie,nu alea care se duc sa se **** de placere. Oricum in viata asta,o femeie daca este frumoasa si arata bine,ca vrea sau nu, va fi numita curva. Ar trebui sa te mandresti daca cineva te-ar face curva, denota ca esti o femeie importanta, interesanta, dorita si frumoasa...si nu conteaza ca esti dactilografa, politista sau croitoreasa, la urma urmei purtati toate fuste si tocuri cui.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Un dus rece, și încearcă sa te masturbează frate its not a shame!

| BlankyFOXy a răspuns:

Pofta sexuala e ceva normal, de asemenea nu necesita asa mult timp sa o satisfaci. Pierzi mai mult timp daca te reti decat daca ai face-o. Nu exista o problema in a face sex cu cineva, iar in cazul in care nu poti, o jucarie sexuala nu este foarte scumpa, iar degetele tale sunt gratis.

| anonim_4396 explică (pentru BlankyFOXy):

Nu vreau sa fac sex cu cineva la intamplare doar ca sa imi satisfac nevoia, ca nu sunt curva. Sexul se face din dragoste, opinia mea. Dar multumesc de sfat.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tu crezi că sexul se face numai din dragoste, de ce oare simți tu nevoia să faci sex?
Că tu, nu ești îndrăgostită.
E o eroare a naturii umane?

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Am principii. Nu ma las influentata de un instinct animalic. Suntem oameni pana la urma, putem sa ne controlam. Nu sunt curva sa ma culc din prima doar pentru a imi potoli pofta.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că ai o noțiune total greșită despre ce e o "curvă".
Dar dacă principiile tale îți spun că primul bărbat cu care te vei culca, va trebui să fie cel care deja s-a căsătorit cu tine, e alegerea ta.
Te vei baza absolut total pe noroc. (ca să nu zic nimereală)
Toate instinctele noastre sunt animalice, nu numai cel sexual. (și nu cred că mai există altul pe care îl inhibi)
Cel cu care te vei căsătorii va beneficia de o încredere totală și absolută din partea ta?
Așa pe nevăzute?
Ok. Baftă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo Felicitari, fete ca tine sunt rare si trebuie apreciate

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Fete, scuze

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Atunci care ar mai fi diferenta dintre o prostituata, care se culca oricand, cu oricine, pentru bani, si una care se culca cu cineva tot asa la intamplare pentru a isi satisface nevoia? "Aa, prostituata e pe bani domne', nu se pune" cred ca ai zice. E fix la fel dupa mine, ca cealalta o face strict pentru sex, nu e cu nimic mai breaza decat o prostituata. Parerea mea.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Prostituată e cea care se culcă cu cine nimerește pentru bani.
Curvă, e cea care se culcă cu mai mulți chiar dacă e într-o relație.
Dar nu poți să te numești prostituată sau curvă dacă ai un iubit și ești într-o relație "monogamă".
Dar tu poți să consideri cum vrei.
Dacă consideri că e în avantajul tău să te căsătorești cu un tip despre care nu vei știi nimic din punct de vedere sexual și să primești "surpriza în plic" după căsătorie, e alegerea ta.
Vei trăi o viață întreagă cu "ce s-a nimerit" din punct de vedere sexual. Să nu ajungi să te dispere la fel ca și acum nevoia de sex și după căsătorie, pentru că el va fi departe de ceea ce ai tu nevoie.
Și ce vei face?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Atunci care ar mai fi diferenta dintre o prostituata, care se culca oricand, cu oricine, pentru bani, si una care se culca cu cineva tot asa la intamplare pentru a isi satisface nevoia?"

Cand faci sex de placere, nu esti prostituata, nici macar curva. La prostituate e ca mersul la serviciu. In plus, prostituata face cu cine plateste, tu poti face cu cine vrei tu. Oricum, asta cu "ma marit virgin/a", e o tampenie cat casa.

"Eu nu sunt genul de persoana care, daca nu merge prima relatie, sa caut in alta parte."

Pai ce faci daca nu merge prima, ramai ne...satisfacuta toata viata?!hee hee

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Sunt in aceeasi situatie. Da, eu una aleg sa raman nesatisfacuta toata viata. Ce e asa wow?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ca nu e wow. Mai degraba e bleah.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Bleah cred ca sunt astia care atunci cand stranuta, scuipa pwli laughing

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Ce, nu mai zici nimic? laughing))))))))

| MihaiBuliga a răspuns:

Noi suntem prietenii, ai nevoie de noi? Eu cu cetrut mergem cu trotineta, da-mi locatia te **** de te rupem eu cu cetrut