| Andreiut95 a întrebat:

Am 23 de ani, iar de curand am pus capat unei relatii care a durat 4 luni.
Am fost cu o fata de 22 de ani, insa, sunt extrem de confuz.
Pe parcurs imi spunea tot ca nu vrea o relatie, ca nu ma iubeste, ca nu vrea nimic mai mult cu mine, insa noi stateam impreuna, zi si noapte, faceam toate lucrurile ca sot si sotie, insa ea nu inceta sa imi spuna aceate lucruri.
A plecat in concediu si de atunci nu am mai vorbit, pana cand m-am dus la ea, dupa 2-3 saptamani in care nu am vorbit. Am asteptat-o sa iasa de la munca, insa nici nu a vrut sa vorbim, nici nu m-a invitat inauntru. Absolut nimic. Am sters toate datele de contact cu ea de atunci, insa ma tot gandesc la ea, chiar daca stiu ca nu e bine.
Ea tot ma acuza ca nu am facut bine unele chestii, insa m-am comportat foarte bine cu ea.

Nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa ma injosesc, cu toate ca am facut-o cand m-am dus la ea. Nici nu vrut sa ma vada.
Va rog, sfatuiti-ma ce sa fac, cum sa fac.
Va mumtumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace si vezi-ti de drum.
Evident ca nu te iubeste si nu are sentimente pentru tine, chiar daca a stat cu tine, probabil de disperare, neavand unde sa stea saus a fie intretinuta. Sau, poate chiar aincercats a vada daca se poate schimba in bine, de dragul tau.
Cumva nu s-u intamplat schimbarile asteptate si ea doreste sa se separe de tine.
S-au spus cam multe in astea 4 zile si nu vad acumd e ce ai mai insista.
Va trebuii sa accepti realitatea si sa intelegi ca nu va exista nici un viitor intre voi si este bine ca, fiecare sa-si urmeze propria viata.
Nu ai de ce sa te injosesti, nu ai de ce sa o cauti sau sa-i vorbesti! Vezi-ti de drum!

| Andreiut95 explică (pentru Violleta2022):

Da, ai dreptate.
Nu am stat la mine, ci la ea.
Nu a avut interese materiale, de asta sunt sigur, pentru ca amandoi contribuiam cu bani.

| sofisis a răspuns:

Stupid. Asta nici macar relatie nu se poate numi. Las-o in pace definitiv si concentreaza-te pe a-ti gasi pe cineva care te vrea si te merita.

| Emma30555 a răspuns:

Ai 23 de ani și ar fi bine sa inchei etapa asta, va fi doar o experienta pentru tine. Fii deschis pentru o noua relație, mergi mai departe. Toată lumea a trecut prin ceva de genul și apoi a fost mai bine

| Alexuţ02 a răspuns:

Bătaie de cap inutilă, mereu o să apară alta mult mai bună de care te vei îndrăgostii și mai rău, trebuie doar să știi unde să cauți, atât, bineînțeles îți trebuie și puțin noroc... Dacă nimerești toate " necuratele " nu faci nimic.

Te gândești la ea, asta e doar în mintea ta, totuși, ai 23 ani nu mai ești la 14 ani, conștientizează ce faci, de ce să-ți faci rău ție când ea acum probabil râde și e cu altul?

Trezirea happy

| MGEORGESCU a răspuns:

Uite cum vad eu lucrurile: tipa asta pe care tu timp de 4 luni ai vazut-o ca pe o sotie si ai tratat-o ca atare nu te mai vrea in viata ei, e simplu si dureros in acelasi timp. Ce nu inteleg eu in schimb e urmatoarea chestie: de ce ai acceptat sa impartasesti cu ea atat de multe chestii din moment ce ea in mod repetat iti spunea ca nu te iubeste? ce ai crezut ca se va intampla? de ce ai pierdut 4 luni din viata langa un om care nu se vedea langa tine? Inainte sa te duci sa locuiesti cu ea si sa impartiti atat de multe lucruri trebuia sa stabiliti macar in linii mari undeva se va indrepta toata faza asta, desi inca mi-e greu sa inteleg de ce a stat ea cu tine daca nu te iubea...ciudat. Pentru binele psihicului tau si al tau in general debaraseaza-te de tot ce a tinut de ea, e greu si insuportabil, insa trebuie sa iti asumi ca ai stat cu cineva care ti-a spus ca nu te iubeste, vina ei e ca ti-a dat sperante, vina ta e ca te-ai hranit cu aceste sperante desarte. Acuzele pe care ti le aduce sunt un semn clar ca nu te vrea, si in ciuda comportamentului tau ireprosabil la adresa ei ea te gaseste vinovat din simplul fapt ca nu te-a iubit, nu ca intr-adevar i-ai fi gresit, accepta asta. Nu-ti va fi usor, dar iti va fi mai bine decat sa ajungi sa te rogi sa ramai cu un om care nu da 2 bani pe tine, eu te rog sa ai stima de sine si sa-ti vezi de treaba ta ca va fi bine. Succes iti doresc!