| Cristina788 a întrebat:

Am 25 de ani si nu am o relație stabilă.
Acum 3 ani am iubit pe cineva cu adevărat si din cauza asta nu mai pot sa iubesc pe nimeni.
Am incercat să am si alte relații dar degeaba pentru că ei sunt indiferenți si foarte reci cu mine.
Cum aș putea să am o relație serioasa cu cineva? Cum să fac să fim mai uniți, mai apropiați?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dragostea cu sila nu se face. Este foarte greu să găsești o persoană compatibilă, cu care sa rezonezi, să vă completați. Din dorința disperată de a găsi pe cineva s-ar putea sa treci prin experiențe negative. Îți recomand să ai răbdare și când perioada va fi mai favorabilă, să ai o viață socială mai activă.
Numai bine!

| Adry05 a răspuns:

Probabil încă n-ai dat de persoana potrivită. Nu mai fi disperată să găsesști pentru că se simte din interacțiune și activități și probabil fix asta îi alungă pe băieți.

| ania a răspuns:

Roagă=te lui Dumnezeu ca la timpul potrivit să aducă în viața ta pe cine crede El că e potrivit să fie soțul meu.Citește cărți creștine despre căsătorie, dacă respectăm principiile creatorului căsătorie și relațiilor fizice avem cele mai mari șanse să avem căsnicii fericite.Și eu la 19 ani am avut o relație care m=a dus la depresie sentimentală vreo 2 ani, apoi mi=am cerut iertare pentru idolatria pe care am avut=o pentru acel băiat, m=am vindecat sufletește și Dumnezeu mi-a dat a doua șansă și la 23 m=am căsătorit cu soțul meu și mă gândesc ce proastă am fost atunci să cred că viața mea sentimentală s=a terminat la 19 ani când fericirea adevărată era de fapt înainte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O relație o ai cu cineva.
Ca să ai o relație ci cineva. trebuie să intercaționezi cu acea persoană.
O relație se construiește.
Unirea este în legătură cu un viitor comun. Discuția și acțiunile comune despre și în legătură cu un viitor comun apropie cele două persoane.

| Freya1 a răspuns:

Doar cand va apărea persoana potrivita nu te vei mai chinui sa iti faci o relație.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să ai răbdare, vei găsi pe cineva atunci când nu te aștepți.

| Sofer a răspuns:

Poate nu ai găsit băiatul potrivit pentru tine sa te facă sa simți din nou iubire adevărată.

| ancaval a răspuns:

Singură nu ți bine?

| ancaval a răspuns:

N-ai cum să construiești ceva cu un om indiferent.
Trebuie să îi eviți pe băieții de genul ăsta.

| xilef123 a răspuns:

Depinde de amandoi, daca nu simti un click la prima întâlnire atunci nu are rost sa continui,
click e termen general, aici tu stii cel mai bine, poate fi un fluturas, o mancarime de sfarc, orice te face sa simti atracție :-)
nu tebuie sa faci ceva anume pentru o relatie serioasa, nu e pe baza de reteta, lasa totul sa decurga normal

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Toate vor veni la timpul lor