| anonim_4396 a întrebat:

Am 27 de ani si n-am noroc la fete. Si din cate am citit si m-am documentat pe google am dat de site-ul acesta care pare sa raspunda la multe intrebari si am zis sa imi incerc si eu norocul aici...e primul meu post hai sa incepem cu o biografie a mea personala cam cum sant eu si cum eram sa incepem cu trecutul si sa termin cu prezentul, santeti liberi sa spuneti tot ce vedeti pozitiv si tot ce vedeti negativ, as prefera sa imi spuneti direct cam cum sunt si de ce nu am noroc, sa incepem va spun cu toata sinceritatea ceea ce multi nu indrasnesc sa intrebe eu intreb si posibilul si imposibilul, tot ce va spun mai jos in cuvintele mele nu este nici o minciuna ca nu am nimic de castigat din asta, la urma urmei e vorba despre mine si de ce nu am noroc nu sa arat cine eram sau cine sant eu, sa nu ma integeti gresit, acum la fapte:

[Chapter 1] In trecut cand eram mai mic : De mic copil eram un baiat mai rautacios asa din fire, ma bateam mult, la mine in cartier totul se lua dupa forta mai ales in copilarie, ii bateam pe multi castigam respect in totdeauna eram in centrul atentiei la baieti, eu eram capul ce ziceam eu aia era, daca eu mergeam intr-un loc toti veneau cu mine nu din obligatie ci din placerea de a fi cu mine, sincer va spun parca aveam un magnet la baieti dar nu in sensul prostesc de gay sau aiureli din astea, toti baietii ma priveau ca un model, asta-i tare bate pe multi, ii bazat, are prieteni multi, aveam papagal si atitudine dar doar in partea masculina, deci felul meu de a vorbi, felul meu de a ma imbraca, comportamentul meu si convingerea mea de sine plus ca nu dadeam pe spate de la bataie din fata nimanui, lucrurile astea in cartier imi aduceau super gramada de prieteni si respect oriunde mergeam toti ma salutau si ma respectau.
- Acum vine partea interesanta, nu tineam cont de diferenta intre sexuri ca ii fata sau ca ii baiat le bateam si pe fete ca si pe baieti acum nu ca wow saraca ii fata ii dau o palmuta, nu direct pumnu in gura si somn direct si scurt, acum eu de ce nu tineam cont de diferenta intre sexe din ce cauza eram copil si nu eram atras de ele fizic. In timp ce am mai crescut si eu un pic si deja incepeam sa fiu atras de ele fizic nu mai bateam fetele dar de aici s-a nascut o alta problema si anume care ele nu ma cautau sa umble cu mine sa-i fiu prieten gagic cum s-ar zice, ce cautau ele la mine de fapt era protectie si asta m-a deranjat la culme, se bateau ele intre ele sau aveau probleme cu cealalta bla bla ca ma aduce pe mine si il bat pe prietenul ei si pe ea si vezi doamne tot ea castiga dar prin mine, eu o cautam ca si prietena imi placea de ea si o vream ca gagica dar ea cauta numai protectie cand vream sa o sarut intorcea capul, cand vream sa pun mana nu ma lasa, atunci m-am gandit asa in mine na ce vrea asta acum ce dreak am ajuns si bodiguard acum, apai decat asa mai bine lasa imi cautat alta, dar la toate le era frica de mine ma simteam ca un monstru wtf da ce am? ce vede la mine de ii frica de ce nu se incurca cu mine, numa cand are nevoie de mine vine la mine numai sa o protejez si nu numai ea ca au invatat obicei prost una de la alta aveau probleme veneau la mine, dar eu cand vream mai mult de atat adica ce cauta oricine? Dragoste, iubire, compasiune, o gagica sau macar ceva mai mult de atat, nu ma lasau, na cand am vazut cum sta treaba n-am mai aparat pe nici una, vorba aia nu dai nu dau si gata, da nu? Aici pentru mine aceasta personalitate in copilarie cred eu ca era modelata si de ceea ce vedeam in casa, mama cu tata se certa, erau certuri, ala venea beat o batea pe maicamea, cand eram copil imi zicea tata daca vii batut acasa te bat si eu iei portia numarul 2, cred ca de aia eram asa si nu ma lasam la nimeni ca daca ma batea cineva stiam ca ma asteapta alta bataie acasa si asta m-a impins sa fac ceea ce faceam. Auzi alta faza si l-am intrebat pe tata si daca eu ii bat pe ei si iti vine cu parintii la usa atunci iar ma bati? Parca acum il vad zicea cu mandrie ba chiar din contra batei pe cat mai multi lasa-i sa vina la tata la usa ca de acolo ma ocup eu, ii bat de nu se vad, scopul tau este sa bati sa castigi, sa nu pierzi niciodata indiferent de situatie, chiar daca ii dai cu bata in cap, cu piatra cu sticla, caramizi orice apuci, nu ma intereseaza ce faci cu ei dar mie sa nu imi vii batut acasa ca iei bataie. Eu asta am stiut cred ca asta m-a influentat asa tare cand eram mic sa castig orice batalie prin orice mijloace numai sa castig sa nu pierd.
- Ok cam atat cu copilaria mea si daca stau sa judec cu mintea de om matur de acum este o copilarie cruda ce am avut eu asta m-a impins sa fiu brutal si fetele ma cautau doar de nevoie nu de compasiune.

[Chapter 2] Prezentul in momentul de fata: Aici veti vedea o schimbare totala si majora fata de ce am avut in copilarie, mi-a venit si mie mintea la cap ca am crescut si acum schimbarea este ultra majora nu majora, hai sa incepem.

- Mam mutat din cartierul unde stateam acolo unde am copilarit stateam la bloc, m-am mutat de pe la 18 ani de la bloc m-am mutat in alt cartier la casa, ca ai mei au vandut apartamentul si ne-am mutat la casa in alt cartier.
- Mama s-a despartit de tata ca nu ia mai suportat prostiile si betiile lui oricum nu mai indraznea el sa o bata pe mama de pe la vreo 16 ani cand aveam eu varsta aia deja ca vedea ca ma dau la el si nu-i mai permit sa faca ce facea inainte, oricum sa sar peste asta ca nu-i mai asa importanta acum. Si s-a recasatorit cu altul deci am tata vitreg nu-mi convine dar vorba aia nu doar fericirea mea conteaza trebuie sa o iau si pe a ei in considerare.
- Din golanul si brutalul bataus care eram am devenit mielul bland, un baiat retras sensibil nu mai caut certuri si scandaluri de loc nu mai ies prin cluburi si discoteci de pe la 20 de ani si am 27 acum, de baut nu beau, atat ca fumez asta ii viciul meu cafea nu beau, nu mai ies cu prietenii prin cartiere desii as putea sa merg unde am stat ca nu-i departe de mine dar nu ma mai atrage anturajul si prostiile alea, ce mia mai ramas din copilaria aia cruda si dupa cum vam zis nu omit nimic adevarul ca asta ii place si lui Dumnezeu ce mi-a ramas din copilaria cruda este ma enervez foarte FOARTE repede, am zile din astea daca imi vorbesti frumos si ma respecti eu o fac de 2 ori mai mult ca tine pentru tine, dar daca iti bati joc de mine si ma iei la misto ti-ai dat foc la geaca, acum cum ma vede altii pe mine care nici nu mau cunoscut nici de mic ..prietenii noi eu de obicei tac si ascult nu mai sant asa de vorbaret cum eram inainte tac si te las sa vorbesti ascult sa vad ce ii poate la fiecare capu ce fel de persoana e, mai mult de 10 minute maxim nu imi trebuie sa stau cu ei ca deja si stiu ce fel de persoane ii fiecare daca stau cu ei, asa imi dau seama daca are rost sa imi pierd timpul aiurea sau nu, care is smecheri si se tine tari pe vena nu mai stau cu ei ca is aducatori de necazuri si eu asta nu mai caut acum, vorba aia tu chiar daca nu faci nimic si stai cu un drogat de exemplu, ce zice lumea apai si ala ii ca ei ca te vede cu ei, asta e un exemplu nu stau unde nu-i de mine, am incercat sa caut sa fiu mai bun sa il caut pe Dumnezeu si sa incerc sa fiu cat mai bun sa 'nu' il mai fac pe adevaratul *Tata* (Dumnezeu) sa mai fie suparat din cauza mea pentru ca l-am facut sa fie suparat destul pana acum, am zis sa fiu mai bun si sa fac si eu fapte bune cum pot si poate si *EL* sa zambeasca din partea mea nu sa mai fie suparat, nu sant pocait desii m-am gandit la asta dar poate la momentul potrivit, asta nu stiu cand o fii doar Dumnezeu stie, chiar m-am intrebat in mine asa, oare sant blestemat sa fiu singur? Oare asa mi-a fost dat sa fie soarta mea sa fiu singur? Oare chiar asa urat ma vede altii? Eu de ce n-am prietena? Uite acum scuze nu vreau sa fac rasism mii de scuze dar ma intrebam in mine, 'na uite pana si tiganu ala are femeie' ce vede aia la el, Pana si drogatii si smecherii si killeri si puscariasii si toti ratonii astia smecherasi au prietena, eu ma intrebam in mine nu mai sant cum am fost m-am schimbat am dato pe bine rau cum am fost inainte nu ma-ti placut poate ca am fost prea rau ma gandeam eu si de aia nu se dadeau la mine, acum ca mam facut bun mis cu capul pe umeri s-a schimbat mentalitatea fizicul tot sant cu totul alt om, nici asa nu ma placeti, dar ce sa mai fac rau nu sant bun, daca sant bun iarasi nu ii bine da cum sa fiu, daca acum vorbesc cu niste baietii si ii prima data cand ma intalnesc cu ei un exemplu dau acum stau de vorba cu ei nu stiu ce le fac nu stiu ce se intampla dar vine si ma cauta desii nu ma cunoastea, intreaba de la altii baa hai sa mergem sal vedem pe ala ii de treaba nu stiu ce adica pe mine, tot ce tine de parte masculina zici ca am magnet la ei toti par sa ma inteleaga, toti vor sa ma re-intalneasca din nou toti vor sa imi fie prieteni, iarasi eu desii nu mai trebuie sa ma bat sa dovedesc prin forta brutal si nu stiu ce, eu devin in centru atentiei direct, devin lider de grup instant nu stiu cum sa va explic prin scris zici ca este un blestem nu-l pot descifra nu-l pot descrie, la barbati ies in frunte, la femei mis pe ultima treapta, auzi ce is eu la femei si asta ma face sa re-devin iarasi rau nu stiu de ce dar se naste o ura si un dispret total fata de mine si ma face sa nu mai imi pese de nimeni si de nimic, cum ar venii dar de ce sa mai imi pese sasa sant un ratat in ochii femeilor sasa nu vor nimic de la mine ma vede soft guy baiat moale, vede in mine un prieten vine la mine si imi spune ce face maricica ce face bibilica o barfeste pe nu stiu care, ca eu sant cel mai bun prieten, eu vreau sa te frek draga nu sa te tin de mana aia vreau eu, am ziso acum mai nervos desii acum as putea sa dau delete sa sterg ce am scris dar nu vreau spun tot pana la capat, eu vreau o femeie sa ma iubeasca pentru ceea ce sant nu sa imi vina mie sa mi se planga ca la pshiholog si mama masii nu ma intereseaza pe mine ce face ea cu nu stiu care, vii in oras nu pot ca mis cu Oana, dar deseara nu pot ca fac baie, pai si maine? Maine am cursuri, pai atunci sambata nu pot ca ma duc la tara, na du-te cu mata atunci, vezi asta ma seaca da zi-mi in fata draga nu ma mai amagii sa ma stresez aiurea, ba ratatule nu imi place de tine na! Gata am inteles am plecat si gata cei asa greu, deci sa va spun acum o sa radeti de mine smecherasii dar nu imi pasa dupa cum vam zis nu omit nimic adevarul pana la capat stiti ce ma doare cel mai tare? Eu n-am avut in "Viata vietii mele o prietena in 27 de ani de existenta", Eu nici macar nu am apucat si de cate ori am incercat sa sarut o fata am fost respins, pe dinafara zambeam dar nu era zambetul meu, in interior parca mai impuscat m-a durut mai tare decat orice pumn, nici macar nu stiu sa sarut o fata pentru ca nu mi s-a dat sansa intotdeauna eram respins si nu am putut experimenta nici macar "Sarutul" ceea ce altii face la 12 ani eu nu am facut in viata mea, pana si copii de 12 ani se saruta pe la bloc si au gagica, chiar ma gandeam in mine, na ia uite uite acolo pana si ala are pereche pana si ala stie ce inseamna a iubi, pana si ala saruta o fata si acum ma sparg singur vb cu mine insumi pe dinauntru dar TU tu n-ai avut o prietena in viata ta, si uite micutu ca iti da clasa, plec si ma simt ca un retardat, asta in acelasi moment naste ura nu stiu de ce, si naste ura pentru femei parca toate ma urasc si imi vine sa fac la fel deja, am zis imi bag spitzu nu mai dau 2 lei pe mine ma fac anabolizat trag de sala ma tund chel si rup tot nu mai imi pasa de frumusete sasa nu se uita nimeni la mine daca nu am loc si eu aici atunci macar ca smecher continui rau cum am inceput, dar dupa aia iar ma gandeam eu in mine na atunci ii bine asa? Nici asa nu-i bine dar atunci cum sa fac ce sa fac cum sa devin si eu om intre oameni oare existenta mea aici pe pamant ii chiar atat de ne-insemnata ii printre voi? De sarbatori toti erau cu prietena cu gagica prin oras toti aveau pereche eu eram singur, toti se imprastiau la casele lor fericiti zambind cu perechea de mana eu singur cei care n-au avut pereche de sarbatori stie cum ii dar eu n-am avut pereche de FEL niciodata, venea ziua indragostitilor toti erau cu iubita isi faceau daruri si se iubeau eu eram fantoma parca sant invizibil parca nu exist. Si dupa multe gandiri si analizari indelungate am zis sa o las balta stau lejer si normal asa cum sant eu ca nu mai are rost sa ma stresez aiurea si sa stau asa cum sant si continui cum imi merge viata, ca ii buna ca ii rea asa cum ii o accept mai departe, ce o fii pe viitor doar Bunul Dumnezeu stie, speranta mea atarna intr-un fir de ata. Dragi prieteni santeti liberi sa trageti la tinta critici, insulte tot ce vreti macar asa m-am descarcat si eu ca sasa nu imi permit sa vb cu ai mei asa ceva, prietenii te barfesc, ce am avut de zis am zis sa va impartasesc voua, toate cele bune o seara placuta ca ii 5 dimineata acum cand scriu eu si o viata plina de bucurii ceea ce eu n-am dar daca eu n-am lasa ..macar sa aveti voi, bft.

Răspuns Câştigător
| vitbsk a răspuns:

În primul rând, felicitări pentru curajul de a-ţi expune viaţa ta, aşa cum e ea.
"Nu te întăreşti până n-admiţi că eşti slab."
Tu ai fost înrăit de mic, nu e numai vina ta.

Nu te urî pentru asta, aşa e viaţa ta, accept-o cum e ea şi mergi mai departe.
Crescând ca un spartan ai trăit ca unul.
În tot ce făceai încercai să-i faci pe plac tatălui tău, iar în fete căutai iubirea mamei tale.
Subconştientul tău tânjea după o familie unită şi caldă care să-ţi ofere suport şi iubire.
Adevăratul Tată, Dumnezeu a avut o intervenţie în viaţa ta şi tu ai început să te schimbi.
Nu cred că trebuie să devii anabolizat, nici să-ţi pese de ce zic alţii.
Lupta ta e cu tine, să găseşti pacea interioară.
Lupta e cu pornirea nărăvaşă a firii, obiceiurile proaste din copilărie.
Tu spuneai că amâni pocăinţa, da de fapt ai început-o de mult, atunci când ai început să renunţi la pornirile rele.
Pocăinţa egal recunoaştere a greşelii şi renunţare, şi nu ai nevoie de un al doilea botez.
Tu ai două botezuri cel al lui Hristos prin ortodoxie şi cel al vieţii.
Are rost să dai cu piciorul la 7 ani de luptă şi să te întorci la ce erai?

Poate că încă nu ai găsit fata, pentru că nu te-ai vindecat complet.
Încă ai Mânia care te ameninţă să-ţi pierzi echilibrul.
Şi poate Dumnezeu nu vrea ca tu să intrii într-o relaţie şi să repeţi greşelile părinţilor -adică să fii mânios şi la o ceartă să îi dai fetei una de să moară pe loc sau să cazi în beţie şi să-ţi sperii copii.

Cred că trebuie să-ţi cureţi sufletul printr-o Spovedanie sinceră.
Şi să-l tămăduieşti cu Taina Împărtăşaniei.
Mai cred că e şi mediul, adică nu cauţi fata unde trebuie.
Caută-ţi un hobby şi încearcă să cunoşti fete acolo.
Nu e un dezavantaj că nu ai avut prietenă până acum, în nici un caz nu eşti un retard.
Eşti în plin război cu tine, omul nou cu omul vechi.
Unii oameni sunt făcuţi să fie lideri, este o HARISMĂ, un dar, nu un blestem.
Devine blestem când foloseşti darul spre rău.
Orice lider îşi găseşte şi o fată pe măsură.
Dacă te vindeci Dumnezeu îţi va da familia binecuvântată la care ai visat-o din todeauna, fără ură, certuri bătăi şi stres psihic.
Cât despre palmele morale pe care le primeşti de la viaţă, gândeşte-te că ţi se întorc pumnii pe care i-ai dat altora.
Deci, pentru faptele tale tragi, aşa că STAI TARE ÎN NĂDEJDE!

Dacă-ţi place să citeşti şi vrei să afli mai multe răspunsuri.
Citeşte Arsenie Boca- Tinerii, familia şi copii născuţi în lanţuri.
http:/fisierulmeu.ro/35QWQKCQQE4X/Pr-Arsenie-Boca-Tinerii-familia-si-copiii-nascuti-in-lanturi-pdf.html

Apropos ai ascultat Haarp Cord - Nu mai sunt eu, din albumul Vremurile din urmă?

| Setto a răspuns (pentru vitbsk):

"vitbsk" Sincer mai atins sufleteste, vream atat de mult ca ceea ce fac sa nu fie rau, dar abia dupa ce realizam uneori imi dadeam seama ca am gresit, vream sa indrept atat de multe dar uneori le incurcam mai mult de cat erau, tin sa iti multumesc din suflet pentru tot ce ai zis si pentru ca iti pasa pentru unul ca mine, acum pentru restul va multumesc si voua tuturor pentru tot suportul acordat, nu credeam sa mai existe oameni atat de binevoitori in ziua de azi, multa fericire si sanatate la toti.

| vitbsk a răspuns (pentru Setto):

" dupa ce realizam uneori imi dadeam seama ca am gresit"
Toţi facem greşeala asta, fie cu vorba fie cu fapta, important e să ne ridicăm de la pământ.

"tin sa iti multumesc din suflet pentru tot ce ai zis si pentru ca iti pasa pentru unul ca mine"

Noi îţi mulţumim că ai trecut peste mândrie şi ai spus ce ai avut pe suflet.
Dacă ai şti câţi suferă ca tine dar nu spun nimic, doar cei care trec peste ruşine se vindecă.
Ia-o pas cu pas în ce faci.

Apropo ai încercat să intri în MMA, dacă eşti talentat la asta, de ce să nu faci şi un ban şi toată furia să o laşi în sala de lupte?

Orice ai face nu te izola şi nu lăsa ura şi deznădejdea să-ţi distrugă sufletul.

23 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Esti idiot.

In primul rand, nu scrii si nu vorbesti gramatical. O bila Neagra.

In al 2-lea rand, femeile nu trebuie batute. Recunosc ca uneori merita sa rupi bate in capul lor, insa nu trebuie sa o faci.

Nu te mai baza pe Dumnezeu, daca o sa faci asta, vei pierde. Bazeaza-te doar pe tine.

Educa-te, citeste, invata, fa ceva interesant cu viata ta.

| Ea12345 a răspuns:

Ia-o de la capat, cu alta casa, alt oras, alt cerc de prieteni. Daor asa poti scapa de,, eticheta" pe care o ai.

| Ionica9119 a răspuns:

Stii ca ti-ai facut-o cu mana ta? Iti dai seama de asta? Sau macar realizezi cat de putin?
Eu te-as sfatui sa schimbi localitatea. Sa pleci undeva unde nu te cunoaste nimeni. Sa incerci sa o iei de la 0 acolo. Tu te-ai mutat, dar, dupa cum tu ai spus, ''nu departe de cartierul copilariei''. Asta inseamna ca inca ai legaturi cu ''vechea viata''. Deci, cum am zis mai sus, daca vrei sa iei totul de la capat, si sa poti avea si tu pe cineva. schimba localitatea. Du-te cat mai departe de acolo.

De ''compunerea'' ta nu ma leg pentru ca nu voi termina nici peste o saptamana.

Oricum, ai gresit enorm facand toate porcariile alea. Esti bun la bataie. Ai ''baterii'' bune. OK! Dar cu ce te alegi? Cu respectul celorlalti golani? Nu merita ma. Eu unul m-as sterge la fund cu respectul alora! Si...sa dai in fete? Asa iti demonstrai tu ''barbatia"? Ce barbat bate fetele ma? Unu' care e ''lider''? Lider de ce? Lider de prostie poate.

Ultimul paragraf constituie si unul din motivele pentru care te evita toate femeile. Reputatia de bataus nu prea se duce. De asta ti-am zis, ti-am repetetat o data, si iti mai repet o data: schimba orasul! Du-te cat mai departe de locurile in care ai copilarit, de locurile unde ai reputatia aia proasta. Daca nu, ramai singur! Tu alegi!
Bafta!

| Oana92 a răspuns:

Mie imi pari un tip destept, dar tatal tau si-a pus amprenta mult prea puternic pe tine. Femeile nu sunt doar pentru f```t, sunt pentru iubit. Nu mai fi asa de disperat sa faci sex cu ele, asculta-le, ofera sprijinul tau psihologic, nu material si nu fi bodyguard, fi barbat. Barbat nu esti daca stii sa te bati, ci daca esti in stare sa oferi siguranta si iubire unei femei. Eu nu te sfatuiesc sa pleci din oras, asta nu e o rezolvare, ci doar sa incerci sa iti schimbi comportamentul, pana si limbaul tau e cel folosit in cartier.E de apreciat faptul ca reusesti sa fi un bun conducator, ca toti te asculta, e un atu pe care multi si-ar dori sa-l aiba. Nu ai mentionat nimic de o cariera, ai un servici?
Incearca sa te schimbi, sa devi bland, sa cauti o femeie pentru iubit, nu pentru sex, uita-te in jurul tau si sunt convinsa ca o sa gasesti multe fete interesate de tine. Incearca sa le fi prieten si mai apoi iubit. Eu una cred ca esti un tip interesat cu mult lucruri de oferit!
Si sa stii ca pe Dumnezeu il gasesti si la ortodoxi, nu doar la pocaititongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca inca mai eram copii si ne vedeam te bateam de te pisai pe tine, indiferent cat de tare erai tu acolo la tara unde erai, un pumn in dinti si plangeai la mami si tati.

| Zeref a răspuns:

Iti dai seama ca nimeni nu o sa citeasca.Dar am citit putin la inceput cu smardoiala si cred ca poate a fost sau nu asa, dar lumea se mai schimba.Du-te la faculta du-te si fa-ti o cariera.La 27 de ani numai merge cu smardoiala si tupeu de borfas ca e gata.Traim vremuri grele si timpul este un lux acum.Gandes-te ce vrei de la viata. Dale dracul de fimei si fa-ti o cariera un viitor. Daca ai asa ceva vine si femeia.Si nu o oarecare, ci ce-a care e potrivita pentru tine. Daca vrei sa fii tare-n gura si in pumni du-te in Mafie si inroleaza-te si numai pleci de acolo si faci ce-ti place.Dar daca vrei altceva mai de viitor si cu 1 persoana langa tine atunci lasale dracul de golanii ca-s trecatoare si e vorba de imagine.Era vorba de respect si imagine atunci cand a scos Mafia melodia Dupa Blocuri.Acuma e altfel, faci o scoala, iei o diploma si ai un loc de munca si ai parte de respectul adevarat nu de porcarii de cartier.Nu ai scoala? Ramai ratat si traiesti din furat, talharit si alte furturi usoare care eventual te trimit la parnaie.Te plangi ca nu ai fimeie? Da tu asta pui pe primul plan? Sa fii bun intr-o meserie si sa ai succes.Atunci sa vezi cum te priveste lumea si ce admiratie ai.Vei fi bun pentru ca stapanesti ceva si esti mai tare ca toti in domeniul ala.NU pentru ca dai 1 pumn si ala-si ia somn.Toti putem face asta.Trezeste-te baiete acum, pana nu te trezesti in alta parte.Toti isi au nasu'.

Hai noroc.

| FuckTWorld a răspuns:

Am citit totul, si stiu problemele astea din proprie experienta.Si mie mi-a placut prea mult viata si am avut multe de pierdut si de castigathappy.Si cu mine au umblat anumite fete pentru ca aveam intrare peste tot in oras, datorita relatiilor pe care le aveam si felul meu de a fii eram respectat peste tot unde umblam in cluburi, baruri, plimbari pe strada toata lumea ma saluta si imi vorbea frumos.Insa nu am fost genul smardoi,nu mi-a placut bataia,nu apelam la bataie,parerea mea personala ii ca daca il bat pe unu nu demonstrez nimic,nu ii smecherie sa bati pe unu pe altu,cand eram mic mai ma bateam,ca ii ceva firesc.Mi-a placut prea mult viata,am ajuns sa beau sticla de whiskey pe noapte in fiecare noapte si sa fumez iarba toata noaptea,poker, jocuri de noroc aparate, curve, insa cum is eu, niciodata nu mi-am inselat prietena.Insa unele fete au stat cu mine doar ca erau respectate si aveau intrare peste tot datorita mie,aveam card vip in cluburi, peste tot unde mergeau intrau gratis cu cardul, le placeau viata asta cu banii cu distractii.M-am bagat cu o fata era frumoasa fata, insa imi era mila de situatia ei taicasu era bolnav nu avea bani nici de medicamente erau mai amarati, am pus-o pe picioare i-am platit tratamentu lu taicasu ca mi se rupea sufletu zi de zi era trista si distrusa.Am pus-o pe picioare complet, l-am pus pe picioare pe taicasu i-am gasit loc de munca ca nu avea.Ea statea in internat la liceu, cu 10 lei bani de buzunar pe saptamana, am ajutat-o din toate punctele de vedere am pus-o pe picioare.La final mutumirea a fost sa ma insele cu un baiat si sa puna toti boschetarii sa ma sune si sa ma ameninte si sa ma injure la telefon, m-am ocupat de baietii aia care ma amenintau, insa pe ea am lasat-o cu toate ca stiam ca trebuie sa o trezesc la realitate si ca m-a luat de fraier, nu pot sa paletez o fata, mi se pare josnic din punctul meu de vedere sa ma pun sa boxez o fata cu toate ca o merita.Insa unele fete m-au si iubit, altele au stat numa pentru ca le placeau viata si aveau unele beneficii, daca stateau cu mine.Am vazut o gramada de lucruri, tot felul de persoane si acum is 100% pregatit sa numai repet nici o greseala.Ii adevarat ce ai zis tu, cu in 10 minute citesti o persoana.Si mie imi place sa socializez cu oamenii sa ii ascult, sa vad cat ii duce capul, si in 10 min. imi dau seama ce fel de persoana ii,imediat ii citesc,asta ii un castig pentru tine pot sa zic.Le-am vazut cam pe toate, am simtit din plin si succesul si penibilul, am fost inselat, am fost ars de prieteni, insa am trecut peste toate.Au fost si fete care m-au iubit doar pentru felul meu de a fii, nu pentru relatii, banii si ca puteam sa rezolv orice problema.O fata mi-a pusc capac cand eram mai mic la 17 ani iar ea avea 20 de ani, am stat 2 ani cu ea atunci eram inca micut,am lasat viciile o perioada,o consideram fata ideala pentru mine a fost prima fata care am iubit-o cu adevarat,si eram dispus sa-mi dau si viata fac orice pentru ea, inca o consider persoana ideala insa stiu si is constient ca orice inceput are si un sfarsit, poate asa ii mai bine, daca ei ii mai bine asa eu is multumit numai sa fie fericita ea, sfarsitul relatiei ii de film insa numai are rost sa il povestesc.Am inceput sa fumez 8 9 cuie de iarba pe zi ca pe tigari sa ma calmez sa imi schimb starea.Insa sufletul ramane tot trist si nu il pot amagii cu droguri.Nu trebuie sa te critice nimeni pentru greselile tale, ti le platesti singur ii viata ta, tu esti propriu tau regizor si tu platesti pentru greseli, o sa iti gasesti persoana potrivita care sa te iubeasca pentru sufletul tau si felul tau de a fii.In ziua de azi numai trebuie sa ai incredere in nimeni, fiecare isi urmareste numa interesele proprii, sa te arda cu orice pret pentru a castiga ceva de pe urma ta, toata lumea te barfeste pe la spate esti constient de asta.Eu nu am nici un meci cu nimeni, numa cu mine insumi pentru a nu repeta greselile, nu trebuie sa dovedesc lu nimeni nimic doar mie trebuie sa-mi dovedesc ca pot sa-mi ating orice obiectiv.Ai o varsta, ai vazut destule ai acumulat ceva experienta pentru a te descurca si a gestiona o situatie si o scoti tu la capat, iti trebuie numa incredere in propriile tale puteri si sa fii relaxat si o sa iesi din aceasta situatie.Insa eu consider esecurile binevenite in viata mea, ma intaresc, am invatat la orice esec sa trec peste, m-au intarit anumite esecuri, daca nu le traiam nu avea farmec viata sa am parte numa de bucurii.Scopul meu in lume ii sa ii ajut pe altii care nu au, copii ce dorm pe strada ii luam la mine acasa le dadeam o masa calda ii lasam sa faca dus, le dadeam hainele mele ca eu imi cumparam altele daca aveam nevoie dar ei nu aveau deloc, intram cu 15 in casa se soca maicamea cand ii vedea, nu pot sa vad ca eu pot sa mananc la mall si altii stau 5 zile sa gaseasca ceva de mancare, asta ii slabiciunea mea, sa vad oameni necajiti, nu pot sa tin nimic fara sa impart cu prieteni sau cu oameni care nu au, asta ii felul meu de a fii si stiu ca ii o slabiciune care imi poate aduce si dezavantaje.Nu are dreptu nimeni sa te critice sau sa te jigneasca, va veni si bine crede-ma.Numai bine!

| vitbsk a răspuns (pentru FuckTWorld):

"asta ii slabiciunea mea, sa vad oameni necajiti, nu pot sa tin nimic fara sa impart "
Asta nu e o slăbiciune ci o virtute, o tărie a inimii să rupi de la tine pentru alţii.
Să iei parte cu alţii la suferinţele lor şi să le faci viaţa mai bună chiar şi pentru o clipă de bucurie, valorează enorm în veşnicie.
Pentru asta ai fost salvat şi ţi s-a dat, tot ce ai acum.

Tot ce ai pătimit, nevinovat fiind ţi se va răsplăti, ai comori puse deoparte cu fata aia care ţi-a tras clapa.

| vitbsk a răspuns (pentru FuckTWorld):

Despre milostenie Teofil Părăian :

"În Pateric se spune că un boier i-a dat unui sărac o haină, şi săracul a luat haina şi a vândut-o şi a băut-o.
Şi atunci omul era îngrijorat:
„Uite, eu i-am dat-o să se îmbrace şi el a vândut-o şi a băut-o", şi era nemulţumit şi noaptea a avut un vis în care se făcea că i se arăta Domnul Hristos îmbrăcat cu haina pe care el a dat-o săracului şi L-a
întrebat pe binefăcător: „Cunoşti haina aceasta?". Şi el a zis: „Da, Doamne, o cunosc, a mea este!".
Şi Domnul Hristos a zis: „Nu te întrista, Eu o port"."

| FuckTWorld a răspuns (pentru vitbsk):

Vezi ca nu cred nici in dumnezeu si nici in biblie, asta ii alt subiect sa ti-l explic.Eu mi-am botezat sufletul meu Dumnezeu si felul meu de a fii. Dumnezeu nu a creat omul, omul la creat pe Dumnezeu. Existenta lui Dumnezeu e o dilema antica si totusi subiect care inca nu a iesit din moda. Crestinul de rind incepind cu copilul care pentru prima data a pasit pragul bisericii pina la bunica care se scoala la 7 si incetisor isi tirie anii pe drumul spre lacasul sfint ca sa poata fi acolo la ora 9 va spune cu orgoliu si dragoste ca da, Dumnezeu exista. Aceasta afirmatie poate fi rodul educatiei stramosilor. Putem spune cu nici un scop care sa tinda spre ateism ca Dumnezeu s-a nascut odata cu filozofia.In alte cuvinte cea ce numim general Cuvantul lui Dumnezeu nu este ceva real, concret si autonom. Până la Kant, Dumnezeu a fost unul din subiectele tradiţionale ale metafizicii. Ideile religioase, care se pretind dogme, nu sunt o ramasita a experientei sau rezultatul final al reflexiei: ele sunt iluzii, implinirea celor mai stravechi, celor mai puternice, celor mai prestante dorinte ale omenirii; secretul fortei lor este forta acestor dorinte" ("L’avenir d’une illusion"), o boală legată cu subconștientul.Dar asa cum functia ideologica de opium pentru popor nu exclude nicidecum functia sociala a religiei, functia psihologica de regresiune infantila nu explica in profunzime semnificatiile credintei sau ale atitudinii religioase a individului. Dar în același timp cei care constitue legătura între Dumnezeu și om, sînt deseori persoane fără un Dumnezeu.iar lăcașurile așa zis sfinte devin bordeluri sau tîrguri unde se vînd suflete. Nemaivorbind de preoții pedofili care violeaza sufletele copiilor, cele mai pure și inocente ființe. Devine complicată decizia de a crede sau a nu crede. Daca ar fi existat Dumnezeu si nu ar fi fost ar avea cu totul alta fata.Eu cred în dragostea, cred în prietenia adevărată. Nu vreau ca Dumnezeu, sau mai bine zis biserica să-mi zică ce e bine și ce e rău. Vreau să descopăr singur greșelile mele, vreau să dau o bucată de pîine unui cerșetor nu pentru că așa pot spera de a mă duce în rai, dar pentru că vreau ca acel om să nu moară de foame. Imaginile despre Rai, Purgatoriu, și Iad oferite de către biserică sînt exagerate.Nu cred că Dumnezeu se ocupă cu asemenea chestii mărunte.Or fi oamenii importanți pentru El, dar nu cred că se coboară la tît de umanele răzbunare, pedeapsă, clasificare așa cum nu sunt de acord cu impunerea cu forța a credinței și cu credința din frică. Dumnezeu este cel mai rau personaj din toata opera de fictiune literara.Biblia este o carte numita Cuvantu lui Dumnezeu, de povestiri fictive si primitive.Pot sa fiu un om buna fara sa cred intr-o forta divina inexistenta care sa ma ajute. Daca dumnezeu ar fi existat, nu cred ca ar fi vrut sa vada, cum crestinii se bat pe scarile bisericii, pentru a pupa niste moaste.Asa numita biserica,casa domnului,ii prima institutie care l-a putut ingradii pe Dumnezeu intre patru pereti. Dumnezeu nu are de nevoie de intermiedari, deci un preot nu ma poate spovedii. Daca is un om, bun si ajut lumea, am numa dragoste pentru toata lumea si fac fapte bune, is multumit.Nu astept salvare de la Dumnezeu, vreau sa ma ajut eu.Consider si societatea actuala o sclava de tip modern, ala ii alt subiecthappy si nu ma m-ai lungesc.Numai bine!

| Oana92 a răspuns (pentru FuckTWorld):

Dumnezeu nu e acelasi lucru cu Biserica. Biserica e din pacate doar un mijloc de manipulare in masa, pe cand Dumnezeu e in tot si in toate.

| vitbsk a răspuns (pentru FuckTWorld):

OK, nu crezi e alegerea, ta, continuă să faci bine pe cât poţi şi pe cât ai chemare.
Slăbiciune e să nu poţi să fi om cu cel care a fost om cu tine la greu.

| FuckTWorld a răspuns (pentru Oana92):

Biserica este un mijloc de manipulare in masa a populatiei si de indoctrinare si indobitocire a oamenilor.Lumea are nevoie de mai puțină religie și mai mult bun simț.Si acum sa trecem la Dumnezeu de care am scapat in clasa a 8.NU vreau sa am prieteni imaginari si sa cred intr-o divinitate inexistenta care ma protejeaza.Mă lupt cu deciziile morale din viaţa mea. Ştiu că aceste decizii depind de mine şi de rationamentul meu şi doar al meu şi asta îmi dă responsabilitate şi putere. Puterea de a greşi şi de a-mi cere iertare în caz că greşesc şi puterea de a lua decizia corectă şi a fi mândru de mine. Dispreţuiesc religiille cu dezumanizarea pe care o aduc. Le urăsc pentru modul în care ceea ce este normal devine anormal şi păcătos, ceea ce este moral devine dictat zeiesc şi ceea ce este rău devine acceptabil dacă se face în numele zeului.Îi urăsc pe cei care îmi spun că un nou-născut e defect până nu fac unii nişte vrăji asupra lui.Am invatat ca dragostea nu vine din credinta. Pentru că stiu că doar aici şi doar acum şi doar în această viaţă putem fi împreuna, pot să mă bucur de zâmbetele, de mângâierile şi de mustrările ei. Aşa că zâmbesc mai des, mângâi mai des şi merit sa fiu certat mai des. Pentru că fiecare moment e unic şi irepetabil şi nu vom avea o veşnicie să ne purtam frumos.Pot sa fac fapte bune si sa am numa dragoste pentru toata lumea fara sa cred in zeii.Nu fac fapte bune de frica ca majoritatea crestinilor,sa nu ajung in iad,ca din povestiri cand aud crestinii de iad ar pupa si picioarele sa scape de locul ala, ca din povesti nu ii prea bine, o alta minciuna ordinara de a controla oamenii ii Iadul si Raiul. Cred ca unul dintre cele mai importante efecte ale crestinismului asupra omului a fost deprimarea omului de onoarea si mandria de a fi om.A facut din om o fiinta josnica, pacatoasa, nedemna de viata fara posibilitatea de a se bucura de lucrurile minunate ce ne incojoara si natura noastra umana.Crestinismul a furat moralitatea. Oamenii nu-si mai pun probleme de genul "ce inseamna sa fii moral?", "de ce ar trebui sa fiu moral?" pentru ca raspunsurile is gata pregatite. Daca Dumnezeu ar fi existat, crezi ca asta ar fi vrut de la lume.As mai putea sa povestesc despre Dumnezeu foarte multe insa nu cred ca ii categoria potrivita pentru asta.Am scris mai sus pentru ca i-am raspuns lui vitbsk, nu am nici un scop sa mai deschid subiecte de genul acesta.Fiecare om poate sa aleaga in ce vrea sa creada.Eu am decis sa cred in propriile puteri si sa ma ajut singur, altii au ales sa fie ajutati de un zeu dintr-o carte de fictiune literara primitiva.Fiecare are dreptu sa creada in ce vrea.Numai bine!

| FuckTWorld a răspuns (pentru vitbsk):

Nu cred ca are rost sa discutam despre asa ceva la categoria asta.Am putea discuta foarte mult pe acest subiect fara sa ajungem la un numitor comun.Fiecare are dreptul sa creada in ce vrea.Numai bine!

| alexxxu a răspuns:

Am citit tot! Si cum au zis si ceilalti incearca sa te muti in alt oras unde sa stie doar mama ta de tinehappyAcolo nu mai are rost sa ramai ..incearca sa ti gasesti locul in alta parte si sa iei totul de la 0

Bafta frate!

| alexxxu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=uzGlNYF07y8 si uite o melodie care ti se potriveste

| stelică17 a răspuns:

Pe tine, taică-tu te-a învăţat cum să fi un dur dar, nu te-a învăţat cum să te porţi cu fetele.
De aia, cred că trebuie să vezi în primul rând prin ce medii se învârt.
M-am gândit la câteva
La balu bobocilor,
La o petrecere,
La un festival, concert
Posibil la voluntariat.
Eventual poţi să le întrebi pe TPU, pe fete ce anume le place, ce aşteptări au de la un băiat etc.
Important e să nu fi grăbit, că la repezeală faci greşeli.

| celios a răspuns:

Frate sincer iti spun imi pare rau pentru tot sa iti zic sincer am citit in mare dar imi dau cu seama prin ce treci asculta cu atenite ce iti propun: in primul rand nu iti trebuie noroc. mutate intr-un alt oras sau undeva departe de dusmani si de oricine... acolo poti gasi diferite persoane. sa te omori nu e solutie in viata toti suntetm facuti unu pentru celalalt serios. intr-un timp o sa iti gasesti tu jumatatea pana atunci cauta. vb cu o fata vb cu ea sincer cand vb cu ea nu privi in jos privesteo in ochi vb cu ea sincer acum eu nu stiu sa iti zic foarte multe. dar imi dau cu seama prin ce treci asa ca nu te stresa pleaca undeva intr-un oras mutate si cauta si sicner incarca sa nu fi cocalar. nu te stresa bafta

| Setto a răspuns (pentru celios):

Salutare all, tin sa va multumesc din suflet tuturor pentru raspunsurile voastre si prin voi sa stiti ca am invatat ceva, s-ar putea sa aveti dreptate si ca acest pas sa ma mut in alt oras poate fii o schimbare, am sa incerc sa vad cum o fii, acum pentru Zeref frate eu asa eram cand eram mic eram bataus dupa ce am crescut dupa cum am scris mai sus bataile si scandalurile le evitam cu orice pret, nu mai practicam chestiile alea oricum mersi mult de raspuns si tie, mersi tututor, mai astept raspunsuri si alte pareri orice idei sant bine venite, mersi all.

| celios a răspuns (pentru Setto):

Frate sincer m-am intrstat si sincer iti spun am citit tot chiar daca a fost mult te-am ascultat cu atentie dar chestia este ca viata merge in continuare eu am trecut prin peridoadele astea dar am continuat inainte si iti spun eu ca toti suntem unul facuti pentru celalat si la urma urmei dumnezeu iti va gasi o fata si pentru tine fi increzator frate Bafta in continuare si nu renunta niciodata Bafta :X

| bee0 a răspuns:

In primul rand, invata sa folosesti corect semnele de punctuatie, singularul/pluralul substantivelor si formele corecte ale verbelor. Nu te poti exprima corect si nici coerent de asemenea. M-am chinuit sa inteleg unele lucruri.
In al doilea rand, imi pare sincer rau pentru tine. Noi femeile, ne cam temem de unul care a avut antecedente de genul. Vorba aia: "Daca ai dat o data, dai si a doua oara." Nu te cunosc personal, insa daca ai renuntat la comportamentul din trecut, bravo tie!