| croissant a întrebat:

Am acceptat sa fiu intr-o relatie cu cineva insa nu stiu daca sa ii propun sau nu sa trecem si relatia pe Facebook, voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu mi se pare ca te ajuta cu ceva. Daca vrei treci, daca nu, nu. Oricum daca puneti poze impreuna se stie ca aveti o relatie.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa înțeleg ca fundamentul unei relați este sa apară relația pe Facebook

| Violleta2022 a răspuns:

De ce?
De cine iti este frica, sau de ce ai vrea sa tii relatia ascunsa?

| croissant explică (pentru Violleta2022):

Nu ai citit bine intrebarea!

| Violleta2022 a răspuns (pentru croissant):

Nu mi-ai raspuns la intrebari, ca sa-ti pot da un raspuns clar si corect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Facebook e ultima grija intr-o relatie. Probabil e o relatie superficiala, daca asta e grija ta, si intrebi aici, in loc sa te sfatuiesti cu el.

| Andreeush a răspuns:

Și cu ce te-ar ajuta asta?
Dacă vă schimbați statusul pe Facebook nu înseamnă că relația va fi mai ok.

| Sofer a răspuns:

Eu as treceo sa știe lumea cu ce fata frumoasa sunt în relație.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca Facebook ul nu e relevant, te poți afișa în viata reala cu prietenii reali, pe Facebook ai tot felul de cunoștințe și nu vad de ce ai face chestia asta pe un site de socializare, în plus te poți desparti te poți împacă e o grija în plus. Chestia asta oricum vine de la sine, asta ca să propui zici ca vrei sa te căsătorești asa suna, și în plus fiecare pune ce vrea pe Facebook eu nu as pune ca sunt într o relație, cui ii pasa sau ce vreau sa demonstrez?

| mastadont a răspuns:

Cel mai bine e să întrebi dacă vrei acest lucru. Dacă partenerul e de acord atunci faceți publică relația. Eu consider facebookul o pierdere de vreme, mai bine vă afișați în public, față de prietenii voștri și vă simțiți bine în loc să implicați tot facebookul în relația voastră.

| MaryMaria333 a răspuns:

Da cum sa nu?! FA'O! Numai bine te lauzi cu noua persoana iubita+vad alti pretendenti cum ambii sunt in relatie happy

| Romeo16101 a răspuns:

Bună, da i poți propune chestia asta pentru a putea avea o siguranță, celelalte pretendente știind deja că "Harap-Alb" al tău e luat.
Analizeaza-i reacția, la propunerea ta, daca nu va fi de acord, sau v-a strâmbă din nas, îți poți pune anumite semne de întrebare, înseamnă că anumite persoane din partea lui nu vor să afle că e împreună cu tine. Dar nu mi se pare nimic greșit să postezi pe Facebook, o relație mai ales daca nu te intereseaza gura lumii, și nu te intereseaza faptul că mereu hateri vor avea ceva de comentat. Succes, și să vă țină!