| meinteil a întrebat:

Am ajung la o concluzie de ce nu pot avea o relatie de aproape 5 ani.
Acum 1 saptamana in timp ce eram pe internet seara nu puteam sa dorm si ce imi vine in minte sa intru pe un site de videochat mai apelez la el din cand in cand recunosc ma simt mai relaxat virtual decat in realitate la o prostituata.
Intrand pe aceste site-uri mi-am propus sa incerc ceva nou asa ca am folosit un program pentru a schimba tara din curiozitate sa vad daca gasesc romance pe acolo cateva.
Insa nu mirarea mi-a fost mare cand am descoperit aproape 45% dintr-un site erau pline de romance, ce m-a socat a fost faptul ca am descoperit fete care mi-au fost colege de scoala generala sau de facultate sau chiar anumite persoane de pe acest site plus alte cunostinte si pentru care sincer am avut niste sentimente pentru unele insa m-au respins deoarece ma considerau un tip slab de fire sau cum spun unii sclav.
Din pacate ce am observat este ca generatia aceasta din anii 90 majoritatea fetelor au luat o decizie gresita si din pacate nu stiu la ce se expun.
Nu spun sa nu faca este viata lor insa mare mi-a fost tristetea sa vad de ce nu imi gasesc pe nimeni deoarece exact fete pe care mi-am pus ochii sa imi incerc norocul le-am gasit in ipostaze indecente.
Voi ce parere aveti mai exista oare fete serioase in aceasta lume dornice de o relatie stabila si oare mai merita oare facerea unei relatii avand in vedere ca nu prea nu ai in cine sa ai incredere?

P.S. Va rog nu imi cereti sa va dau username de fete din Romania va voi da ignore.

17 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da si mie sitele ala strain unde erau romance multe

| LoveSleep a răspuns:

Da-mi unsername de fete din Romania.

| cristimihailov a răspuns:

Ma tem ca raspunsul la problema ta sta in atitudine si in locul in care cauti.

Precum e imposibil sa gasesti o carte buba si liniste pentru a citi la festivalul de bere, la fel este si cu fetele. Oricum faptul ca ti-e teama ca vei fi refuzat tine si de atitudine.

| peperonies a răspuns:

Nu boss nu mai exista fete serioase. Toate fac videochat. iti dai seama cat de mica e lumea daca tu din toate femeile care fac videochat nu numai ca ai nimerit romance, nu numai romance fix din orasu tau si nu numai din orasu tau ci fix cu care ai fost la scoala/facultate.

Nu iti gasesti pe nimeni ca esti beta ca povestile pe care le inventezi.
Concentreaza-te pe facut bani nu pe femei.

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns (pentru meinteil):

Si eu am 13 ferrariuri.

Răspuns utilizator avertizat
| vocea a răspuns:

Exista si fete serioase, dar probabil nu le bagi in seama din cauza ca nu sunt in standard cu frumusetile actuale.Esti inca tanar si o sa gasesti fata potrivita exact cand te astepti mai putin.Toata lumea a avut "rateuri", nu numai tu ca barbat,

| presus a răspuns:

Ti-ai facut o parere urata, nu cred ca este ok sa generalizezi, prietene. Bineinteles ca exista si alte tipuri de femei, serioase si la locul lor. Nu te descuraja dintr-o intamplare de genul, unele isi castiga painea facand asta, traim intr-o tara saraca. Cauta mai bine femeia care ti-o doresti, cunoaste-o si socializeaza mult cu ea, o sa-ti dai seama daca poti avea sau nu incredere in ea. Succes!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Si de ce crezi ca toate aceste fete care fac videochat, nu sunt demne de "seriozitatea" pe care o invoci? Nu stii tu ce a stat la baza decziei lor de a face asa ceva...in spatele unora se ascund niste drame.Iar tu judeci superficial...din pacate asa cum o fac si altii cu tine. Tu spui ca aceste fete sunt neserioase pentru ca fac videochat; prin analogie este fix la fel cum altii ar spune de tine ca esti virgin pentru ca o ai mica. E ATAT DE USOR sa desfintezi un om si atat de "greu"(pentru majoritatea) sa il înțelegi.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecaterina2016 a răspuns (pentru meinteil):

Din pacate banii stau la baza existentei noastre si fetele despre care spui tu, au facturi de plătit chirii studii de platit, familii de ingrijit... poate chiar lucreaza pe salarii de nimic. Cat despre cum o ai tu, nu e necesar sa ne precizezi amanunte...repet era o analogie.

| Evelinmariaa a răspuns:

Bineînțeles ca exista fete serioase. Insa de cele mai multe ori, aceste fete serioase ori nu sunt băgate in seamă pentru ca sunt considerate fițoase, doar pentru ca nu baga pe oricine in seama, sau nu sunt băgate in seama pentru ca nu se ridica anumitor "standarde". Vorbesc din proprie experiența si iti spun ca da, exista in ziua de azi fete care isi vad de treaba lor, fete care nu fac sex din prima cu un baiat si care nu se umilesc singure. Trebuie doar sa stii sa le cauti si sa fii atent. Poate ca exista chiar si in preajma ta. Si daca tot spui ca ai vazut ca multe fete din generație fac videochat; ei bine, fac asta pentru ca au "clienți" iar tu esti unul dintre ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Da, exista! doar ca nu ai gasit tu persoana potrivita inca.

| PisicutaPisy14 a răspuns:

Încearcă si tu sa-ti schimbi look-ul.
Îmbrăcate altfel, fetele din ziua de azi de bazeaza mai mult pe aspectul fizic...

Răspuns utilizator avertizat