| anonim_4396 a întrebat:

Am altă orientarea sexuală, cum as putea să le spun părinților?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu are rost sa te consumi cu astfel de probleme sau sa fii prea ingrijorata si in acelasi timp nici sa le provoci parintilor stres si dureri de cap, fiindca in mod sigur parintii tai isi vor da seama incet incet ca in societate dar mai ales in cadrul relatiilor intretinute ai un comportament diferit. Chiar si fara sa le spui lor ceva, parintii tai isi vor da seama ca orientarea ta sexuala este diferita de cea familiara lor. Daca sunt oameni inteligenti si educati vor intelege. Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu si direct, pentru ca orice alta metoda va complica comunicarea si va crea un stress ne-necesar.
Oricum stresul si supriza va apare dupa aceea, dar macar nu vei lasa loc de indoiala.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai o relație bună cu (măcar unul dintre) ei, îi spui direct, fără alte briz-brizuri. Adică dacă discuți liber despre orice.
Altfel, chiar nu are rost...

| Freya1 a răspuns:

Asteapta sa fi sigura de asta sa experimentezi tot ce e de experimentat si apoi cand oricum vei fi suficient de mare nu mai au nici ei ce sa faca daca e asa dupa cum spui

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Sunt sigură de asta, am experimentat de toate.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce varsta ai?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh deci mai asteapta putin pana la 18 20 fa cum simti si cu cine te simti mai ok si apoi poti sa le spui daca te intreaba daca nu cu atat mai bine oricum vei fi majora si incet pe picioarele tale

| deeeaqq a răspuns:

Nu le spui, again.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa le spui lor? Vrei sa faci sex cu ei, sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am crezut ca am si le-am spus si mi-au respectat opinia, acum mi-am dat seama ca am facut o greseala, esti copil o sa-ti treaca asta.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mai bine să nu le spui.

| Cannibal a răspuns:

Spune-le asta doar când o să fi 100% pregătită. Și dacă ai p relație bună cu ei și crezi că o sa te înțeleagă.
Sau cum spunea și corbulbrosu își vor da singuri seama din comportamentul tău.