| anonim_4396 a întrebat:

Am (aproape) 18 ani si nu am avut primul sarut, ma simt o ratata si nu cred ca se va intampla prea curand(niciodata), sunt foarte timida si nu am cu cine.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti o ratata doar pentru atata lucru!
Sunt milioane de fete care nu au avut acels arut si totusi, o fata inteligenta, nu ar pune o prioritate in viata ei, acel sarut.
este mai bine sa-l ai cu baiatul pe care-l iubesti, decat sa te intinzi cu toti baietii care-ti fac avansuri, doar ca sa nu ramai in urma cu ceea ce fac deja colegele tale.
Cand vei putea face diferenta intre ele, vei dovedii ca esti o fiinta inteligenta.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stai sa vezi cati o sa se ofere sa te sarute o sa recuperezi cat pentru 18 ani, asta nu e intrebare stii nu?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stiu ca nu e, dar nu sunt singura care nu pune intrebari aici, si intr-un fel e o intrebare eu o interpretez ca ceva de genul(Cine vrea sa imi ofere vreo consolare?), sau ceva de genul. Chiar nu ma intereseaza de cine se ofera, eu voiam doar niste cuvinte care sa ma faca sa ma simt mai bine, ca deja sunt cu moralul la pământ.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te am suparat?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti chiar si numai cu putin mai frumoasa/atractiva decat ''moartea-n vacanta'' poti fi sigura ca se vor inghesui sa te sarute mai multi decat iti poti tu inchipui. Totul depinde de anturaj si consta in gradul de socializate pe care il vei accepta in viitor sa-l intretii cu colegii si prietenii tai. Depinde doar de tine. big grin

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Stiu ca depinde doar de mine, dar nu stiu cum sa fac sa scap de bariera aia sociala care ma opreste(timiditatea) nu e nimic in neregula cu mine, ca fizic arat bine sunt draguta si de treaba, nu i-ar fi rusine cuiva sa iasa cu mine, dimpotriva, chestia e ca singura problema e timiditatea, aia ma strica. Nu am avut cum sa cunosc pe nimeni, nu socializez si de iesit n-am unde si nici cu cine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inscriete la dansuri, volei, fitness etc. ce iti place, poti cunoaste persoane noi care sã te sustinã, chiar si bãieti.
Ferestete de anturajuri proaste, doar te stricã fiind mai timidã. Cautã unde merg baieti de calitate nu cluburi, baruri, discoteci, unde se consuma bauturi alchoolice sau doar bârfe.

Degeaba ceri consolare aici, deoarece iti trece starea de bine foarte Repede.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfaturi, poate intr-o zi. Poate sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cã poate, nu o sa vina printul pe fereastrã
Poate doar dacã il anunti cã e o printesã in castel happy

Răspuns utilizator avertizat
| DonGiani a răspuns:

Îți doresc mult succes în a-ți găsi alesul și primul sărut sa ți-l ofere persoana iubita și nu orice ratat happy Mult noroc happy

| anonim_4396 explică (pentru DonGiani):

Multumesc!

| Denision a răspuns:

Stai calma, axeaza-te pe carte si pe scoala sa iti faci un viitor, sa ai o cariera si o sa apara si un baiat potrivit pentru tine. Stai linistita, fiecare persoana o sa aiba o familie pe viitor dar pana atunci este vorba de o cariera! Daca doresti, lasa-mi un Facebook ceva unde putem discuta

| anonim_4396 explică (pentru Denision):

De-ar fi doar asta o problemă, dar am N probleme si simt ca daca as avea si eu un baiat care sa ma iubeasca, totul ar fi mai usor. Ce cariera? M-am lasat de mult de invatat si de astea, abia daca mai am forta sa traiesc la cate probleme am.

| anonim_4396 explică (pentru Denision):

Oricum, multumesc frumos de sfaturi!

| Denision a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca ti-am lasat un mesaj in privat, raspunde!

| Luoar94 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti, nu ai gresit cu nimic, nu s-a intamplat pentru ca nu ai intalnit pe cineva special, care sa iti acorde atentie, sa te asculte si sa fie acolo langa tine, care sa aiba rabdare cu tine happy, o sa apara acela, doar mai asteapta putin, incearca sa zambesti mai mult, sa iti ocupi timpul cu tot felul de activitati, sa asculti muzica, sa iesi mai mult cu prietenii, sa te uiti la filme/seriale.

| Al3x87 a răspuns:

Hai sa incerci cu mine

| UrseaSa a răspuns:

Aceasi problema o am si eu, dar eu am 20.