| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca fiecare dintre noi cei hetero avem putina homosexualitate în noi. Ați auzit și voi asta? E adevărat?

16 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu este asa, orientarea sexuala e una si aia ramane.

Femeile tind sa se excite si la materialele pornografice cu femei (motiv pentru care femeile straight se uita la mai multe filme cu lesbiene decat cele gay) chiar daca sunt straight dar asta nu le face gay, e greu de zis daca e ceva invatat social sau e altceva (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/......d/26501187

Exista cazuri in care oamenii sunt bi dar asta e alta poveste. Nu e ca la testele alea in care esti 40% ceva si 60% ceva daca esti barbat straight iti plac femeile, dac aesti gay tipii etc.

Fun fact cu homofobi: Cu cat sunt mai inversunati cu atat au tendinte gay reprimate mai tare, cine stie poate Plato al nostru ascunde ceva.

| Plato a răspuns (pentru RoCkKiD):

Relax your tits.

Argumentul tau pentru o aberatie idioata este o alta aberatie idioata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Această teorie a fost inventată de homosexuali ca să își justifice ei mai ușor handicapul. Păi toată lumea are, atunci noi cu ce greșim?
Așa zic și nebunii, păi toată lumea e un pic nebună. Criminalii, că toată lumea are tendințe criminale. Hoții, că toată lumea ar prefera să fure, deci toți sunt un pic hoți.
Așa că toate sunt adevărate?
Dacă ar fi așa, nu s-ar mai naște copii. Forța iubirii este forța vieții, nu te poți sustrage ei. Handicapații psihici la care această forță nu funcționează nu pot înțelege asta iar noi nu putem să îi ințelegem pe ei. Eu am de răspuns doar atât. Noi ăștia normalii ducem viața mai departe prin urmași, la voi viața se termină cu voi. Asta este clar și limpede și poate să înțeleagă și un homosexual. Eu consider asta un handicap grav. Ei refuză să vadă și să înțeleagă că ei nu trăiesc viața integral ca noi, ci trăiesc o viață ciuntită de un handicap.

| mihai69 a răspuns:

E probabil vorba despre așa-zisa „scară a lui Kinsey" - el a stabilit prin metode recunoscute științific faptul că întreaga populație are o orientare sexuală care poate varia între strict hetero sexuală și strict homosexuală, trecând prin câteva grade de bisexualitate. Majoritatea celor care se încadrează în grupa asta „intermediară" nici măcar nu au habar de faptul că ar fi dispuși să facă sex și cu alt gen decât al lor. Până la un moment dat... când ori recunosc, ori nu. Dar ei tot bisexuali vor fi.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Scara_Kinsey

| sadrian46 a răspuns (pentru mihai69):

Da, doar că în studiul lui Kinsey au fost cuprinși și cei ce fac amor că mâțele, că, mna, oameni e și ei, doar că scară pentru asta nu s-a făcut. Făcătură!

| Andreeush a răspuns:

Nu-i adevărat.
Ori ești hetero ori gay.

| mihai69 a răspuns (pentru Andreeush):

Mersi pentru eronatul dat; dar nu de aia intervin aici, ci ca să arăt cât de mult te contrazici chiar singură:
http://www.tpu.ro/......a-si-cred/
===
în 20 Iunie | Andreeush a răspuns:
---
Poate ești bisexuală, oricum dacă îți place de o fată nu ai cum să negi că te atrage sexul feminin.
===
Așadar, cum rămâne cu „Ori ești hetero ori gay"?!? =))

| George3432 a răspuns (pentru mihai69):

Fata poate și a dat seama ca opțiunea asta e asa aiurea și ca a luat asta în calcul văzând toate aiurelile de pe net/seriale unde se baga în cap ca exista și alte opțiuni sau ca pot sa ți placa ambele sexe

| Andreeush a răspuns (pentru mihai69):

Nu mă contrazic singură însă dacă ai citit acea poatare cu atenție ți-ai fi dat seama la ce m-am referit.
Fata aceea spunea că are impresia că o atrage o fată, că se gândește la acea fată însă ea spune că nu e lezbiană fiindcă mai demult ia plăcut de un băiat. De aceea i-am zis că s-ar putea să fie bisexuală.
Întrebarea aceea nu are nici o legătură cu ce am răspuns la această postare.
Nu ai cum să afirmi că un heterosexual ar avea alte preferințe. Sunt unii care urăsc pe cei care au alte preferințe.
Ori ești homo/leziană ori hetero.

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Sub nici o formă.
Dacă ești hetero repulsia e instinctivă, necontrolabilă.
Deci sunt baliverne.

| George3432 a răspuns (pentru Hammurabi):

Poți sa dezvolți puțin? Deci e ceva normal sa mai ai astfel de porniri fără sa ți dorești sa faci asa ceva? Dau fundă

| Hammurabi a răspuns (pentru George3432):

Dacă ești hetero, nu.
Nu vei avea nici un fel de pornire către acelaș sex. Senzația e de repulsie și dezgust.
Dacă senzația e că ai putea accepta o apropiere a unei persoane de acelaș sex cu tine, atunci înseamnă că ești bisexual.
Chiar dacă nu-ți dorești faptic să faci așa ceva.

| Emma30555 a răspuns:

Asa se spune dar partea gay e infima pentru cei hetero

| Crackman a răspuns:

Da da, apoi vine doctor homo si foloseste o bomba ce ne trezeste instinctele de prostata.
Glumesc doar ca ce zici tu acolo este o aberatie facuta probabil de niste feministe ce nu le iubeste nimeni.

| Endoryus a răspuns:

Nu am mai auzit prostia asta inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred. Poate în cazul celor care din vaste motive nu pot avea parte de sex.....cu o femeie (de exemplu puşcăriaşii, cred că ai auzit şi tu de violurile din închisori şi ăia nu sunt neapărat gay, doar simt şi ei nevoia să şi-o vâre în cineva, nu înseamnă că îi şi atrag sexual bărbații, deci nu îi poți numi homosexuali).