| beautifulcolors a întrebat:

Am auzit ca si baietii la primul contact sexul "se dezvirgineaza"... dar cum? adica nu inteleg la ei ce se rupe? DAU FUNDA multumesc anticipat

20 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Ata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ata

| crazychick a răspuns:

Eu am auzit ca au un fel de ata si aia se rupe... dar eu nu prea stiu ce sa cred. Ca inainte ca baietii sa experimenteze cu o fata, experimenteaza cu mana dreapta, sau stanga dupa preferinte... deci in mintea mea, varianta cu ata cade big grin

| anduta160 a răspuns:

Se rupe pielita de pe capul p**i.

| Nastia a răspuns:

Se rupe ata.

| Derye a răspuns:

Virgin inseamna absenta sexului. Chiar daca s-a rupt ata / himenul pana nu fac sex cu o persoana de sex opus tot virgine/virgini sunt.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Li se rupe ata.Nu prea ne dam seama daca sunt virgini sau nu. dar stiu ca prima data...si pe ei o sa-i doara.nu numai pe noi fetelehappy bafta. funda?happy

| Ioana2518 a răspuns:

Ce ata?raised eyebrows

| Ionut a răspuns:

Este o ata care este lipita de cap si de cealalta parte de piele care nu permite tragerea pieli p**i la maxim cand se rupe se rupe happy

| Cristina_7964 a răspuns:

Se rupe ata.

nu e neaparat sa se rupa din prima, acum depinde de fiecare.

| Uca_1100 a răspuns:

Depinde si de baiat.Ata(fraul preputului) se poate rupe la primul contact sexual, ori la al 2-lea sau se poate rupe cand esti deja barbat.Ca sa te dezvirginezi nu inseamna sa se rupa neaparat ata, conteaza sa fi avut minim un contact sexual.Mai multe cititi aici.si poze http://www.seximus.ro/articole/penis_testicul.php#frau

| TeoPT a răspuns:

Virginitate inseamna puritate, nu prezenta himenului sau a atzei.

si la baiat, si la fata, ata/himenul se pot rupe prin masturbare, dar asta nu inseamna ca nu mai sunt virgini.

Dar, pe cand la fete himenul se rupe oricum ai lua-o (sex sau masturbare), la baieti e posibil ata sa nu se rupa niciodata.happy Dar esentialul este ca nu conteaza ata sau himenul. Le poti avea sau nu le poti avea. Daca stii ca nu ai facut sex cu nimeni, esti virgin/a.happy

| neynya_4078 a răspuns:

Cica ar fi ata, adica ruperea fraului preputului. Dar practic la ei dezvirginatul e contactul sexual happy. Spun asta pentru ca prietenului meu nu i s-a rupt "ata" nici dupa 15 ani de activitate sexuala happy.

| Raiden a răspuns:

rolling on the floor
Ce confuzi sunt copii astia mici de pe aici laughing " ce ata? " laughing big grin, de aia nu e bine sa stea copii pe internet. big grin
la baieti se rupe o chestie numita aţă big grin, daca esti mica mai bine sa nu stii cum si ce fel.hee hee

| unione a răspuns:

Mai pustoaicelor, vedeti-va de treaba voastra daca habar nu aveti despre viata sexuala.
Draga mea, nu se rupe nimic! Baiatul nu mai e virgin, dupa primul act sexual. Nu se rupe nimic!
Exista cazuri, dar st f rare in care ''ata'', cum o numesc pustoaicele astea se rupe, dar din motive diferite cum ar fi '' lubrifiere insuficienta'', pozitia, asta se poate intampla si a 100-a oara

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tztztztztzt, toate vreţi să aveţi parte de un bărbat experimentat, care să ştie să se poarte cu voi şi să vă înţeleagă fiziologia. Ok, cu asta.
Ce nu e ok, însă, e că aproape niciuna nu ştiţi NIMIC despre fiziologia masculină.
Cele mai dese dezinformări pe care le citesc aici sunt cele legate de durerile testiculare (cauzate de abstinenţa îndelungată lângă o femeie de care bărbatul se simte atras), dureri pe care aproape toate femeile le neagă plus cele legate de virginitate.
@anda18sv: Nu m-a durut niciodată când am făcut sex, implicit nici prima dată. Poate eventual să te usture puţin, dar până să apuci să te prinzi, s-a-ncheiat cu usturimea şi te urci pe pereţihappy
Cât priveşte frâul prepuţului (sau "aţa"), n-are treabă.
Există femei care au himenul intact şi la 10 ani de la începerea vieţii sexuale (cu sute de contacte sexuale la activ) - ei, cam aşa-i şi la bărbaţi.
Iaca "aţa" mea stă foarte bine unde e şi la 6 ani de la debutul vieţii sexuale.
De altfel, ruperea frâului prepuţului, are mai mari şanse să apară în cazul lubrifiereii insuficiente!
Spor!

| bOse a răspuns:

Se rupe ata? Ata aveti voi in creier. Se numeste Frau.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ruperea atei/frenului este doar un alt mit din bogatul nostru folclor! Ea nu este obligatoriu sa se rupa nici la primul act sexual, nici la al n-lea! Se poate rupe in cazul unui contact mai dur si fara preludiu suficient, iar ea nefiind lubrifiata, se poate intampla! Dar poate ramane la locul ei si toata viata - toate situatiile sunt la fel de normale!

Mai cititi si voi cate ceva, ca informatiile sunt doar la cateva clickuri distanta!

| adynutza_2816 a răspuns:

Nu cred ca se rupe nimic de fapt cred ca acesta chestie inseamna ca baiatul experimenteaza pentru prima data trupul unei fete ceea ce e ceva nou dar interesant de asemenea

| unione a răspuns:

Se simt ranite acum copilele si sar cu ''stupidul'' happy