| Celcestietot a întrebat:

Am auzit recent o conversatie intre doua persoane la care o tipa spunea ca nu ar sta cu asta acum ca e prea cuminte, ci ar fi bun doar la casatorie. La ce credeti ca se referea oare? Pana la urma suntem oameni cu totii, nu potriviti doar pentru o anumita perioada a vietii, eu asa cred.

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa-ti putem da un raspuns clar, ar trebui sa cunoastem tot contextul discutiei lor, in care tipa aia a spus acest lucru.

| Violleta2022 a răspuns:

A vrut sa spuna ca nu are suficienti bani ca sa-i faca ei toate poftele, asta a vrut sa spuna.

| Mosotti a răspuns:

Am mai explicat si nu mai repete de ce femeile nu prea vor barbatii cuminti, a zis ca e bun la casatorie ca sa il tina de prost si sa isi face treaba cu el, dar nu ca-l place.

| Hammurabi a răspuns:

Normal că vrea să-și trăiască tinerețea și să-și facă de cap acum cât e tânără și liberă și nu are responsabilități și nici nu trebuie să dea raportul nimănui.
În tinerețe, unii se simt bine când sunt cuminți, alții nu vor decât să-și trăiască viața ca să nu regrete mai târziu când vor fi pensionari. laughing

| Celcestietot explică (pentru Hammurabi):

Mi-e greu de crezut ca o sa regreti mai tarziu, asta poate daca nu esti asumat de ceea ce faci, daca nu este in natura ta.

| Hammurabi a răspuns (pentru Celcestietot):

Când ești foarte tânăr, totdeauna ai impresia că ești asumat în ceea ce faci, că faci exact ceea ce vrei.
Dar pe parcurs ce înaintezi în vârstă, realizezi că ai mai fi putut face și altele, iar uneori începi să regreți că atunci, când erai mai copil, n-ai avut inteligența pe care o ai acum.
Am făcut cam tot ce mi-a trecut prin cap până acum la 33 de ani, dar tot am regrete gândindu-mă că la 23-25 aș fi putut să fac mult mai multe dacă gândeam ca acum. Ăsta e paradoxul. laughing

| Celcestietot explică (pentru Hammurabi):

Stiu paradoxul. Daca ai fi in trecut cum ar fi trebuit sa gandesti sa faci ceea ce spui acum, adica ce e mai bine? Cum ai incerca sa ajungi la rezultatul de acum, crezi ca e o chestie ce tine de logica?

| Emma30555 a răspuns:

Pai e destul de clar ca în concepția ei un băiat cuminte e bun de soț fiindcă te poți baza pe el, poți sa faci o familie, va fi un tata responsabil etc dar pana la casatorie ea vrea sa se distreze, sa petreacă timp cu prietenii sa meargă sa danseze sa aibă o viata sociala activa, iar lucrurile astea nu le faci cu un tip cuminte care prefera sa stea în casa după ce termina jobul. Bineinteles ca acea fata a spus în gluma acea propoziție dar asta a vrut sa zică, tipul era prea serios pentru acea etapa a vieții.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Panarame, pe ele nu le mai interesează viața de familie ci vor doar să se distreze. Ele cred că li se cuvine totul dar nu e așa.

Dacă pleacă prin alte țări nu dă nimeni doi bani pe ele pentru că acolo în străinătate lucrurile stau altfel.

Îmi e rușine să spun că sunt din România.

| Miruna333 a răspuns:

Toti suntem oameni dar da, suntem potriviti doar pentru o anumita perioada in viata cuiva. Nu toti oamenii isi doresc distractii cu noi sau relatii serioase. Simplu.

| AdioTPU a răspuns:

Eu rezum asa: ca pentru casatorie ar vrea unul cuminte dar pentru placeri sexuale si distractie ar vrea clasicul bad boy laughing

| Celcestietot explică (pentru AdioTPU):

Unul cuminte poate fi un bad boy fara sa stie ea

| AdioTPU a răspuns (pentru Celcestietot):

Bine zis. Un bad boy undercoverhee hee

| Celcestietot explică (pentru AdioTPU):

Pai si crezi ca exista asta?

| AdioTPU a răspuns (pentru Celcestietot):

Mult probabil dar unora le e jena sa-si arate potentialul. Oricum e de preferat unul cuminte in detrimentul unui bad boy.

| Celcestietot explică (pentru AdioTPU):

Nu cred ca este vorba de jena neaparat. Da, cu un bad boy sanse micute sa iasa ceva bun.

| anonim3247 a răspuns (pentru Celcestietot):

Deci așa a spus aia
- acum vreau să fac sex cu bărbați bad boy până mă mărit
- cănd mă mărit iau unul cuminte că ăia bad boy nu mă vor de nevastă.

| Celcestietot explică (pentru anonim3247):

Nu ca nu o vor de nevasta neaparat, ci ca nu le pot asigura ceva stabil.

| anonim3247 a răspuns (pentru Celcestietot):

Bărbatul bad boy nu e cum cum crezi tu că sunt ăia cu BMW și mănâncă semințe și au mușchi pe ei.
Pentru femei bad boy e ca alt tip de oameni.

| steamrogue77 a răspuns:

Pe scurt, vrea sa golaneasca pana la 30 ani +, sa se rupa cu baietii si dupa aia sa ia un baiat "cuminte" de sot, problema este ca s-ar putea ca acel baiat daca e un pic destept, o sa ii faca dosarul dintr-o privire si ca sa vezi ce surpriza, "oare de ce am ramas singura?".
Pai du-te la smecherii cu care te-ai rupt, aa nu te vor te sotie, decat sa te calareasca? Succes atunci laughing

| Carbit9669 a răspuns:

Vrea sa faca sex si placeri neortodoxe in prima etapa a vietii ei si are nevoie de un mascul alfa dominant care sa vrea si el sa practice tehnici mondiale neortodoxe cu ea oompa loompa

| TheNutzuu a răspuns:

La tinerete sa sara din pl in pl si la batranete sa isi bata joc de baiatu ala cuminte...