| Anutsaa122 a întrebat:

Am avut contact neprotejat acum o săptămâna. S-a terminat in mine de 2 ori. Sunt șanse mari sa rămân însărcinată? (Eram in cele 6 zile de fertilitate). Si când pot face un test?

5 răspunsuri:
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Hello! Sansele sunt mari. Ca si idee, pe viitor sa iei in considerare ca poti ramane chiar si in zilele de menstruație dacă este vreo dereglare hormonala exiatenta. Testul din ce stiam eu se poate face dupa o saptamana. Acum depinde si test si de organism, cand isi fac aparitia hormonii specifici sarcinii. Fa un test maine, si daca este negativ mai faci unul peste câteva zile sa te asiguri.

| Anuskaa a răspuns:

Testul se face dupa 21 de zile de la act la o menstruatie neregulata, iar la una regulata dupa prima zi de intarziere.

| darrio2007 a răspuns:

Sanse mari. Testul dupa 3 saptamani.

| stef87 a răspuns:

Sincer, nu va inteleg. Ok, tentatia e mare (poate de fapt pentru barbati, la femei nu stiu daca e la fel de mare). Nebunia momentului e mare (daca partenerul stie sa te excite). Poate ca va mai si cunosteati foarte bine si se excludea problema bolilor (desi asta se face doar cu testele medicale). Dar chiar atat inconstienta, sa isi dea drumul si nu odata, sa zici ca a scapat, ci de 2 ori? Abia apoi, dupa saptamana sa iti pui intrebare daca vine barza? Luai si tu pilula aia de a II-a zi macar.

| Anutsaa122 explică (pentru stef87):

Poate nu e o problema dacă rămânlaughing) riscam, dar nu ar fi o problema sa rămân.