| anonim_4396 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat cu prietena mea care a durat maxim un minut(contactul intre penis și vagin), iar ejacularea a fost afara după 3-5 minute.
De teama lichidului preejaculator la nici 12 ore a luat escapelle(pastila de urgentă)
La 6 zile de la pastila a început acea sângerare care era fix ca menstruatia( a durat 6 zile,a curs normal sângele, culoare la sânge normala)
La 28 de zile de la contactul sexual a făcut un test de sarcina in timpul zilei care a iesit negativ
La 30 de zile a făcut iar un test de sarcina cu urina de dimineața care a iesit și el negativ.
După 28 de zile de la acea menstruație de la pastila, a început menstruatia normala care a durat 4-5 zile și a fost normala( sângele a curs normal, culoare la sânge normala)
După toate acestea exista șansa sa fii rămas însărcinată?
Întreb de teama aceea cu menstruatia peste sarcina.

4 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Pastila luată degeaba, 0 șanse, test negativ, menstruatia este, nu sunt șanse.

| Goete a răspuns:

Cum poti sa si contact sexual cu o prietena care dureaza un minut?

Si chiar ai iesit afara sa ejaculezi? In strada?

| readytofly a răspuns:

Lichidul preejaculator care se intampla practic la fiecare contact sexual nu prea are spermatozoizi spre deloc. Nu era cazul de escapelle ca s-ar putea sa ii provoace dereglari hormonale. Sansele sa fi ramas insarcinata sunt sub 1% daca i-a venit ciclul. Eu zic sa stati linistiti happy

| ivees a răspuns:

Nu sunt șanse. Testele de sarcină sunt 99% concludente, și chiar dacă sarcina era extrem de mică, tot apăreau 2 liniuțe, doar ca una dintre ele abia era vizibilă. Pastilele de a doua zi provoacă dereglări hormonale, și dacă sunt administrate de mai mult de 2 ori pe an, pot avea urmări grave asupra organismului.