| anonim_4396 a întrebat:

Am avut iubit timp de 3 ani, iar acum imi e frica sa imi fac unul nou, fiindca imi este rusine cu faptul ca parintii nu m-ar lasa sa dorm la el sau sa doarma la mine ori sa mergem in excursii in vacanta. Eu am aproape 19 ani si stiu ca adolescentii din ziua de azi, de varsta asta sau mai mari isi doresc si asta. Si mie imi e ca m-as face de ras sau nu m-ar intelege. Erau lucruri care il deranjau si pe fostul si nu cred ca-mi pot rezolva problema cu parintii, pentru ca am mai incercat.
Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
In primul rand la 19 ani nu mai esti adolescenta.
Daca la 19 ani te comanda si te influenteaza asa mult parintii, cred ca asa va fi si peste 10 ani.

| Necunoscut112 a răspuns:

Atât timp cât eşti pe banii părinţilor, în casa lor, eşti obligată să le respecţi regulile, oricât de absurde îţi par. Dacă nu vrei să le respecţi, esti liberă să te muţi singură, să îţi plăteşti chiria, întreţinerea, mancarea, hainele, telefonul etc.

| kandaraki a răspuns:

Esti mica inca sa dormi cu iubitul, asculta parintii, ei au dreptate, te sustin financiar si ai acoperis deasupra capului.
mai bine invata decat cu gandul la relatii.
sa nu scrii pe urma - vai, am facut prostii cu iubitul, pot fi insarcinata?

| Kiwibibilă a răspuns:

Mai fata daca iti faci un iubit care tine la tine te intelege. Si apoi, ai 19 ani in cwru tau, trebuie sa-ti dea voie mami sa dormi la el?

| Otto19 a răspuns:

Rabdare, parintii tai sa isi mai vada de viata lor, ai 19 ani, ia singura decizile

| GL757W a răspuns:

Toate la timpul lor, nu te grabi