| playerno a întrebat:

Am avut o dereglare a menstruatie apoi am facut o cu prietenul meu neprotejat si nu si a dat drumul in mine, dupa acest act la 13 zile mi a venit menstruatia care a durat mai putin decat de obicei, pe mine ma tinea 7 zile inainte si acum m a tinut doar 4. Peste o luna mi a venit din nou menstruatia care a durat tot 4 zile, mentionez ca dereglarea nu am mai avut o si in aceasta luna nu am mai avut nicio sangerare in afara de menstruatie. Pot fii insarcinata?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Eu stiam ca la gravide nu le vine, anul asta am aflat ca m-am inselat. exista femei care au ciclu in timpul sarcinii. am ramas perplex cand am aflat si nu am vrut explicatii mai in detaliu ce si cum, am ramas doar la ideea "daca iti vine ciclu nu inseamna neaparat ca nu esti gravida". mai mult de atat nu stiu.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

13 zile? deci poti face un test de sarcina laughing. morcovul ala sufera un fenomen numit lichid preejaculator care are spermatozoizi la maturitate sexuala, adica, capabili de reproducere. scurgerea asta are loc aproape mereu pentru ca are functia de a curata tractul urinar pentru functia sexuala. femeile au 2 gauri diferite pentru cele 2 functii, barbatii doar 1. si vorba aia "nu mananci unde te c**i" cam gandeste si corpul sa isi diferentieze functiile.

mai pe scurt: daca nu pui anvelope pe morcov, risti mereu sansa aia de 5% sa ramai cu burta la gura. el nu a ejaculat in tine, dar lichidul ala este real, si sansa de a ramane, desi mica, exista.

| playerno explică (pentru JohnnyBi):

Stiu asta, dar actul a fost pe 15 martie si mi a venit pe 28 menstruatia. Iar acum in aprilie mi a venit iarasi pe 24. Si asta esra intrebarea mea, mai am motive sa cred ca as putea fii insarcinata daca mi a venit? Desi nu a durat amenstruatia cat trebuia

| Caracter3 a răspuns (pentru playerno):

Cel mai indicat ar trebui sa mergi la doctor! Dar acolo t intreaba tot ce ai facut Si... na!

| JohnnyBi a răspuns (pentru playerno):

Eu stiam ca la gravide nu le vine, anul asta am aflat ca m-am inselat. exista femei care au ciclu in timpul sarcinii. am ramas perplex cand am aflat si nu am vrut explicatii mai in detaliu ce si cum, am ramas doar la ideea "daca iti vine ciclu nu inseamna neaparat ca nu esti gravida". mai mult de atat nu stiu.

| Alcyon a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu esti gravida. Nu te sfatuiesc sa mai intretii relatii neprotejate, mai ales ca ai ciclul neregulat.

Răspuns utilizator avertizat