| Smeagol_2568 a întrebat:

Am avut o relatie cu o fata de aproape 3 luni. de o saptamana, devenise foarte foarte rece si distanta. nu stiam ca se fac, incepusem sa nu ma mai concentrez la sesiune, ma gandeam doar la ea.Aseara n-am mai rezistat si am intrebat-o ce are, care e motivul.Inevitabil, a zis ca vrea sa ne despartim, zicand motivele clasice, ca nu avem niciun viitor, ca tine la mine mai mult ca la frate decat ca la iubit. nu mi este deloc indiferenta, si o simt ca nici ea nu e hotarata 100%. as vrea sa ne impacam. am hotarat sa o las pana pa 14 feb in pace, si atunci sa ma duc la ea cu niste flori, sa incerc sa mi mai dea o sansa. ce ziceti? multumest frumos pentru ajutor.am nevoie pentru ca nu ma mai concentrez la sesiune, mai ales acum ca ne-am si despartit

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

You've got friendzoned...
dragule, nu prea ai ce sa faci, cel mai bine e sa o lasi in pace o perioada.
3 luni de relatie nu e cine stie ce, vezi-ti de sesiune, concentreaza-te, nu merita sa te pierzi, ce naiba bai esti la facultate, esti destul de mare sa treci peste cu usurinta, chiar daca ai iubit-o mult banuiesc.
de o pauza aveti nevoie acum, mergi mai departe, ia contact si cu altele, poate poate isi va da seama ca ii e dor de tine si te vrea inapoi, nu se stie niciodata, momentan poate are niste probleme personale.
o sa pici prost daca te iei dupa ala de mai sus care zice de poezii, si alte fleacuri, nu trebuie sa pari un sensibil, nu ne plac astfel de baieti, si atentie! aici e vorba de umilinta.
trebuie sa stiti si voi cand sa fiti sensibili, nu sa fiti tot timpul niste duri, daca ma intelegi.
deci, las-o asa o perioada, daca dupa o luna-doua nu-ti va da niciun semn, gata, s-a terminat, va vedeti de vietile voastre si gata.
poate am fost cam dura, dar asa e cel mai bine.

| Smeagol_2568 explică (pentru CoquineNoire):

Multumesc frumos happy probabil asta este cea mai buna solutie

| RaZ4Ing a răspuns:

Du-i un trandafir si o poezie frumoasa facuta de tine ca sa vada ca esti sensibil. merge crede-ma! Bafta multa!