| colorfullbubble a întrebat:

Am avut o relatie cu un baiat pe care il iubeam si il iubesc mai mult ca orice pe lumea asta. Pe tot parcursul relatiei ne-am despartit si impacat de 8 ori. M-a inselat de mai multe ori dar eu l-am iertat.
Dar acum ne-am despartit, iar el a intrat intr-o alta relatie. Am simtit ca totul in jurul meu se prabuseste. Viata nu mai insemna nimic pentru mine. Am plans ore intregi fara sa ma opresc dar pe el nu il interesa.
Acum eu am incercat o noua relatie dar acest baiat este total opus imi spune ca ma iubeste, ma alinta si tine la mie. Dar toti imi spun ca e urat si nu ma merita. Sincer nici mie nu imi prea place cum arata...am vrut sa stau cu el mai mult sa il fac pe fostul gelos...dar imi place foarte mult cum se comporta cu mine. De fiecare data cand ne intalnim in locul lui il vad pe el. iubirea vieti mele.
Fostul meu prieten s-a despartit acum de "inlocuitoarea" mea.
Chiar nu stiu ce sa fac? pe cine sa aleg? Il vad mereu suntem vecini si nu pot sa il uit. E mereu in mintea mea.

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Tu stii cat de greu este sa citesti asemenea povesti si sa raspunzi? Pentru ca eu imi dau seama cat de usor este sa treci peste o chestia ca a ta. Vreau sa gandesti rational, CU MINTEA NU CU INIMA. Te-a inselat de mai multe ori, asta inseamna ca nu tine la tine si nu merita increderea ta sau orice vine de la tine. V-ati despartit de 8 ori, asta inseamna ca nu va potriviti deloc si ca tot ce va lega era probabil atractia fizica si nu adevarata iubire. Iti place foarte mult cum se comporta actualul baiat pentru ca asa trebuie sa se poarte un baiat cu tine, asta este normalitatea. adica ceva care iti face tie placere, nu care te dezamageste, te inseala si practic isi bate joc de tine. Mai cauta si vei gasi un baiat care iti va placea cum arata, cu mai multa incredere in el si care se va purta frumos cu tine. Chestia aia, fiorul acela care te incearca cand il vezi pe fostul, va ramane o perioada luuunga, totul tine de VOINTA si ignoranta ta. Fi tare, nu mai trai in trecut

| Vix999 a răspuns (pentru EnvyU):

Si tu simti frustrarea asta? Si eu...mi se par atat de aberante fazele astea. Ele scriu singure cat de jegos era fostul...si tot ele plang ca fraierele dupa el straight face

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu poti iubi un om din razbunare pentru altul, dar nici nu poti ramane cu cineva care nu te iubeste la fel cum iubesti tu!

| mona a răspuns:

Baiatul care te-a inselat nu merita atentia ta pentru ca te va insela mereu pentru ca stie ca-l ierti in schimb fostul tau prieten daca mai tine la tine si pe deasupra e si singur ati putea incerca sa va impacati

| Încrucişătorul a răspuns:

Vezi-ti de treaba.

| neutrino a răspuns:

De prostie se scapa greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce viata tumultoasa si plina de romantism duci tu la doar 12-13 anisori ai tai, sunt sigur ca esti invidiata de multe fete

| gfghn a răspuns:

IA o pauza si mediteaza asupra problemei, pe cine iubesti si pe cine placi, nu te implica intr-o relatie care chiar daca la inceput pare perfecta nu va dura mult.Chear daca te doare si inca suferi nu depinde de tine ceea ce simte El pentru tine. Dragostea trebuie sa fie naturala si puternica ea te face sa iubesti cu adevarat si daca El te 'iubeste' ce motiv ar fi avut sa te insele, trebuie sa ati dai seama singura ca asta nu e normal ea o decizie inainte de a suferii mai mult.Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta. sfatul meu este sa nu te implici foarte mult in nici una dintre relatii pana cand tu hotarasti si stii sigur ca si el si tu va iubiti sincer, ca nu cumva sa mai treci prin asta ...fi atenta cand te implici intr-o relatie.

| rekinu94 a răspuns:

Iti dau un sfat si eu am trecut prin asta.Dar nu fizicu conteaza!
Conteaza sa ai pe cineva langa tine care te respecta exact cu meriti, care te pretuieste asa cum meriti, care te iubeste asa cum ar trebui sa meriti.
Niciodata nu da un mercedes pe o dacie...
Sincer gandeste-te bine baiatul cu care ai staat teo lasat balta si o stat cu ala si acum tu vrei sa te intorci la el doar pentru ca a terminat relatia aceea? Asa el te va crede tot timpu la degetu lui si te crede o roata de rezerva.
Aratai indiferenta si cu asta se va intoarce singur la tine daca te iubeste.
Gandeste-te bine mai sunt baieti, stiu ca e greu dar nu e un sfarsit de lume.
Sant baieti care vor avea grija de tine ca acest baiat cu care esti in acest moment.Trebuie sa ai un iubit care te face fericita nu care te face sa suferi, nu meriti sa te injosesti pentru un baiat care nu si-a dat seama cea pierdut.Mie acel baiat imi da impresia ca e un baiat fara suflet sau un baiat care na mai suportat sa se certe cu tine...mai bine zis sa sufere, eu cred ca si tu ai suferit si chiar de asta lasa-l balta ca mai sunt baieti acesta este sfatul meu, deoarece o sa va maic ertati si etc. si iar ai sa sufer.Sie u am trecut printr-o relatie de 3 ani si din astia 3 ani 2 numa ne-am certat si am suferit, ne certam din absolut orice.Ne durea normal pentru ca ne iubeam dar nu merge nimic intre noi in ultima vreme asa ca fata aceea mi-a dat liber cu motivu ca numai poate, am inteleso dar eu o iubeam foarte mult si chiar daca ne mergea rau na-s fi lasat-o niciodata, eu in 3 ani i-am dat liber o singura data, ea mi-a dat de nenumarate ori pentru ca se enerva repede si asa era ea., ne cunosteam parintii etc. In fine gandeste-te bine inaitne sa pierzi un baiat care are grija de tine nu ca acela pe care il iubesti tu, eu zic ca pe acest baiat mai bine privestel in suflet decat in treup, nu trupul conteqaza.
O zi placuta iti doresc si sper ca te-am ajutat!

| Neverplayer a răspuns:

1.Nu alege pe niciunul.
2.Niciodata sa nu mai pui suflet in relatii.
3.Fa o terpaie numita ''Lasa inima si ascult creierul'', o sa mearga.

| dovleac a răspuns:

E mai important sa te simti tu bine langa el decat sa arate el ca un print Mai gandeste-te la asta... funda te rog

| deydey494320 a răspuns:

Parerea mea,este sa-ti uiti iubirea vietii tale, este greu, stiu, da nimic nu este imposibil in viata. Si fi sigura ca daca o sa te mai impaci cu el o sa te insele in continuare pentru ca a vazut ca il ierti, asa ca o sa o ai o relatie de cosmar! Fereste-te! Stiu cum e