| mister_8143 a întrebat:

Am avut o relatie de 7 luni si o saptamana cu un baiat dar ne-am despartit si el a doua zi sa impacat cu fosta.eu atunci am suferit, plans etc dar am reusit sa merg mai departe cu gandul ca nu ma iubeste si cu ajutorul familiei mele dar sentimentele mele pentru el au ramas aceleasi. dupa o luna s-a despartit de ea si ma cautat si imi spune ca ma iubeste familia mea bineinteles ca nu`i de acord sa ne impacam. el plange dupa mine si vrea sa -mi demonstreze ca ma iubeste si in ciuda la ceea ce mi-a facut si eu il iubesc si vreau sa-i acord o sansa dar nu vreau sa-i fac rau mamei mele sau surorii mele.pentru ca ele au suferit alaturi de mine si daca ma impac cu el zic ca nu-i bine ca si-a batut joc de mine. dar cu ceea ce simt pentru el si ca ma iubeste si el? daca nu m-ar iubi ar fi fost altfel. ce spuneti?

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai eu zic ca parintii tai au drepatate, ar trebui sa mergi mai departe, sa-l uiti, sa nu te mai gandesti la el si sa iti gasesti pe altcineva... Ar fi cel mai indicat, ascult-o pe mama ta, ea are mai multa experienta in acest domeniu si e mai bine pentru tine...
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzz

| AnGeL a răspuns:

Eu una nu l-as mai ierta mai ales gandindu-ma la familia mea
cel mai de pret lucru este familia care te-a sustinut in tot acest timp nu baiatul care te-a lasat balta asa de repede trecand la fosta

| goldheart a răspuns:

Buna! Eu cred ca ii poti oferi o SINGURA sansa... la urma urmei, toti gresim in viata si n-ar fi corect sa nu fim iertati niciodata. Incercati s-o luati de la capat, mergeti la un film, la un suc etc...vezi cum se comporta si atunci iti vei da seama daca iti mai doresti cu adevarat sa fiti impreuna. Fii optimista si nu dispera dupa un singur baiat. Sunt convinsa ca exista multi baieti care ar vrea sa fie cu tine. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| Diaa_8436 a răspuns:

Da normal ca si.a batut joc de tine
happy banuiesc ca atunci cand s.a desp de tine a fost si influentat dar asta nu conteaza!]
Dac te iubea cu adevarat nu facea ce a facut!
Acum lacrimile si declaratiile lui sunt in zadar nu trebuie sa le iei in seama gandeste.te ca imi exista baieti cre nu vor face ce a facut el happy
lasa.l in pace zi.i sa se intoarca inapoi la fosta! si sa.si vada d ale lui
happy el ce credea ca daca s.a desp de tine va merge rel cu aia...e uite ca nu a fost asa! Nu intotdeauna trebuie v.a merge exact cm a fost planuita

PS: nici mkr sa nu te uiti la el pentru ca acel baiat chiar nu te meritawinking

| Miriam55 a răspuns:

Nu m-aş împăca cu el.Ar fi sub demnitatea mea.Nu te împăca, te prosteşte.Este foarte uşor să spui că suferi, când de fapt, nu o faci.
Orişicum, asta ar trebui să fie decizia ta, nu a noastră.