| dixi2598 a întrebat:

Am avut pe Facebook ca sunt intr-o relație cu un băiat ( il notez cu X) si acum eu am șters starea ca sa nu imi apăra nimic deoarece ne-am tot certat in ultimul timp si am hotărât sa ne despărțim acum câteva zile. X nu a șters pozele cu noi din contul lui si nici relația dar am considerat ca e mai bine sa o șterg eu daca el nu a făcut-o încă, X va primi vreo notificare sau ceva?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,
Daca nu te-ai pus singura, el inca are intr-o relatie cu tine. Deci lui ii apare Intr-o relatie cu X, pentru ca tu ai setat sa nu se vada deloc starea relatiei la tine, practic cu el n-ai sters nimic. Si nu, nu primeste notificari, in cazul in care te pui tu singura, o sa-i apara in newsfeed sau daca te are la prieteni apropiati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti etichetata in acea poza vei primi notificari si tu, daca nu, nu si conteaza daca il ai si la block si daca il ai nu vei mai primi absolut nimic.

| dixi2598 explică (pentru anonim_4396):

La stare ma refeream la relație nu la poze. Nu il am la Block ca nu sa ajuns pana acolo. Doar voiam sa stiu daca va primi notificare ca am șters relația

| anonim_4396 a răspuns (pentru dixi2598):

Nu, daca nu esti etichetata, daca scrie doar "intr-o relatie" nu vei primi absolut nici o notificare.

| RaissaToader a răspuns:

Nu va primi nicio notificare. Avand intr-o relatie cu el, deoarece tu ai sters, el va ramane "intr-o relatie" simplu, fara numele tau, iar tu, singura. El nu va primi nimic.