| Nikcoletta a întrebat:

Am avut relații sexuale cu prietenul meu fără ca el să folosească prezervativ.
Nu si-a dat drumul in mine, dar totuși mi-a întârziat menstruatia.
Aveți idee care sunt riscurile unei sarcini? Dacă nu folosim prezervativ

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

"Riscul" unei sarcini este sa nasti un copil.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul neprotejat poate duce la sarcini nedorite (faci copii) si la boli cu transmitere sexuala, unele f grave.

| Floridori a răspuns:

Pentru a exista posibilitatea formarii unei sarcini trebuie ca sperma sa ajunga in vagin, intentionat sau accidental, iar tu sa fii in perioada fertila.
In cazul in care ciclul tau menstrual este unul regulat, pot aparea mici diferente de +/- 1, 2 sau chiar 3 zile fara ca acestea sa reprezinte motiv de ingrijorare.
Ati intretinut relatii sexuale in perioada fertila si exista posibilitatea ca spermatozoizii sa fi ajuns in interiorul vaginului?

| palaxce111 a răspuns:

Daca vrei sa te ajut trebuie sa vb in pv pe sau ceva ca sunt prea multe detalii