| Anonym26272 a întrebat:

Am avut toata ziua simptome de menstruatie, dureri de sani, de spate si de burta. Am ajuns acasa iar pe chilot era o pata maronie dar mirosea a sange. Tin sa mentionez ca avea si niste particele albe. Menstruatia mi-a intarziat 12 zile deja. Cred ca e pe baza de hormoni pentru ca am si acneea foarte severă. Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii cum sunt cele cu care te confrunti, este indicat si recomandat sa te prezinti la un cabinet ginecologic pentru a fi consultata si sa-ti fie indicat/prescris si tratamentul medicamentos adecvat. De asemenea este indicat si recomandat sa fii consultata si de medicul endocrinolog specialist. Doar daca vei proceda in acest mod, se va putea stabili adevaratul motiv si care glanda/e endocrina/e sunt cele care prin functionarea lor defectuoasa sunt/stau la originea dereglarilor hormonale foarte severe care afecteaza aparatul tau reproducator. Multa sanatate!