| anonim_4396 a întrebat:

Am avut ultimul contact sexual in urma cu 3 luni care a fost neprotejat, am avut menstruatie in urmatoarele lunii normala dar in schimb am stari de oboseala, somnolenta sau greata(mentionez ca am un program foarte incarcat si neglijez mesele principale), este posibil sa am ciclu peste sarcina? La 3 zile dupa contact mi-am facut un test si a iesit negativ. ajutati-ma va rog cu o parere, sfat

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai menstruatii peste sarcina, totusi ele nu ar fi perfect regulate si perfect normale (ar fi mai scurte, mai putin abundente, cu mici neregularitati). testul de sarcina facut la 3 zile de la contact nu are absolut nici o semnificatie, neexistand nici cea mai mica posibilitate sa-ti indice daca esti insarcinata.
Totusi, eu nu cred ca esti insarcinata, dar un test de sarcina iti va confirma acest lucru.

| karminna a răspuns:

Da se poate sa ai ciclu peste sarcina.cunosc pe cineva care a avut pana la patru luni.mai bine mergi la un control

| byanka14 a răspuns:

Nu cred ca se poate sa ai ciclu peste sarcina, dar cine stie...

| rosemaryn a răspuns:

Parere mea e ca si din cauza obosele se poate intampla ce mai bine ar fi sa mergi la ginecolog