| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat care a durat maxim 1 minut(contact intre penis si vagin), dupa am continuat cu altceva iar dupa 3-5 minute am ejaculat afara! Prietena mea era in perioada fertila (perioada de ovulatie), a doua zi la mai putin de 12 ore a luat Escapelle (pastila de urgenta), iar la 6 zile a inceput o sangerare la fel ca menstruatia ( sangele a curs normal, culoare la sange normala, crampe de stop si a durat 6 zile)
A luat pastila de teama acelui lichid preejaculator care nici nu stim daca a curs sau nu ( am urinat de 3-4 ori inainte de contact)!
Azi dupa 4 saptamani de la contact, a facut un test de sarcina dupa amiaza si a iesit NEGATIV!
Dupa toate acestea spuse sus si dupa acel test exista sansa sa fii ramas gravida?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ar trebui sa fie cazul de sarcina, potrivit celor spuse de tine.
Insa... de ce ati facut acest lucru, daca stiati ca este perioada fertila? Puteati foarte usor sa folositi un prezervativ.

Grija data viitoare!

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Dar daca ia anticonceptionale sau folositi prezervativ nu va mai stresati o luna degeaba cu alta ocazie.

| Dorin976 a răspuns (pentru Wr3nch):

Ai dreptate mare! Mersi de răspuns!
Sănătate