| Mata23 a întrebat:

Am avut un contact sexual protejat și țin sa mentionez ca nu sunt in perioada fertila. Exista vreo șansa sa ma trezesc cu o sarcina nedorita?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este de 2 ori NU. O data din simplul motiv ca sexul a fost intretinut intr-o perioada NEFERTILA. Iar a doua oara din motivul ca s-a folosit o metoda de protectie, (mai mult sau mai putin utila) ceea ce exclude posibilitatea formarii unei sarcini. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Chiar e greu de inteles? Si protejat si perioada nefertila. NU.

| Roxana0606 a răspuns:

nu te mai stresa ca o sa iti intarzie de la asta. relaxeaza-te.

| Mata23 explică (pentru Roxana0606):

Cum adică?

| Roxana0606 a răspuns (pentru Mata23):

Adica sansele erau 0
si daca te gandesti ca nu iti vine, ca s-a intamplat ceva sau chiar de la stresul zilnic, cotidian iti poate intarzia. calmeaza-te. daca totul e protejat..nu e problema :*

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Stai liniștită! Asta înseamnă că ești o fată descurcăreață, felicitări!

| Maria_Bv_Lisa_1996 a răspuns:

Daca contactul sexual a fost protejat, teoretic nici nu se ia in calcul o sarcina. Sa ai grija, oricand un prezervativ se poate rupe din greseala si atunci chiar pot exista riscuri!