| ManVal a întrebat:

Am cateva intrebari cam absurde (pentru varsta mea) dar…

Am 13 ani (fac in 20 ianuarie) si am lungimea penisului de 16 cm, este bine sau nu? Tin sa mentionez ca am 1, 72 inaltimea. Si daca nu e bine, vreau sa stiu ce lungime ar trebui sa aiba penisul la varsta mea.

Stiu ca e o intrebare mai absurda dar, daca ar fi sa am primul meu contact sexual cu o fata, as satisface-o, gen ii ajunge lungimea penisului de 16 cm?
Fata ar avea 13 ani, 1, 60 inaltimea cam asa.
Vreau sa stiu doar pentru a nu ma face de ras.

Daca ma masturbez (zilnic) imi creste penisul?

De ce cand ma trezesc (in fiecare zi) penisul este sculat?

De ce când imbratisez o fata penisul se scoala?

Daca-mi masor penisul cu liniarul si imi reiese 16 cm inseamna ca lungimea este de 16 cm? Liniar de 30 cm.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca te scoli tu nu e normal sa se scoale si dumnealui?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta lungimea penisului ca sa satisfaci o fata, ci grosimea lui.
In orice caz, nici sperma nu ai, asa ca, ia o pauza de la aceste procupari, ca ai timp berechet sa te gandesti la sex, dupa 17-18 ani.
Faptul ca ai erectie matinala, nu inseamna ca esti capabil sa intretii un act sexual cu o fata.
Erectii au si bebelusii, dar numai ca sa poate face pipi cu el.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Daca te masturbezi, NU iti creste penisul. Posibil sa capeti vreo obisnuinta, iar cand dai de vreo domnisoara sa nu mai simti aceeasi placere.

Asa e la barbati dimineata, depinde de fiecare corp in parte. Informeaza te

| ManVal explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Deci e ok ca dimineata penisul se scoala? (de la 11 ani incoace se tot intampla asta, in fiecare dimineata).

| ManVal explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Multumesc, am o intrebare, daca masor penisul cu rigla (liniarul) si reiese 16 cm, inseamna ca penisul meu are 16 cm?

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru ManVal):

E ceva normal, depinde de fiecare om in parte. Daca vorbesti cu prietenii tai despre asta vei vedea ca majoritatea au aceasta ""problema""

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru ManVal):

Da. Se masoara in acelasi sistem, doar nu exista alti cm pentru penis

| darrio2007 a răspuns (pentru ManVal):

Daca te scoli tu nu e normal sa se scoale si dumnealui?

| Horus35 a răspuns:

Stai liniștit că nu penisul tău o să te facă de râs. Ți-o ia gura înainte.

| ManVal explică (pentru Horus35):

Nu prea am inteles, poti reformula raspunsul?

| Horus35 a răspuns (pentru ManVal):

Offff... ai 13 ani și tu te gândești că la vârsta asta ai putea să faci sex... cu o fată care și ea are 13. Găsește-ți alte ocupații.

| Andreea150203 a răspuns:

Sugerez sa nu iti incepi viata sexuala de la varsta asta.
Dimineata e normal sa iti fie treaza jucaria.
Ti se trezește cand o imbratisezi deoarece e ateactia fizica si sexuală dintre voi probabil.
Si consider ca depinde si de adancimea vaginului fetei pentru satisfacerea ei.
Ai grijă! Și fii cuminte.

| ManVal explică (pentru Andreea150203):

Iti multumesc de raspuns.

Dimineata, am mai intrebat si alti prieteni si la ei e la fel.
Fata vrea sa intretina un act sexual cu mine si de aia intreb daca as satisface-o.

Si ultima intrebare, ce lungime ar trebui sa am la 13 ani? E ok 16 cm? Am inaltimea de 1, 72.

| Damian123321CelmaiCS a răspuns:

No hate dar esti prost la varsta ta ar trebui sa inveti nu sa faci prostii d-astea