| madagascar a întrebat:

Am citit acum cativa ani "de ce iubim femeile" de Mircea Cartarescu si mi-a placut, foarte inteligenta cartea.Intrebare pentru baieti:voi de ce iubiti femeile? aici ma refer la iubite, mame, prietene, etc.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca femeile au alta mentalitate. Au alte preocupari, un mister atarna asupra vietii lor. De fapt nu e asa mare mister, sunt chestii care ar putea fi elucidate foarte usor, dar e mai frumos sa pastrezi o usa inchisa, sa te faci si tu ca nu vezi. Il las pe Lucian Blaga sa vorbeasca pentru mine : '' Eu nu strivesc corola de minuni a lumii ''.

5 răspunsuri:
| madagascar explică:

Eu am intrebat de ce le iubiti, motivele care va determina sa le iubiti, daca citeai mircea cartarescu intelegeai la ce ma refer "darkeyes"

| Just a kid a răspuns:

Ptr ca asa cum noi ii iubim pe ei si ei simt nevoia sa iubeasca.indiferent de ce se spune si baietii au sentimente si un suflet.nu si l arata dar e imposibil sa nu simta si ei ceva sa nu simta nevoia sa iubeasca si sa fie iubiti.

| Adelina_2192 a răspuns:

Pentru ca noi femeile suntem niste fapturi sensibile,( desiguri sunt si exceptii care nu le poti numi femei) frumoase in felul lor, iar mama... e numai una!

| darkeyes a răspuns:

Ce ai vrea sa iubeasca. baietii?raised eyebrows

| bogzy a răspuns:

Poi na, te simti legat de ele intr-un fel.Mai ales de mama.De fiecare data cand am gandit urat despre mama ma simteam rau. Iar cu iubitele d-aia le si zice iubite ca sunt iubite.Gandeste-te ca nu iti place de mai multe fete deodata. E una singura. Ti se pare tie ca e potrivita pentru tinewinkingSi prietenele ai ceva in comun cu ele.