| Daviduku a întrebat:

Am citit undeva un articol unde scria că femeile și bărbații, când fac sex, simt plăcerea într-un mod diferit; femeile se simt mai bine, în general, când fac sex decât bărbații deși ele, din păcate nu au mereu parte de orgasm așa cum toți bărbații au... A, și am mai citit că femeile se simt cu atât mai bine când fac sex cu cât bărbatul are penisul mai mare. Voi cum comentați asta? Credeți că bărbații și femeile se simt diferit în timpul actului sexual sau la fel?
2. Credeți că femeile se simt mai bine în timpul actului sexual cu cât penisul este mai mare?

Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

1. Da, intra-adevăr se spune că femeile simt mai multa placere, deoarece au mai mulți receptori ca sa zic asa, pentru plăcere, datorită punctului G se spune. Pe lângă asta, ele mai au si clitoris.
2. Nu consider ca mărimea penisului este cel care da plăcerea maxima la femei. Pentru ca femeia are a lungime a vaginului finita, deci oricât de mare ar fi penisul, la un moment dat nu mai intra. Deci asta cu mărimea e un mit. Tot ce contează e cum e bărbatul si cum te face sa te simti prin ce face, nu prin cm

2 răspunsuri:
| Username272 a răspuns:

1 Da pentru ca ele au mai multe puncte de sensibilitate față de noi ele au clitoris, punctul G, noi avem doar capul penisului, si nu prea conteaza mărimea daca o ai mai mare de 14 cm pentru că plăcerea ei e facuta de clitoris si punctul G cu 15 cm sigur ii atingi punctul ala, daca nu are orgasm e posibil ca ea să fie de vina sa aiba ceva dereglari hormonale, nu doar băieții sunt de vina
2 cum am zis mai sus, mărimea penisului nu prea conteaza daca o ai peste 14-15, penisurile mai mari pot duce la iritatie si usturimea vaginului, ceea ce nu este prea placut pentru ea, ea tot timpul o sa vrea mai mult, dar nu stie ca mai mult de cat normal strica

| Tolby a răspuns:

Da, dacă prin mai mare te referi la mai gros!