| numeunic a întrebat:

Am crescut stiind de la o varsta foarte frageda ca nu sunt normal d.p.d.v. al dimensiunilor penisului. Nu m-am uitat la porn si nu am fost bullyit, mi-am dat pur si simplu seama pe cont propriu.
Evident, stiind ca am aceasta problema si avand un simt al penibilului foarte bine dezvoltat, nu s-a pus niciodata problema sa am vreun fel de legatura cu vreo fata.
Nu imi placea ca o sa fiu singur si virgin, dar nici nu ma deranja foarte tare. A inceput sa ma deranjeze de pe la vreo 23 de ani. De atunci, nevoile omenesti care au inceput sa se intensifice si ma fac sa ma indoiesc de convingerea pe care o am de mic si am impresia ca imi irosesc aiurea viata.
Cred ca as putea sa traiesc fara o familie si fara niciun fel de conexiune cu o persoana de sex opus, dar nu mai pot sa continui in timp ce nu-mi da pace gandul ca ma privez degeaba de la satisfacerea unor nevoi firesti.
Am 26 de ani si penisul meu masoara 12 centimetri si ceva in lungime si are circumferinta de 13 si ceva. Stiu ca acestea sunt considerate dimensiunile medii in Romania, dar sa fim seriosi, nu isi doreste nimeni asa ceva. Nici nu vreau sa aud ca asiaticii il au chiar mai mic.
Ce am eu nevoie acum e sa am din nou o insecuritate de neclintit in legatura cu "dotarea" mea si sa pot sa imi continui viata nenorocita neavand impresia ca mi-am irosit poate cea mai frumoasa parte din ea si ca o fac in continuare.

65 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da cei care au a fost circumciși la naștere sau au ales să se circumcidă ei(am auzit că e sănătos) cu câți centimetrii crezi că au mai rămas? Și totuși au copii, familii fericite.
Sincer, eu cred că ți/a băgat satana în cap ideea asta că să distrugă planul pe care Dumneze îl are cu tine, de a avea o familie fericită și a te bucura de o relație inclusiv fizică împlinitoare. Partea bună e că măcat ești virgin, n/ai păcătuit prin curvie sau preacurvie. Tatăl meu, credincios fiind și dorind din tot sufletul acest lucru, a fost virgin până la 31 de ani când s=a căsătorit și mama la fel si s=au bucurat că au păstrat acest dar extraordinar doar unul pentru altul. Mai bine roagă/te ca la timpul potrivit Dumnezeu să o aducă în viața ta pe viitoarea ta soție, nu te mai biciui aiurea singur, fără rost.

| DeathIncarnate a răspuns:

Ce probleme cretine ai...loc de munca ai, casa, masina?
Astea sunt intrebari care trebuie sa te framante, baietel.

| numeunic explică (pentru DeathIncarnate):

Doamne, cat de prost esti... Dar unde stii tu ca nu am toate acelea? Sau daca nu le am, de unde stii tu ca nu ma framanta deja faptul ca nu le am? Vorbesti fara sa gandesti, e si mai nasol pentru tine daca ai 'gandit' inainte de a raspunde. Daca este ceva cretin aici, acela esti tu, stimabile cacacios.winking

| mihai69 a răspuns:

Omule, am cunoscut un tip care avea o pluă care nu cred că avea mai mult de 5 cm sculată, și era și căsătorit, și avea și copil.
Așadar, @hecate are dreptate: dimensiunea puștii tale e ultima problemă pe care o ai pe lumea asta.

| numeunic explică (pentru mihai69):

5 cm si omul tot nu s-a lasat? :O Pai astademonstreaza ca unii nu au un basic sense of decency, ca impulsurile animalice sunt mai puternice decat bunul simt, ratiunea, si tot ce ne face fiinte intelligente. Iti dai seama cu ce si-a impovarat copiii, daca are baieti, pentru ca nu s-a abtinut de la procreat? Cum dq sa faci asa ceva? Omul acela chiar nu are rusine, si cum am mai zis, alte calitati care ne fac fiinte inteligente, in niciun caz nu ar trebui dat ca exemplu de la care cei ca mine ar trenbui sa avem de invatat.
Nu e ultima problema care om am, e una dintre probleme, care a inceput din nou sa ma preocupe si care momentan e cea mai grava.

| numeunic explică (pentru numeunic):

Problema pe* care o* am, am gresit.

| numeunic explică (pentru mihai69):

'mihai69 a evaluat răspunsul tău 5 cm si omul tot nu... ca fiind şi eronat.' Eronat laughing)? Ce e mă eronat în răspunsul meu?

| mihai69 a răspuns (pentru numeunic):

Totul. Și în niciun caz nu sunt "mă" cu tine.

| numeunic explică (pentru mihai69):

laughing vai, el nu e 'ma'. Explica de ce e eronat, daca poti si nu crezi asta din cauza ca te simti cumva ranit de ce am spus

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Penisul ala nu e atat de mic incat sa stai acasa din cauza lui.
2. Viata sexuala "ratata" nu e nici o pierdere, sexul este o PLACERE DE MOMENT. Timpul petrecut nefu tand este un timp din care poate ai ramas cu ceva, pe cand timpul petrecut in pat, cu dansa in transa, este un timp pe care il vei considera pierdut imediat ce "iti dai drumul".
In concluzie, nu te priva de la sex, dar nici nu-ti imagina ca era un castel minunat, iar tu ca fraierul ai trait intr-o cocioaba.
Sexul este supraevaluat de catre cei care nu reusesc sa gaseasca partener, ca ii conduc hormonii. Pentru restul, e ca painea la ciorba: se poate si fara, daca e cazul.

| numeunic explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu lipsa sexului a inceput sa ma deranjeze in mod special pe mine de ceva timp, deranjament ce tot revine si dispare. big grin Traiesc printre oameni casatoriti, cu copii sau care sunt in relatii. Absenta acelei 'conexiuni' de care am spus la inceput a inceput sa ma deranjeze, sa ma faca sa nu mai gandesc lucid uneori si sa ma indoiesc de ceea ce cred despre mine insumi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru numeunic):

Pai incepe-ti viata sexuala, si scapa de complexul asta. Cauta cea mai simpla partenera (o curvulita careia nu ii acorda nimeni atentie, ceva), apoi inca 2-3 ca ea, si vei vedea ca nu e mare inginerie nici "conexiunea" aia.
Apoi, probabil vei fi un tip interesant pentru multe alte tipe, prin semi-indiferenta asta a ta fata de sex.
Sau daca toata nevoia asta de feminin, te duce cu gandul la relatie, cucereste o tipa. Dar problema este ca niciodata nu iese, atunci cand esti disperat; deci nu fi.
Despre posibila ta virginitate: unele s-ar speria, altele poate ar fi fascinate de asta, daca in rest esti un tip misto, si se indragostesc de tine. Dar nu-ti mai subestima unealta, daca vrei sa faci ceva cu ea, trebuie sa o consideri potenta, ca totul vine din creier.

| Dana1999 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Adevarat! Bun răspuns!

| numeunic explică (pentru Dana1999):

Dar nu are legatura cu ce ma preocupa pe mine laughing

| numeunic explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu stiu de unde ai scos tu ca as fi disperat, ca nu sunt, daca eram disperat, nu mai tineam cont de nimic si incercam sa imi fac o relatie sau macar sa f**. Acea nevoie de feminin nu e ceva ce ma caracterizeaza doar pe mine, e in natura umana sa cautam sa formam legaturi cu persoanele de sex opus.
In fine, apreciez ca chiar incerci sa ajuti, dar nici nu se pune problema sa incerc ceea ce mi ai sugerat. Eu vreau doar sa scap de impulsurile respective si de indoielile pe care le am in legatura cu convingerea de care am spus la inceput. Poate o sa reusesc dupa acest arest la domiciliu. Thanks!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

"Cauta cea mai simpla partenera (o curvulita careia nu ii acorda nimeni atentie, ceva), apoi inca 2-3 ca ea"

Nu cred că funcționează așa cum zici tu.ce o sa se întâmple e ca doar tiparul ăla de tipe sa fie atrase de el.E exact ca și cum ar zice "mai bine asta decât nimic ", contra "vreau cei mai bun pentru că mii se cuvine". Ce mentalitatea asta denota încredere. Plus tipele sunt atrase de tipii care au gagici faine, daca umbli cu o tipa de 5, alea de 10 nu o.sa se uite la tine. In schimb poți fii urât pușcă, daca altele te vad cu una peste nivelul lor, se baga.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar aparentele diferentiaza tipurile fetelor la care poti avea succes. Daca esti tip misto si umbli cu o boarfa, nu inseamna ca nu vei mai avea sanse la tipele de nivelul tau. Dimpotriva, un minim de experienta cu orice femeie te va ajuta in viitor.
Tipele astea mai de pe la licee agricole sunt bune pentru start, pentru ca nu prea pot judeca un baiat. Un incepator se poate da cu ele linistit, fara emotii.

| Mosotti a răspuns:

Daca la tine viata se rezuma la cat de mare e penisu`, e grav, da-l dracu de penis, bucura-te de multe chestii de care te poti bucura, ca oricum penisu asa ramane si nu ai cum sa schimbi asta.
Stiu eu pe unu cu penisu de 13 cm si a avut la femei de a rupt, 13 cm in erectie masurat de la baza de unde iese din corp.

Deci nu-ti mai face atatea probleme. Majoritatea asiaticilor au neveste.
Si daca nu si-ar dori cineva asa, aia e, iti vezi de altele, insa nu e asa, vei gasi multe, insa pana nu testezi nu ai cum sti cum va fi.
Si daca nu e multumita sa se duca dracu`, alta la rand.

Nu fa greseala sa nu te duci doar cu gandu ce te-ai face de rar, ca iti iei chiar orice sansa sa gasesti.
Cati cm are in erectie de la baza de unde pleaca din corp?!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Breh, tu ai o problema cu tine, nu are nimeni altcineva asta. Daca e mica si o tii sus 30-40 de minute, ha? Daca e mica si innebunesti gagicile cu deshtele/limba, ha? Sa fim seriosi. Totul e la tine in cap!

| GabiDumitrescu a răspuns:

It's not the size, it's how you use it. Restul e social pressure si faptul ca tu ai probleme cu propria persoana. Du-te la o profesionista. Nu neaparat sa f*&i, cit sa discuti pe tema asta. S-ar putea sa fii surprins.

| LoveSleep a răspuns:

Oamenii de mai sus își bat joc de tine. Ai perfectă dreptate, penisul tău e prea mic pentru a satisface o femeie. Crede-mă că e mai bine nici să nu încerci, decât să te faci de râs cu grisina aia.

| EntertainYou a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu s-a mai logat de pe 3 mai. Si nu cred ca ar fi sesizat sarcasmul.
Sau nu i-ar fi pasat pentru ca el nu cauta validare de orice fel, ci doar sa faca scandal pentru ca numai o mataranga de 26 cm inseamna viata.
Poate omul e si ghei sub acoperire si pasionat de falusuri. Si e ofticat ca nu se poate satisface oral de unul singur.
Tot ce e posibil. Desi e greu de crezut ca astfel de specimene exista.

| LoveSleep a răspuns (pentru EntertainYou):

O fi fost vreo rudă cu ăla care și-a scos din coaste să-și poată suge singur penisul.

| minrest a răspuns:

Femeia nu face sex numai cu penisul, cum crezi tu; daca ii place barbatul, daca il iubeste ii cade bine si sexul, chiar daca penisul este de lungime medie. Iti irosesti sansa la implinire sentimentala din cauza insecuritatii, pe care ai plasat-o singur in zona lungimii penisului.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Daca vrei adevarul, ai cam irosit ultimii 8...10 ani. De fapt ti-ai cam batut joc de ei. Acum na, e mai greu sa ii recuperezi. Unii ar zice imposibil.

Cu siguranta insa te inseli cand spui despre cocoselul tau. Tu ai impresia ca daca ai palosul mare, ai putea fi Ali Baba, cand dadea odata, taia camila in doua...

Dar acum cativa ani, exista un nene, McGyver parca, care rezolva probleme mult mai complexe cu un briceag de pana in 10 cm.

Poti sa incerci sa rezolvi singur problema asta, ma refer la nivel psihic si poate o sa iti ia inca vreo 5...10 ani, sau poti sa mergi la un ajutor specializat si sa o rezolvi mult mai repede.

La urma urmei... ai irosit 10 ani de viata. De ce ai mai vrea sa mai irosesti inca 10?

Mergi la un psiholog bun sau la niste curve si rezolva problema odata. Pentru ca la urma urmei, singura persoana care pierde esti tu. Si pierzi timpul, pe care nu il (mai) ai.

Si cum zicea un nene mare, sentimentele pe care nu le-ai trait la timp, nu le vei mai trai niciodata.

Ai fost cam las pana acum. Macar de acum pune mana si rezolva si tu problema cum trebuie. Vorba aia englezeasca... "From zero to hero..."

Iar personal cred ca ti-ai dezvoltat singur un complex care a devenit o obsesie. Si e pacat pentru tine deoarece timpul curge intr-o singura directie.

Bafta multa

| numelealesecelinteles a răspuns (pentru cristimihailov):

Da sa nu te duci la curve fara prezervative, in viata ta! scula bob

| numeunic explică (pentru cristimihailov):

>>Iar personal cred ca ti-ai dezvoltat singur un complex care a devenit o obsesie.

Pai chiar am spus ca 'mi-am dat seama pe cont propriu'. big grin Eu nu vad de ce ar fi un lucru rau sa ai un complex daca e justificat, din contra.

| cristimihailov a răspuns (pentru numeunic):

Nu ma intelege gresit, nu iti spun ca faci bine sau rau. E alegerea ta.

Tu ai cerut parerea, si astea sunt reactiile pe care le-ai primit.

Experienta de viata a fiecaruia este diferita. Dar se pare ca doar tu ai aceasta parere. Pana si tipele iti spun ca nu asta e importanta.

Daca te-ar fi deranjat cu adevarat, ai fi rezolvat pana acum.

Crezi ca o ai mica, foarte bine, se gasesc persoane si cu pasarica stramta.

Solutii ti-au fost date...

De acceptat insa, este cu totul o alta discutie. Tu nu esti gata sa faci acest pas.

Lumea ti-a explicat asa cum a putut, ca gresesti. Iar tu ceri sa ti se explice in mica ta ratiune si sa ti se potriveasca perfect in tabloul tau mental.

Cum poti sa ii explici unui surd din nastere ce sunt sunetele? El nu stie si nu are nevoie. Ca e foarte bine asa. Cam asa te vad eu.

Cum sa ii arati unui orb din nastere ce sunt culorile?

Insa daca acel orb are posibilitatea sa faca o operatie drastica si sa isi capete vederea. Crezi ca ar lua aceasta decizie?

Tu, daca ai fi orbul ai lua-o?

Orice logica ai acolo e ok. E viata ta. Si ai dreptate.

Insa ca si o alta "calitate", nu te afecteaza prea intens pe tine. Familia, parintii sunt cei care sufera.

E decizia ta daca merita asta sau nu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu cred că tu nu înțelegi ce înseamnă medie laughing. Asta e o tragedie doar dacă vrei tu să fie. Am mai cunoscut persoane cu complexul ăsta, aveau alte minusuri legate de comportamentul lor și era mai ușor să arunce vina pe un penis mediu decât să-și asume că au niște chestii de reparat la ei. Am un prieten de 1, 60 cm înălțime care f-te de rupe! N-aveți nicio scuză. Dă-te pe religie, spune și tu că te păstrezi pentru căsătorie, poate o să te simți mai bine.

| numeunic explică (pentru supadeceapa):

'Am mai cunoscut persoane cu complexul ăsta, aveau alte minusuri legate de comportamentul lor și era mai ușor să arunce vina pe un penis mediu decât să-și asume că au niște chestii de reparat la ei.'
Asta ar trebui sa aiba vreo legatura cu mine sau de ce imi spui asa ceva? Am spus de la bun inceput ca sunt asa cam de cand am inceput sa fiu cat de cat constient, deci nici vorba sa fi ajuns asa din cauza unor dezamagiri. N am niciun minus legat de comportament care sa ma faca respingator, asta stiu sigur pentru ca mi s-a confirmat.
-
'Am un prieten de 1, 60 cm înălțime care f-te de rupe! N-aveți nicio scuză.'
Lol ce dq judecata e asta? Inaltimea nu are legatura cu marimea plii.
-
'Dă-te pe religie, spune și tu că te păstrezi pentru căsătorie, poate o să te simți mai bine.'
Coplesitor de cretin felul in care ai incheiat.

| supadeceapa a răspuns (pentru numeunic):

Bărbații mici de statură sunt mult mai judecați, li se oferă mult mai puține șanse decât vouă, ei chiar au motive să fie complexați, săracii, și tot reușesc să f-tă laughing din nou, nu înțelegi ce înseamnă medie, tu faci parte din majoritate, doar că îți place să te victimizezi și asta spune multe despre tine, ca om.

Copleșitor de cretin trebuie să fii ca să ajungi la 26 de ani virgin și să crezi că penisul e problema, nu capul.

Ți s-a confirmat de politețe, că numai după cum ai formulat întrebarea asta și cum ai răspuns celor care ți-au comentat, ai lăsat o impresie de rahat laughing. Și aici nu suntem față în față. Să fii respingător numai prin felul în care scrii, e ceva rar.

Și încă ceva, de ce ai postat aici, mă prăjitule, dacă nu vrei păreri? Ai zis într-un răspuns că vrei să ți se explice de ce gândești greșit, ți-a explicat Hecate bine, ți-au mai zis și alții, ți-am mai dat și eu niște hinturi, dar nu vrei să pricepi. Stai aici și freacă lula în fața PC-ului încă 5 ani dacă atâta poți laughing)))))) nu ne pasă, noi ți-am zis de bine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Repetă-ți asta de câte ori vrei dacă te ajută laughing. Ne pierdem timpul cu tine, du-te și plătește pe cineva să-ți rezolve problemele, ești o cauză pierdută pentru TPU. Sau un asexual în negare. E mai ușor să te fii un complexat decât să-ți miști capul ăla.

| aumih16 a răspuns:

Problema cu penisul! nu e ca trebuie sa folosesti pompe de marit! si alte chestii de astea! dar na! acum asa este! exista si pastile din alea i-au numai mosii si babelelaughing viagralaughing adica!

| aumih16 a răspuns:

Si acum pe bune de ce ai penis! doar ca sa faci pipi cu el! il ai si ca sa faci prostii cu ellaughing

| aumih16 a răspuns:

Penisul tau nu trebuie marit prin pompe sau mai stiu eu ce cum fac altii! tu il poti mari prin masturbare! asa il faci mare! acum depinde cum il ai! scos din preput! sau nu! oricum ar fi il vor placea fetele femeile! nu toate fetele femeile il vor scos din preput! cum nici mare nu il doresc! il vor mai mediu! intre mic si mare! sa nu se raneasca stii! intelegi tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penisul tau e ultima ta problema.

| numeunic explică (pentru anonim_4396):

E foarte usor sa raspunzi monosilabic nespunand practic nimic. Esti in stare totusi sa si dezvolti, ce ar trebui sa insemne asta? Daca vrei sa spui ca am un complex, ca am problema mea e de natura psihologica, va trebui sa imi explici de ce nu ar trebui sa ma simt inferior d.p.d.v. al dimensiunii penisului si de ce e gresit sa fac asta cand am toate motivele sa fiu asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru numeunic):

La fel de ușor e si sa te plângi fara sa faci nimic. Vrei sa-ți fac o schema cu liniuțe ca sa înțelegi ce e greșit la tine?
Te poți simți inferior.Dar trebuie sa ai destula minte(si voința) cât sa știi cum sa compensezi asta.Sa pui o întrebare de genul asta aici nu demonstrează decât cât de sebsibil/slab ești.Sexul nu e asa cum vezi tu in filme.Nu toți au 20+ cm si rezista 5 ore si tipa are mai multe orgasme decât știi tu sa numeri.In realitate lucrurile nu-s asa roz.Te poți descurca acceptabil si cu 12 sau cât ziceai tu ca ai.O poți face chiar bine, dacă te străduiești.Dar probabil n-ai sa reusesti, dacă o sa fi mereu complexat de chestia asta.Si nu lungimea e motivul pentru care ești tu virgin.Ci nesiguranța, lipsa încrederii in sine, si alte chestii de genul care -s mult mai naspa pentru o tipa decât câțiva cm in minus.
Deci da, probabil ai sa rămâi virgin toată viața.Dar e mult mai ușor sa crezi ca vina e lungimea penisului tau(o chestie de care nu tu ești responsabil).E mai dificil sa accepți adevarul.

| numeunic explică (pentru anonim_4396):

Sa 'imi faci tu liniute' si 'mai mult decat stiu eu sa numar'? zat mai de aici laughing)!
Am spus de la bun inceput ca nu m-am gandit niciodata sa imi fac relatie sau sa facsex tocmai din cauza ca nu sunt potrivit pentru asa ceva si ca n-am cum sa ma prefac ca nu as fi. Sa vii tu acum si sa prezinti asta ca pe o mare descoperire pe care ai facut-o pentru ca esti foarte desteapta, cu formulari de genul "E mai dificil sa accepți adevarul", e o...prostie. Demonstreaza ca nu prea intelegi ce citesti.
Te-as intreba si ce anume vrei sa spui cu 'slab/sensibil' si cum reiese asta din intrebarea mea, dar stiu ca nu o sa ai raspuns. Tu nu ai raspunsuri, doar incerci sa fii o fetita rea, asa cum te duce mintea.
Si nu m-am plans nicaieri, doar am relatat ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru numeunic):

"sa imi continui viata nenorocita neavand impresia ca mi-am irosit poate cea mai frumoasa parte din ea si ca o fac in continuare." Nu, sigur ca nu te-ai plâns.Doar ai relatat ceva, intr- o maniera obiectiva.
Vreau sa spun exact ce am spus deja prin "slab/sensibil".E mai simplu sa atribui toată vina geneticii, decât tie însuți.

| numeunic explică (pentru anonim_4396):

Nenorocita inseamna lipsita de noroc. Ceea ce e adevarat. Si nu reiese deloc din restul citatului ca m as fi plans cumva doar pentru ca asa ai vrea tuwinking. Genetica are partea ei de vina, in rest, de la inceput am tinut sa mentionez ca eu sunt de vina pentru ca sunt asa cum sunt din cauza ca sunt extrem de constient. Sa fii constient de ce poti si ce nu poti iar asta sa te apese intr-un fel nu inseamna neaparat ca esti 'slab/sensibil'. Inseamna ca esti om.

| anonim_4396 a răspuns (pentru numeunic):

Înseamnă si nefericit sau demn de plâns, astea fiind definițiile de baza.In afara de tine(sau mai bine zis de ceea ce susții tu)nu prea exista nimeni care sa folosească cuvantul asta cu sensul de "lipsit de noroc".In afara de paragraful ăla din care reiese evident faptul ca te plângi si ca te afectează mai mult decât arați,da,restul discursului nu trădează emoții, dimpotrivă.E de un calm exagerat, dar acorzi o prea mare gravitate faptelor, ca si cum ar fi vorba de încă 3 luni de viața, nu de 3 cm in minus.Asta ar sugera ca de fapt suferi si ce ai scris aici e modul tau de a te plânge.Sau te-ai gândit ca niște necunoscuți care intra aici din plictiseala îți pot da niște sfaturi de viața extraordinare.Cu alte cuvinte, ori ești sensibil, ori idiot si sensibil.Eu zic ca prima varianta e mai buna, nu crezi?
Ești virgin.Ce știi tu despre sex e ce vezi in filmele porno(care apropo, se numesc filme cu un motiv). Habar n-ai de ce ești in stare si de ce nu pentru ca nu știi ce ți se cere.
A fi om in sensul la care te referi tu e in sine o slăbiciune.

| numeunic explică (pentru anonim_4396):

Are mai multe definitii, si nu scrie nicaieri ca sunt de baza alea pe care le spui tu. Il folosesc eu cu sensul pe care l am spus si e irelevant ca ai stii tu de undeva ca unii, mai multi, l ar folosi cu alte sensuri.
Trebuie din nou sa reamintesc ca am spus de la bun inceput ca nu-mi place situatia in care ma aflu. Nu era nevoie sa te apuci sa incerci sa descifrezi asta din restul postarii, apropo de 'asta ar sugera ca'.
Postare facuta aici e modul meu de a ajunge din nou in starea initiala, aia de care am amintit spre sfarsitul postarii.
Nu, nu m-am gandit ca niste necunoscuti de pe un site, despre care, apropo, n am de unde stiu din ce motive intra aici, mi ar putea da niste sfaturi 'extraordinare' si nici daca as fi crezut nu ar fi neaparat ceva gresit in asta.
Nu 'vad' filme porno.
Acel 'sens' l am scris avandu ma pe mine in minte, poate trebuia formulat mai bine. Si nu e nicio slabiciune. Cum sa fie? Daca un om fara maini e foarte deranjat ca i se face foame si nu poate sa se hraneasca, nu inseamna ca e un om 'slab'. De ce ar fi slab pentru ca e afectat de faptul ca nu are maini cu care sa si satisfaca o nevoie primara pe care nu poate sa o controleze?
Era bine totusi daca iti defineai de la inceput termenii, pentru ca asa poti sa jonglezi cu ei si sa nu ajungem nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu marimea e de vina ca nu ai prietena., Relax e normal a fi singur in ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aveai simțul penibilului dezvoltat nu puneai întrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te-au interesat femeile nu le-ai respins doar ca ai fost nenorocit, n-ai avut noroc
Despre ce noroc vorbim daca tu nici n-ai incercat? Ascunzi ceva
Ai primit raspunsuri OK pacat ca esti pus pe harta si capos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu, eu îți zic că problema ta nu-i penisul, ci siguranța de sine, fă ceva în privința asta.
Penisul ăsta e în stare, fizic vorbind, să producă plăcere fetelor, după aia există alte lucruri care produc plăcere, sexul nu e doar penetrare, că dacă nu ar însemna că suntem animale.
Am avut odată o discuție cu niște prietene pe tema asta, citez ce a spus una dintre ele, lucru confirmat și de celelalte
"lasă, chiar dacă are puța mică dar știe cu limba, știe cu degețelele..."
Mă enervezi mă jur...
Nicio fată normală la cap nu o să te "judece" din punctul ăsta de vedere pentru că nu are nimeni niciun merit dacă are p*** mai mare sau vreo vină dacă o are mai mică. După, cum e normal și de bun simț, la unele o să le convină la altele nu.
Poți să ai o viață sexuală ok dacă vrei, dacă nu vrei, e problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am recitit toata chestia asta si m-am cocat pe mine de ras laughing)
Vino inapoi, youuuuuuuuuuuuuuuu funny

| Jus7t a răspuns:

Dar nici tipele nu au aceeași mărime la vagin.
Încearcă să ai câteva relații și apoi te hotărăști, măcar să încerci.

| Dana1999 a răspuns:

Buna! Păi trăiești cu idei preconcepute. Noi femeile nu ne uitam dupa marime.
Nu incercam bărbații sa vedem daca sunt buni la pat si ii alegem in functie de bunătatea lor pe plan sexual. De obicei, bărbații sunt cei care încearcă. Noi vrem doar ca bărbatul acela sa aiba putina încredere în el, sa se bage in seama cu noi, nu sa le faca concurenta altor bărbați și nu, nu ne laudam vreodată cu penisul partenerului. Doar femeile ușuratice sau mai prostute fac asta. Eu una sunt printre femeile normale care doresc o relație cu un băiat din toate punctele de vedere si nu l as înșela pe bărbat daca nu ar fi încrezător în sensul asta. Chiar nu conteaza.

| numeunic explică (pentru Dana1999):

Nu traiesc cu nicio idee preconceputa, pentru femei e foarte importanta marimea, e plin reddit ul de postari in care fete/femei spun ca nu sunt multumite de marimea organului noului partener. Nici TPU nu face exceptie, chiar si cele de aici care sunt sincere spun ca e rau si esti inutil daca ai un penis mic. Eu asa am ajuns pe TPU, cercetand ce cred fetele/femeile despre cei ca mine.
Sigur ca conteaza, si nu e nimic rau in asta happy.

| Dana1999 a răspuns:

Femeia nu te vrea cel mai probabil si de la alte minusuri sau neajunsuri. Te cam legi de acest defect ca sa tragi concluzii pripite.

| numeunic explică (pentru Dana1999):

Sa fie clar: Nu m-a refuzat nimeni, niciodata (ce i drept, nici nu am incercat sa abordez pe cineva). Am fost in schimb in situatia in care sa prezint interes si sa fiu abordat de femei.
Cand spui "nu te vrea cel mai probabil SI de la alte...' asta anuleaza ce ai spus mai devreme, ca nu conteaza marimea.
Te rog sa numesti concluzii pripite am tras. Una macar happy.

| Dana1999 a răspuns (pentru numeunic):

Nu anulează nimic, pur și simplu mai conteaza si alte aspecte pe care probabil ca nu le ai devreme ce nu esti cu nimeni de complexat.

| numeunic explică (pentru Dana1999):

Cand spui ca nu conteaza, apoi spui ca o femeie nu te-ar putea vrea SI din cauza altor MINUSURI SI NEAJUNSURI, pe langa marime, asta ca marimea e pe lista de DEFECTE pentru care o femeie te-ar putea respinge. Asta inseamna ca conteaza si anuleaza ce ai spus mai devreme. Nu se poate ca marimea penisului sa fie pe lista defectelor pentru care te-ar putea respinge o femeie, si in acelasi timp acea marime sa NU conteze. Asa e logic.
Aceasta parte nu are niciun sens :'devreme ce nu esti cu nimeni de complexat'.

| Dana1999 a răspuns (pentru numeunic):

Hai sa iti dau eu un sens. Nu ai venit aici cu un complex de al tau? oamenii te ajuta, iar tu ii mai si contrazici. Rămâi acolo in singurătatea ta, dar nu te mira de ce.

| Dana1999 a răspuns:

Nu ti multumesc de grija. Mi o port si singura. Cat despre tine, ai putea sa nu mai ceri ajutor cand nu stii sa l primesti si ai pretentii.

| 90210 a răspuns:

Iubitul meu are tot 12 cm si chiar n-am de ce sa ma plang!

| Bozgi200 a răspuns:

Dimensiunile normale ale unui penis sunt intre 12-16 cm lungime si 11.66 cm circumferința.
Tu stai f bine. Nu ai nici o problemă în a satisface partenerul.
Nu prea contează asa mult lungimea, cat contează circumferința. Grosimea te ajuta sa pui presiune mai mare pe acei nervi astfel încât să obțină o placere mai mare. Degeaba e lunga si nu atingi deloc pereții.
Fă-ți iubită, nu ai de ce să te îngrijorezi

| mitzok a răspuns:

Adica vrei sa spui ca nu vrei sa faci o familie doar pentru ca nu esti de acord cu marimea penisului tau?

| numeunic explică:

Ce prostie. Nimeni nu crede asa ceva. Nu am nevoie de incurajari inutile, nu pentru asta am postat.

| numeunic explică:

Sa stii ca nu e deloc complicat de reprodus stilul tau pervers de comunicare pe care l ai avut de la inceput in timp ce imi gaseai mie defecte de caracter din pricina felului in care as fi vorbit cu ceilalti: 'nu mai plange' - nu te mai cacaa pe tine si nu te mai unge fericita cu rezultatul.
As vrea eu sa am mult timp liber, cat despre irosirea vietii, n-am dat de inteles ca mi irosesc in general viata, ci ca ma incearca impresia ca o fac pe plan sentimental/sexual.
Uite de ce esti proasta:
1. 'Bărbații mici de statură sunt mult mai judecați, li se oferă mult mai puține șanse decât vouă' - De unde stii tu ca nu sunt si eu scund? De unde stii tu ca n am 1.50?
2. Ai mai zis si ca ma victimizez. Victimizare inseamna sa dai vina pe altceva. Cum dq sa ma victimizez cand cred ca am tot incercat sa fie clar ca situatia in care ma aflu e din cauza a ceva ce am numit 'a fi constient'?
3. Din cauza felului in care a evoluat discutia, am fost nevoit si sa mentionez ca eu nu am bagat niciodata o femeie in seama cu scopul de a obtine sex sau relatie de la ea, deci nicidecum sa fi fost vreodata respins. Am fost in schimb abordat de persoane de sex feminin in scopul celor mentionate, fapt pe care l am si scris aici. Tu ai dat de inteles ca mi ai citit replicile. Cand am spus ca mi s-a confirmat ca n am trasaturi de comportament atat de nasoale incat sa ma faca de neplacut, raspunsul tau a fost 'ti s-a confirmat din politete'. Din politete, auzi, dupa ce am spus ca eu am fost cel curtat, nu invers (incepe sa ma taie penibilul de cate ori am repetat asta).
Ajunge? Poate nu pare mare lucru, dar releva suficient de mult despre cum intelegi si cum judeci tu, ca sa pot sa ti spun ca esti proasta si sa fiu foarte indreptatit sa fac asta.

| supadeceapa a răspuns (pentru numeunic):

Dacă ai 1, 50 și marele tău complex e că ai o puță normală, nu mai am cuvinte laughing. Victimizarea înseamnă să te pui într-o lumină patetică, fără a căuta neapărat o rezolvare, adică ce faci tu. ''Uite ce viață am, nu sunt un om norocos, trăiesc degeaba, dar nu-mi trebuie părerile voastre, zic și eu așa, pff, eu nu am niciun defect că mi-a zis mie tanti Mița, am doar puța mică și sunt cam plictisit''. Dacă nu oferi aici LUX de detalii, oamenii îți răspund pe baza a ceea ce văd, ce au mai văzut în viața lor, iar tiparul tău nu e unul nemaiîntâlnit. Câți ca tine a văzut site-ul ăsta... laughing.

''Cand am spus ca mi s-a confirmat ca n am trasaturi de comportament atat de nasoale incat sa ma faca de neplacut, raspunsul tau a fost 'ti s-a confirmat din politete'.''

Pentru că pari defect, omule. În realitate poate ești un băiat de nota 10, puțin asexual și asta e tot, dar aici pari un tip arțăgos și insuportabil. Cine ți-ar spune asta în față? Acum am citit că ție complexul tău ți se pare justificat. Ești ilogic. Nu e vina ta, tu știi că problema ta e psihologică, și totuși continui să te zbați pe aici degeaba. Receptiv nu ești și cele mai ok argumente ți se par proaste în timp ce argumentele tale absurde ți se par justificări bune laughing Ce rost are? Pleacă dq de aici, că deja îmi dai impresia că ești troll și nu e posibil să existe asemenea personaj. Nu-mi mai scrie că nu am ce să-ți fac, așteaptă să treacă carantina ca să poți merge la medic. Până atunci citește, fă o ciorbă, ocupă-ți timpul cu ceva, că ai mintea prea odihnită.