| Izabella312 a întrebat:

Am cunoscut un baiat la un majorat asta-vara. Mi-a atras atentia inca de la inceput si am stat toata noaptea impreuna. A fost frumos, insa lucrurile intre noi nu au mers. El abia se despartise de prietena lui si in scurt timp s-au impacat. Si cam asta a fost...m-a durut si nici pana in ziua de azi nu imi pot explica de ce. Dupa acel majorat am mers la mare cu un grup, printre care era si prietenul cel mai bun al tipului de la majorat. Am inceput sa ne intelegem destul de bine, dar intre timp el s-a combinat cu alta fata. In fine, relatia lor a durat o luna. De curand m-am reintalnit cu acest baiat de la mare, care sustinea ca ma place si de cand ne-am vazut am tinut legatura. El astazi mi-a trimis o poza cu prietenul ala al lui pe care l-am cunoscut la majorat. Si mi-am dat seama ca de el mi-a placut cel mai mult. Cred ca ar fi cel mai bine sa rup orice legatura cu acest baiat deoarece nu ma simt atrasa de el. Dar in acelasi timp simt ca as pierde si orice legatura cu tipul de la majorat. Cum ar trebui sa procedez?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca-ti complici inutil existenta cu ce s-a intamplat la mare, la majorat, in trecut.
Baiatul care-ti place este evident ca nu te place pentru ca s-a intors la iubita lui.
Iar celalalt, nu-l placi tu, deci, de ce mai despici firul in sapte, daca nu exista viitor fericit cu nici unul din ei?!
Nu mai alerga dupa himere, ca pierrzi timpul si nu vei fii fericita.
Cauta-ti un baiat din apropierea ta, unde sa va puteti intalni des si sa fiti impreuna.

| Andreeush a răspuns:

Să îi lași în pace pe amândoi.
Îți pierzi timpul aiurea.

| Plato a răspuns:

Rupe legaturile cu amandoi.