| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a întrebat:

Am cunoscut un tip acum 2 luni. E dragut dar nu am mai avut ocazia sa vb si nici nu m-a interesat, iar saptamana trecuta ne-am intalnit din intamplare insa era cu o fata care ii e prietena. Nu mai stiam de unde il cunosc dar pana la urma mi-am dat seama, m-a salutat si eu pe el. A doua zi a facut rost de nr meu si mi-a dat intalnire dar nu am acceptatbig grin, peste cateva zile iar mi-a zis sa iesim si nu am iesit pentru ca stiam ca are prietena. Zilele trecute m-a sunat din nou sa iesim la un suc si am iesit in cele din urma. Am vorbit si l-am intrebat daca are prietena si mi-a zis ca are dar ca nu o iubeste surprise. In fine ma gandeam ca e la fel ca ceilalti baieti si nu am luat in seama ceea ce mi-a zis dar i-am zis ca daca nu o iubeste de ce mai sta cu ea? raised eyebrows Raspunsul lui a fost simplu laughing Ca daca o sa isi gaseasca o fata care sa-i placa mai mult o sa se desparta de ea. Chestia asta m-a pus pe ganduri putin recunosc. >:" A venit la mine intr-o seara si a ramas peste noapte. Deja stiam ce vrea laughing insa nu am acceptat nimic si i-am zis ca nu accept nimic din partea lui deoarece are prietena.

Eii bine acum dupa ce am zis mica povestioara, sa va zic nelamurirea mea. El mi-a zis ca e foarte important pentru el sa fie compatibil in pat cu o persoana si daca eu o sa ii plac mai mult ca prietena lui o sa se desparta de ea. I-am zis si parerea mea, ca nu cred asta.

Desi stiu ca am sanse laughing dar nu stiu ce sa fac sad
Oricum prietena lui nu arata asa bine si pot sa va asigur ca sunt mult mai draguta decat ea (este adevarul).

Nu stiu ce sa fac, imi place destul de mult si nu as vrea sa il pierd dar mi se pare destul de absurd ceea ce a zis si cred ca e doar o minciuna.

Ar putea baietii sa ma convingahee hee? ce sa fac? pls help me
Dau funditabatting eyelashes pop mare marekiss
Si fetele pot sa isi spuna parerea ce ar face daca ar fi in locul meu?

In plus mi-a zis sa mergem zilele astea la piscina si ca e prima data cand o insala, zicea ca a facut o exceptie chatterbox

Ar trebui sa mai zic ceva, mi-a zis ca langa ea nu o sa fie fericit din punct de vedere sentimental pentru ca nu o iubeste, tot cu asta a insistat. sad ce sa mai cred? sad

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Nu mai crede nimic! Daca asta i-a facut ei, asta iti va face si tie, desi poate esti mai draguta decat ea. Gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie, fiindca s-ar putea sa sfarsesti cu inima zdrobita, asa cum va sfarsi si prietena lui actuala daca ai fi cu el. Nu-l prea cred eu ca e la prima "abatere'. dar acum depinde si de tine, de cat il crezi si de expresia lui. Discuta deschis cu acesta si intreaba-l lucruri pe care vrei sa le afli de la el. Vezi daca iti este sincer si daca poate intretine o relatie, sau doar zboara dintr-o floare-n alta.
Iti urez bafta si sper ca vei lua decizia corectahappy

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tipul ăsta mă face să mă simt ruşinat că sunt bărbat. Zău aşa!
Şi-apoi se supără fătucile când le spun că e şi vina lor pentru ce li se întâmplă. Cum naiba să pui botu' la aşa ceva?
Băi, cât oi fi eu de porc şi misogin dar zău că n-aş putea debita aşa minciună în faţa unei fete/femei...
De acord că femeia mai trebuie şi minţită uneori dar chiar aşa de "de porc" şi din prima întâlnire? Iooooi!
Lasă-l în pace cu tot cu "excepţiile lui". Nu mai ieşi cu el, vezi-ţi de-ale tale.
E irelevant dacă vrea sex sau nu, e irelevant dacă o iubeşte pe aia sau nu, e irelevant dacă se simte atras de tine sau nu. Relevant este că nu poate vorbi serios şi nu poate fi sincer, aspect important, din punctul meu de vedere ca bărbat, în special la primele întâlniri.
De acord că nu-i poţi spune tot despre tine ei la prima întâlnire dar măcar ce-i spui, spune-i sincer şi nu o speria.
Nu merge la nicio piscină. Lasă-l să-şi vadă de relaţie.
P. S.: Mai uşor cu "aia nu arată aşa de bine" pentru că oricât de porc ar fi tipul ăsta, nu ai cum să ştii cum o vede el. Un bărbat adevărat nu stă cu nimeni doar "la mişto" până "găseşte ceva mai bun". Nu există. Se poate asta dar "la mişto"-ul ţine câteva zile, câteva partide sex şi gata!

| tyana a răspuns:

E un mare mincinos si in locul tau m-as indeparta imediat de el.Imagineaza-ti ce viata vei avea langa el! Tipul nu isi doreste o relatie stabila in adevaratul sens al cuvantului ci vrea doar sa "experimenteze" cat mai mult.
Mai devreme sau mai tarziu va aparea o alta domnisoara careia ii va spune aceleasi lucruri despre tine, pentru ca mincinosii nu se schimba niciodata.
Fii demna si nu te lasa atrasa intr-o relatie care incepe in acest fel(inseland pe altcineva) decat daca nu iti doresti doar distractie, nu ceva serios. Tu stii mai bine ce vrei!happy

| marrr a răspuns:

Am citit raspunsurile si iti spun ca nu am vrut sa-l cataloghez pe acel baiat din moment ce nu il cunosc, dar te las pe tine sa iei o deciziehappy

| dyav0litza a răspuns:

Refuza-l pentru ca daca a facut asa cu ea va face la fel si cu tine...lupu-si schimba parul da naravul ba

| otherwise a răspuns:

Din opinia mea, iti spun pe scurt sa lasi acest tip pentru ca nu vrea decat sa ajunga in pat cu tine. Raspunsul cu privire la prietena lui este irelevant. Succes!

| 教皇 a răspuns:

Eu in locul tau as renunta la el deaorece cum a sp ca nu ii place d aceea fata asa poate sp si de tine, nu cred ca tiai dori sa stai lng un baiat care doreste sa te foloseasca doar pentru a se satisface el sexual. Sper ca nu te vei sup p mine, dar mi-am sp opinia mea.winking

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ explică:

Aaaa si am uitat sa precizez ceva m-a invitat la piscina si mi-a zis ca de cand e cu tipa respectiva nu a inselat-o deloc si cica acum a facut e exceptzie chatterbox pfff sunt foarte dezorientata nu mai stiu ce sa cred. :-|

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ explică:

Se pare ca toata lumea are aceeasi pareresad
eu o sa fac ce mi-am propus si o sa vad rezultatul dupabig grin
pentru ca mai sunt unele chestii pe care nu am putut sa le scriu aici
multumesc oricum tuturor ati fost ca-lumea kiss
pupicbatting eyelashes

| Barbie_6587 a răspuns:

Mi se pare absurd. Ca sa te potrivesti cu un baiat nu trebuie sa ajungi in patul lui straight face! Ca sa te potrivesti cu un baiat primul pas e comunicarea, opiniile fiecaruia, pretentiile amandurora de la relatie, viata in general! In pat nu trebuie sa te potrivesti cu el straight face, totul se invata pe parcurs. Cu timpul inveti placerile partenerului si invers. Eu nu vad bine deloc ceea ce faci tu happy, nu te merita. Daca intr-adevar erai o exceptie asa cum zici tu, sau el. isi lasa prietena de la bun inceput si iti acorda toata atentia lui doar tie. Numai si numai tie! Intelegi? Va insala, va minte pe amandoua si nu e corect fata de niciunawinking.
Gandeste-te ca pe langa voi doua, mai sunt si multe altele la numarwinking.

| div_2047 a răspuns:

Oare de ce presimt ca tot tu o sa vii sa te plangi ca o sa ai probleme dupa? eu nu ma bag, este viata ta, faci ce vrei cu ea, dar crede-ma, cei de mai sus, doar te-au ajutat, nimic mai mult.